Kredi Çekince Kredi Notu Düşer Mi

Kredi çekince kredi notu düşer mi, krediyi erken kapatmak kredi notunu etkiler mi, kredi notu sorgulama puan düşür mü, kredi kartı başvurusu kredi notunu etkiler mi vb.. finans konusunda ki soruların cevapları için aliskanlik.com

Kredi Çekince Kredi Notu Düşer Mi

Günümüzde varlığını sürdüren hemen hemen her banka kendi sistemini kurmuş durumda ve müşterilerine ait veri tabanları bulunmaktadır. Bireyler kredi çektikleri zaman kredi çekince puan düşer mi ya da kredi notu neden düşer adı altında bir çok sorunun cevabını aramaktadır. Burada önemli olan husus ise; bankalardan kredi çeken her birey, aynı zamanda kendisine ait yeni bir kredi notu sayfasını belirlemiş olur.

Bu sayede çektiğiniz ya da geleceğe yönelik olarak çekeceğiniz kredilerin geri ödenmesi hususunda göstereceğiniz ödeme performansı size kredi notu olarak geri dönecektir. Böylelikle alacağınız puan sizin gelecekteki finans kariyerinizi ve statünüzü belirleyecektir. Bunun yanı sıra bankalar tarafından güvenilir olarak tanınmak adına bu konular büyük önem teşkil etmektedir. Böylece kredi başvurusunda bulunacağınız zamanda bankalar sizlerin puanına bakarak, kredi başvurularınızı bu puanınız neticesinde değerlendirmeye alacaktır.

Kredi çekince kredi notu düşer mi sorusunun cevabı ise şura da gizlidir. Kredi çektiğinizde kredi notunuz da herhangi bir değişim gerçekleşmez ancak ödemelerde sıkıntı yaşarsanız o zaman kredi notunuzda ciddi düşüşler meydana gelir.

 

Kredi Çektikten Sonra Kredi Notum Düştü? Neden

Eğer sizlerde kredi çektikten sonra kredi notum düştü diyen bireylerdenseniz, bunun en başlıca sebebi, bankalardan daha önce almış olduğunuz kredilerde ödeme aşamasında yaşadığınız aksaklıklardır. Fakat şu hususu bilmeniz gerekiyor, bir aylık bir gecikme yaşamanız durumunda kimsenin kredi notu kolaylıkla düşürülmemektedir. Ancak ödemelerde yaşadığınız problemleri diğer aylarada yansıttığınız zaman ve de bunu bir alışkanlık haline taşıdığınız zaman kredi notu puanlamanız ne yazık ki düşecektir. Tüm bu prosedürler bankaların sözleşmelerinde belirtilmektedir. Bankalar, belirli zaman çerçevelerinde müşterilerinden ödeme bekler ve prosedürün bu şekilde işlemesini isterler.

Kredi notu düşük olan bireylerin başvurabileceği iki tür yöntem bulunmaktadır. Bunlardan ilki eğer kredi puanlamanız yani Findeks kredi notunuzu düşük ise, bu düşük olan notunuzu bir takım yöntemler ile yükseltmeniz olacaktır.

Kredi notu yükseltme yolları makalesini okuyarak kredi notunuzu kısa sürede yükseltebilirsiniz.

Diğer bir yöntem ise kredi başvuru yönteminizi değiştirerek yeniden kredi almanız olacaktır. Banka kredileri çekildiği zaman kredi notunun düştüğünü iddaa eden bireyler bankalar tarafından güvensiz olarak değerlendirilen ve daha önce ödeme konularında sıkıntı yaşamış olan bireylerdir. Bu sebepten dolayı yeni bir kredi çekim talebinde bulundan isteyen bireyler bir kefil ya da ipotek göstermeleri halinde daha kolay bir şekilde işlemleri gerçekleştirilebilmektedir.

Eğer sizlerde ödeme noktasında sıkıntı yaşayarak kredi notu düşen bireylenden iseniz kredi notunuzu yükseltebilmeniz adına yapabileceğiniz işlemler bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı kredi notunuzu yükseltebilmeniz için, yeni bir ödeme düzeni sağlamanız gerekli olacaktır. Bunu da yine az bir miktar kredi çekerek ve ödemelerinizi düzenli yaparak sağlayabilirsiniz. Bunun yanında otomatik ödeme talimatları vererek faturalarınızı düzenli ödemenizde sizlere katkı sağlayacaktır.

Krediyi Erken Kapatmak Kredi Notunu Etkiler Mi

Krediyi erken kapatmak kredi notunu etkiler mi, kredi gelmeden kredi borcunu ödemek, kredi borcunu zamanında yatırmak vb… işlemleri uygulayarak kısa süre içerisinde kredi notunuzu yükseltebilirsiniz. Yani kısaca bankaların istediği profilde bir tüketici iseniz bankalar size kredi vermek için sizin kredi puanınızı yükseltecektir.

Ayrıca en çok merak edilen sorulardan biri olan kredi notu sorgulama puan düşür mü sorusunun cevabı da tabi ki hayırdır. Kredi notu sorgulama ile kredi notu yükseltme arasında herhangi bir bağlantı yoktur.

Kredi kartı Başvurusu kredi notunu Etkiler mi sorusuda üstteki soru ile aynı pozisyondadır. Bankaya kredi veya kredi kartı başvurunuzda kredi notunuzu etkileyen bir durum söz konusu değildir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu