Instagram Reels İle Para Kazanma-Reels İzlenme Arttırma

Instagram Reels İle Para Kazanma

Instagram Reels İle Para Kazanma Günümüzde en çok kullanılan sosyal medya mecralarından biri olan Instagram’ın bir milyardan fazla kullanıcısı bulunuyor. Instagram Reels İle Para Kazanma Instagram, sosyal medya platformları arasında en aktif kullanılan platformlardan biri. Instagram platformunda her yaştan kullanıcı bulunuyor. Instagram gün geçtikçe değerine değer katarken uygulamaya yeni özellikler ve güncellemeler de getiriyor. Bu yeni özelliklerden biriside Instagram Reels. Instagram uygulamasına Reels bölümünü 2020 Temmuz ayında yeni bir güncelleme ile birlikte getirdi.

Instagram Reels Nedir ?

Instagram Reels 1 dakikadan kısa videoların paylaşıldığı bir kısım. Instagram Reels İle Para Kazanma Instagram Reels, Tiktok uygulamasına da benzetiliyor. Tiktok uygulamasının sürekli hızlı bir şekilde büyümesi, her geçen gün yeni binlerce kullanıcı katılması ve çok fazla yeni video yüklenmesi sonrasında bu verileri gören Instagram uygulaması hemen harekete geçti ve Tiktok uygulaması ile rekabet içinde olacağı düşünülen Instagram Reels kısmı piyasaya sürüldü. Son zamanlarda Instagram Reels için her gün yeni içerik üreticisi ve yeni içerikler yükleniyor. Yüklenen içerikler ise oldukça yoğun ilgi ile izleniyor.

Instagram Reels İzlenme Arttırma

Instagram Reels bölümünde izlenme arttırmak için neler yapılmalı? Instagram Reels, Tiktok uygulamasında olduğu gibi 1 dakikadan kısa videolardan oluşuyor. Bu kısa sürede izleyici kitlesini videoda tutmak çok önemlidir. Reels videolarınızın ilk 10 saniyesi bu konuda önemli bir yer taşıyor. Bu ilk 10 saniyede izleyicinin ilgisini çekmeniz gerekiyor. İzleyicinin ilgisi çekebilirseniz videonuzun izlenme süresi artar. İzlenme süresi arttığında ise videonuzun keşfete düşme olasılığı artar.

Instagram Reels İle Para Kazanma

Çünkü algoritma sevilen ve ilgi gören içeriği ön plana çıkarır. Ön plana çıktığında ise her an videonuza yüzlerce ve binlerce izlenme gelir. Bir diğer unsur özgün içerikler üretmek. Instagram Sözleri Başkalarının videosunu birebir aynı şekilde yüklemek yerine, kendinizin bulduğu daha önce karşınıza çıkmamış video fikirlerini kullanarak içerik üretmeye çalışın. Çünkü her zaman ve herkes tarafından yapılmış olan içerik değil, kimsenin yapmadığı ve ilk defa yapılmış içerik daha çok izlenecektir. İlk kez yapılmış olan içerikler daha çok dikkat çeker ve beğenilir. Reels videolarınızın kaliteli olmasına da dikkat etmelisiniz. Kaliteli videolarda ilgi ve dikkat çeker. Bu sayede izleyici videonuzda kalır ve izlenme elde edebilirsiniz.

Instagram Reels İle Para Kazanma

Instagram Reels ile nasıl para kazanılır ? Instagram Reels ile para kazanmak için öncelikle Reels videolarınızın izlenmelerini oldukça arttırmalısınız. İzlenmelerinizi arttırdıktan sonra bu videolardan Instagram hesabınıza takipçi çekmeniz gerekmektedir. Çünkü bu şekilde para kazanmak için Instagram hesabınızın takipçisini arttırmak gerekir. Takipçi ne kadar artarsa para kazanmak o kadar da kolaylaşır diyebiliriz. Çünkü bu şekilde para kazanırken belirli markalar size sponsor olur ve belirli bir ücret karşılığında o marka sizden kendi ürününü, ismini tanıtmanızı ister. Burada ki amaç ise sizin hesabınızdaki insanlara kendi ürünlerini ve ismini duyurmaktır. “Takipçi arttırmak gerekir ” derken takipçi sayı olarak önemlidir ancak sadece sayıdan da ibaret olmamalıdır. Sizi takip edenler gerçek insanlar olmalıdır. İnstagram Çeşitli yöntemler ile hesabınızın takipçisini arttırıp o şekilde para kazanmaya çalışmayın ki zaten kazanamazsınız. Bu markalar size sponsor olurken en büyük prensiplerinden biri takipçi kitlesini canlı ve gerçek olmasıdır. Takipçileriniz sayıdan ibaret olursa bir gönderi paylaştığınızda veya bir Reels videosu paylaştığınızda onlara gelen etkileşimlerin ne kadar az olduğunu anlayacaksınız. Instagram Reels İzlenme Arttırma Sayıdan ibaret olduğunda bir markadan reklam aldığınızı varsayarsak, o reklamı yaptığınızda markaya gidecek etkileşim de çok az olacağı için marka ile de sorun yaşayabilirsiniz. Instagram Reels İle Para Kazanma En güzel yol gerçek kitle, gerçek takipçidir. Kitlenizi bu şekilde oluşturduğunuzda etkileşimleriniz de takipçi sayınız ile doğru orantılı gidecektir ve Instagram hesabınız daha çabuk büyüyecektir. Hesabınızı ne kadar çok büyütürseniz size sponsor olacak markalarda büyür ve kazanacağınız para miktarıda artar.

instagram
instagram

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu