Kışın Nereye Tatile Gidilir-Kışın Gezilecek Ülkeler

Kışın nereye tatile gidilir, kışın gezilecek ülkeler, kışın gidilecek yerler yurtdışı, kış tatili için gidilecek yerler, kışın nerelerde tatil yapılır vb.. gezi makaleleri için aliskanlik.com

Kışın nereye tatile gidilir? Kış tatili için gidilecek yerler hangileri? İşte sorunuzun yanıtı… Kış tatilini sevenlerin mutlaka görmesi gereken 5 ülke

Kışın Nereye Tatile Gidilir

Kışın nereye tatile gidilir sorusu kış tatilini severler için çok merak edilir. Kışın gezilecek ülkeler listesini sizler için oluşturduk. Sizde kışın gidilecek yerler yurtdışı önerileri ile çok güzel kış tatili geçirebilirsiniz.

  • Rusya

Soğuk dendiğinde akla gelen ülkeler arasında. Çünkü kışın nereye tatile gidilir sorusunda 1.sırada yer almasının sebebi, yazın bile soğuğu ile tanınması. Bu durumda direkt olarak Rusya kışı ve soğuğu sevenler için iyi bir tercih oluyor. Ocak ayında Noel kutlaması, Rus Ortodoks Klisesi’nde oluyor. Büyük bir kutlama yapılıyor. Moskova’da bu kutlamaya katılıyor. Ardından St. Petersburg’a geçilerek, buz pateni gruplarına katılım sağlanıyor. Burada bulunan eski zamanları en iyi şeklide yansıtan, Kış Sarayı’nı ziyaret etmek iyi bir tercih olacak. Hem severek gezeceğiniz hem de bir yandan kültürünü tanıma fırsatını bulacağınız bir gezi olduğunu söyleyebiliriz.

  • Kanada

Hemen hemen herkes, kış etkinlikleri dendiğinde akla Kanada’nın da geldiğini bilir. Kışın gidilecek ülkeler arasında yer alan Kana, kış tatil noktası olarak gösterilir. En iyi yeri ise Bnaff Milli Parkı olarak bilinir. Bu park UNESCO tarafından Dünya Mirası listesinde yer alıyor ve son derece görkemli ve doğal bir görüntüsü var. Buraya gelen insanların buzulların ve göllerin çevresinde dağ bisikletleri ile gezebiliyorlar. Yürüyüş yaparak, doğa ile iç içe olmayı bu eşsiz görseller ile tamamlayabiliyor. Bölgede aynı zamanda buz pateni alanları bulunuyor. Aynı zamanda bölgede kaplıca da yer alıyor. Doğallığı ile meşhur olan bu yeri mutlaka gezip görmeniz gerekiyor diyebiliriz. Ayrıca bu yerde 3 tane büyük kayak merkezi de yer almaktadır. Bu yerlerde profesyonel kayakçıları görmek de mümkün.

  • Norveç

Kış tatilin en güzel duraklarından biri Norveç’tir. Oslo’da bulunan Noel pazarı ile Norveç kültürünü görmeniz de mümkün. Oslo’da gezebileceğiniz pek çok yer var. Ayrıca Bergen’deki Zencefilli Kent de aynı şekilde mutlaka gidilmesi gereken yerler arasında. Bakıldığında Tromso’deki Kuzey Işıkları Festivali’de mutlaka gidilmesi gereken yerlerden biri. Kış tatili için gidilecek yerler listesinde yer alan Norveç eğlenceli kış etkinlikleri göz konusu olduğunda, mutlaka bu dönemde Norveç’te yapılan etkinlikler akıllara geliyor. Ayrıca ren geyiği ile birlikte kızak yapmak, kışın keyfini kayarak çıkarmak mutlaka Norveç’te yapılacaklar listesi arasında bulunmalı. Eşsiz bir tatilin kapıları size kışın Norveç’te açılacak.

  • İzlanda

Kuzey ışıkları dendiğinde akla gelenler arasında. Ancak bunun yanında Jeotermal havuzlar ve kaplıcalar için de  mutlaka gitmeniz gereken bir ülke olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca ulusal parklar konusunda son derece etkileyici olan, son derece görkemli yerlerin bulunduğu bir ülke. Keşif yapmak isteyenler için harika bir seçim. Çünkü her gezinizde farklı bir yer keşfetmenin tadını çıkaracaksınız. İzlanda’nın Westfijords olarak bilinen, en çarpıcı Kuzeybatı köşesi olan, hiç bozulmamış olan vahşi doğası sizin için harika bir keşif olabilir. Korunan ve mükemmel bu şekilde pek çok doğa parkı bulunuyor. Gezdiğinizde kendinizi çok daha güçlü hissedecek, yeni yerler keşfetmenin seyrine dalacaksınız. Kışın gezilecek ülkeler arasında İzlanda, mutlaka yer almalıdır. Seçim sizin.

  • Amerika

Kışın nerelerde tatil yapılır sorusuna diğer cevap ise Amerika. Amerika’da kışı God Father 2’nin bazı sahnelerinde görmüş olabilirsiniz. Doğa harikası olan Tahoe Gölü, sessizliği ve güzelliği ile sizleri büyüleyecek. Göl, Neveda eyaletinin başkenti olan Carson City’de 30 dakika, Kaliforniya eyaletinin başkenti Sacramento’ya ise yaklaşık olarak 2 saatlik bir mesafede. Ayrıca gölün etrafında Work And Travel programı ile gelmiş olan, otellerde çalışan pek çok yabancı öğrenci de bulunıyor. Amerika’da gezilecek yerler arasında olduğundan tercih edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu