Kırgınlık Sözleri-Kırgınlık Mesajları

Kırgınlık sözleri, Kırgınlık mesajları, aileye kırgınlık sözleri, duygusal kırgınlık sözleri, kocaya kırgınlık sözleri, arkadaşa kırgınlık sözleri gibi en güzel sözler için aliskanlik.com

Kırgınlık sözleri, bir insanın yaşadığı bir durum ya da olay sonucunda yaşananlar için üzüldüğü ve duygulandığı durumdur. İnsan aslında en çok da sevdiklerinin yaptıklarına kırılır ve üzülür. Bu sözlerin birçoğu da duygusal kırgınlık sözleridir. Çünkü kırgınlık aslında çoğunlukla da duygusal sözlerdir.

Bu kırgınlık ile de Mevlana’nın kırgınlık sözleri oldukça meşhurdur. Bizlere kalp kırmanın ne kadar kötü ve yanlış olduğunu, kalp kırmaktan kaçınmamız gerektiğini ve kırgınlığın giderilmesi için çaba göstermenin ne kadar mühim olduğunu anlatır ve öğütler.

Bir anlam ifade eden manalı kırgınlık sözleri, kırgınlık sözleri içerisinde oldukça fazladır. İnsan en çok da sevdiğine kırılır derken aslında bu konunun başını aileye kırgınlık sözleri çekmektedir. Çünkü insan en fazla ailesini seve ve ailesine bağlıdır. Bir de kocaya kırgınlık sözleri vardır ki bu da aileye kırgınlık sözleri arasına girebilir.

Dosta olan kırgınlık da en önemli ve kırıcı kırgınlıklar arasına girebilir örneğin; en yakın arkadaş kırgınlık sözleri vardır. İnsan en beklenmedik anda farklı bir tepki gördüğü gibi en yakın arkadaşına da kırılabilir. İşte karşınızda kırgınlık mesajları ve daha fazlası;

Kırgınlık Sözleri

Aslında çevrem olup da beni üzen insanlara değil ben direkt olarak hayata kırgınım.

Düşmanlarıma karşı hiç kırgınlık yok içinde, onlar yapması gereken her şeyi tek tek yaptılar ama dostlarıma çok kırgınım. Dostlarım ve dost sandıklarım beni arkamdan bıçakladılar.

Çok kırgınım dostlarıma, sevgilim seni bile düşman ettiler bana ve çok kırgınım sevgilim sana. Sen de gidip beni dinlemeden uydun dost sandıklarımın yalanlarına.

En güvendiğim insanların hepsi tam da en beklemediğin anlarda beni sırtımdan vurdukları için kırgınım.

Kırgınlığımın nedeni beklenmeyen şeyleri tam da beklenmeyen insanların yapmasıydı.

Aslında ben herkesten çok kendime kırgınım. Çünkü bu kadar çok sevip de böylesi koşulsuz şartsız inanmaman gerekiyordu kimseye.

İnsanlara güvendiğim için kendime çok kızıyorum. Eğer ben kimseye güvenip de böyle inanmış olmasaydım, kimse de canımı yakamazdı ve de ben insanlara kırılıp durmazdım.

Kırgınlığım herkesin beni yalnız bırakmasına ve benim de böyle bir başıma ne yapacağımız bilmez halde ortada kalmış olduğum durumda bile diğer insanları düşünüp önemsememe.

Çok kırgınım anneme, doğurmasaydı beni keşke. Eğer hiç doğmamış olsaydım hiç böylesi kötü insanlarla ve büyük kötülüklerle karşılaşmaz ve uğraşmazdım.

Keşke doğurmasaydın beni annem, o zaman kalbim böylesine kırılıp da parçalara ayrılmaz tüm vücudum baştan ayağa kırgınlık ile dolmazdı.

Kırgınlık Mesajları

Keşke düşmanım olduğunu deseydin de böyle dost gibi yanımda gözüküp düştüğüm anı beklemeseydin. O zaman sana kırılmazdım, yalnız sinirlenirdim ve öyle de geçip giderdin hayatımdan.

Eğer kırgınlık denilen şey insanın kalbine batan bir kıymık gibi ise yalnız kalbim değil, tüm vücudum kırgınlıklar ile dolup taşıyor demektir.

Kırgınlığın en büyüğü insanın için parçalayan ve onu derin kuyulara atan bir dolu kötü böcek gibidir. İnsan kimseye güvenmemeli ve bu kırgınlık dolu yere hiç düşmemeli.

Eğer kimseye güvenmez ve yalnız başına yaşamanın ne demek olduğunu öğrenir isen asla kimseye kırılmaz ve kimse tarafından da incitilemezsin.

Kırıldığını anlamayan insanlar ile dolup taştığında çevren nasıl bir zor olduğunu ve böyle insanların sana nasıl zarar verdiğini daha net görmüş olursun.

Doğru ile yanlışı ayırt etmekte zorlanıyor isen kalp kırıklıklarına bak. Ne kadar unuttum desen bile asla unutamazsın kırıldığın anları ve kalp kırıklıkları sana hep yol gösterir.

İnsanları seversen ve onlara güvenirsen seni kırmalarına imkân tanımış olursun. Yani aslında sırtını sıvazlayan herkes senin dostun değildir çünkü bazı sahte dostlar sırtını sıvazlarken hançeri saplayacak yer arar.

Kocaya Kırgınlık Sözleri

Kırgınlık bazen bir insana olurken bazen ise tüm dünyaya karşı olur. Nasıl kırıldığını ve neler hissettiğini anlatamazsın ve sustuğun her şey içinde bir dağ gibi birikir.

İnsan aslında en çok da sevdiği insanlara kırılır. Elbette ki sevmediğimiz insanlar da canımızı acıtabilir ama kalbimizi en çok sevdiğimiz insanlar kırar beli bilerek belki de hiç farkında bile olmazken.

Yalan söyleyen ve seni kandırmak isteyen insanlara öfkeliyim. Ama bu yalanlara inandığın ve beni bırakıp da başkalarını seçtiğin için de sana kırgınım.

Arkadaşa Kırgınlık Sözleri

Kırgınlık bazen öyle büyük bir yumru olur ki boğazda, ne nefes alabilirsin ne de yutkunabilirsin. Kırgın insanlara daha sessizsin derler öyle biz sessiz değiliz sadece bu büyük yumru ile nasıl konuşabiliriz, bilmiyoruz.

Kırgınlığım kalbimdedir. Ve ben ne kadar unuttum desem de ne kadar yok saysam bile o kırgınlık her zaman kalbimde olmaya devam edecektir.

Aslında görmezden gelmek de yok saymak da kırgınlığın geçip gitmesine imkan tanımaz. Asıl kırgınlığın geçmesi kalbi kıran kişinin özür dileyip de gönül alması ile olur.

Sorun kalp kırmak değildir aslında, asıl sorun kalp kırdığını fark edemeyen insanların gönül almak için hiçbir çaba ve uğraş göstermemesidir.

Kırgınlığım ne yollara ne de dağlara. Asıl kırgınlığım tüm bu şartları ve durumu bilmene rağmen hala bana yürümeyen ayaklarına.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu