LPG'ye En Uyumlu Araçlar

Lpg ye en uyumlu araçlar, dizel araçalara lpg takılır mı, tüpe en uyumlu arabalar, lpg uyumlu motorlar, hangi motorlar lpg uyumludur vb… Lpg hakkında detaylı bilgiler…

Ülkemizde akaryakıt fiyatlarında yaşanan artışlar araç sahiplerinin yakıt konusunda sıkıntı çekmesine neden olmaktadır. Bu yüzden de Dizel ve benzinli araç sahiplerinin merak ettiği bir konu olan LPG uyumlu araçlar hangileri? Sorusunun cevabını buradan siz değerli okurlarımız ile paylaşmak istiyoruz.

Dizel Araçlara LPG Takılır mı

Dizel motor seçeneğine sahip bir aracınız varsa ne yazık ki bu motor tiplerinin hiçbirisinde LPG uyumunun olmadığını belirtmek istiyoruz. Bu yüzden de dizel araç alırken akaryakıt fiyatlarını gözden geçirmeniz gerektiğini ve ona göre farkı ödeyip alma konusunda iyi bir planlama yapmanız gerekmektedir.

LPG’ye En Uyumlu Araçlar

lpg uyumlu motorlar

Teknolojinin giderek gelişmesinden sonra LPG ile uyumlu olan motor tiplerinde de artış yaşanmaktadır. Öncelerinde TSI, FSI, TFSI, VSI-DI motor seçeneğine sahip olan benzinli araçların LPG ile uyumu olmadığından dolayı bu araçlara LPG sistemi takılmıyordu. Ancak son zamanlarda gelişen sistem ile artık bu motor seçeneğine sahip olan araç sahipleri de araçlarına bu LPG sistemi taktırarak bu konuda hizmet alma şansını yakaladı.

Özellikle Prince ve Landrenzo gibi markaların motor uyumlarına göre ürettiği LPG’li sistemleri sizlerde araçlarınızda kullanarak LPG ile daha az yakıt tüketimi gerçekleştirerek araçlarınızı kullanma fırsatını yakalamış olacaksınız. Ancak bu LPG sistemine sahip olan markaların diğer LPG sistemi markalara göre fiyatlarının biraz yüksek olduğunu belirtmek istiyoruz. Neredeyse iki katı civarında olan bu fiyat farkının hesaplamasını yaparak sizlerde araçlarınızda artık LPG sistemini tercih edebilirsiniz.

Prins ve Landrenzo gibi markaların çektiği bu yüksek fiyatlarının ana nedenleri arasında ise sizlere araçların benzinde gösterdiği performansa yakın bir performans sunmasından kaynaklı olduğunu belirtelim. Yani aracınıza belirttiğimiz bu LPG sistemi taktırdığınız zaman sizlerde aracınızda performans kaybı yaşamadan aracınızı kullanma şansını yakalamış olacaksını.

Yorum Yap

Yorum Yap