Yüzü Zayıf Gösteren Makyaj Teknikleri

Yüzü Zayıf Gösteren Makyaj Teknikleri

Çeşitli makyaj hileleri ile yüzünüzü olduğundan çok daha zayıf göstermeniz mümkün. Birçok kadının sahip olmak istediği bu zayıf görüntüye ulaşabilmek için belirli teknikleri ustaca uygulayabiliyor olmalısınız. Aksi taktirde yapay bir görüntüye ulaşabilirsiniz. Yüzü zayıf gösteren makyaj tekniklerinden kısaca bahsedelim.

Yüzü formlandırma işleminin makyajdaki karşılığı kontürlemedir. Peki nedir kontür? Makyaj malzemeleri ile yapacağınız kontürleme işlemi belirli bir bölgenin ön plana çıkarılması‚ bazı bölgelerin ve hatların arka planda bırakılması gibi hilelerin genel adıdır. Bunun için elinizde birden çok tonda fondöten ve bronzer olması gerekiyor.

Kendi cilt tonunuz ile örtüşen bir fondöteni yüzünüze homojen bir şekilde yayarak işe başlıyorsunuz. Daha sonra en az bir‚ en fazla iki ton koyu bir fondöteni alın açıklığının saç diplerine doğru olan kısmına uygulamakla işe başlayın. İki rengin birbiri ile örtüşmesine dikkat edin. Bunun için kullandığınız fondötenin niteliği de oldukça önemli. Pigmentli kozmetik ürünleri cildinize daha iyi oturacak ve daha doğal bir görüntü sağlayacaktır. İki rengin birbirine uyumu da daha kolay olacaktır.

Alın bölgesinde yaptığınız kontürleme işlemini kulak ve çene arasındaki bölgeye de uygulamalısınız. Bu sayede yanaklarınız olduğundan daha zayıf görünecek‚ elmacık kemikleriniz daha belirginleşecek. Son olarak da burun için aynı işlemi uyguluyoruz. Göz pınarlarının az altından burnunuzun sağ ve sol taraflarına düz birer çizgi şeklinde kontürleme yapıyoruz. Burnunuzun daha ince görünmesini bu işlem ile sağlayacaksınız. Ardından bir aydınlatıcıyı burnun üst kısmına hafifçe uygulayıp en ucuna da bir fırça ile nokta koyun. İşte eskisinden çok daha ince ve zayıf bir burna kavuştunuz.

Yüzü zayıf gösteren makyajın genel olarak kuralları bu şekildedir. Ancak yüz tipleri değişkenlik göstereceğinden bu kurallarda da farklılıklar oluşabilir. Örneğin alnınız dar‚ saçlarınız ve kaşlarınız arasındaki mesafe kısa ise alın bölgesine yapılacak kontürleme işlemi yanlış olacaktır. Bunun için öncelikle kendi yüzünüzü tanımanız gerekiyor. Ardından yukarıda örneğini vermiş olduğumuz kontürleme işlemini fondöten ve aydınlatıcılar ile kendinize göre şekillendirebilirsiniz. Fazla gördüğünüz bölgeleri koyu renk ile geri plana atıp ön plana çıkarmak istediğiniz bölgeleri aydınlatıcı ve açık fondöten ile ön plana çıkardığınızda çok daha formlu ve olduğunuzdan zayıf görünen bir yüze sahip olacaksınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu