Yalan Sözleri-Yalan İle İlgili Sözler

Yalan sözleri, yalan ile ilgili sözler, yalan dünya sözleri, yalan söyleme sözleri, yalan mesajları, yalancılara sözler, yalancı sözler vb.. en güzel sözler için aliskanlik.com sitesini takip edebilirsiniz.

 

Yalan Sözleri

Kuyruklu yalan doğruyu görünce kuyruğunu kıstırıp kaçar.

“Mesaideyim, aa ben de seni arıyordum, çok trafik vardı, iğne atsan yere düşmez, memnun kalmazsanız paranız iade, ben hiç yalan söylemem…” Bu yalanlar size de tanıdık geliyor mu?

Yalan söylemek, vicdanı müebbed hapse mahkum eden bir suçtur.

Söyledin onca yalan, her yeri ettin talan, şimdi arta kalan, koca bir hiç oldu.

Birinin bir defa yalanını yakaladın mı, bin doğrusuna bile inanamazsın artık.

Yalan söylemenin en büyük sebebi korkaklıktır.

Yaptığı şeyi abartmak, yapmadığı şeyle övünüp göğsünü kabartmak hep yalanın yan dallarıdır.

Yalan değildi, gün gibi zahir, hayat gibi gerçekti aşkımız. Oysa sen yalanlıyorsun, kendini avutmak için.

Çok konuşsan da yalandan, çok kazansan da haramdan dur.

Atarlı giderli sözleri merak ediyorsanız tıklayınız.

Yalan Dünya Sözleri

Doğru söyleyenin kovulduğu o dokuz köy var ya, bırakın hepsi yalan dünyalarında oyalanıp dursunlar.

Yalan ne kadar planlanmış olursa olsun mutlaka patlak verir.

Yalan söyleyerek elde etmektense doğru söyleyerek kaybederim.

Yalan, insanın içini kemiren bir kurttur.

Yalan şüpheyi, şüphe güvensizliği, güvensizlik ayrılığı, ayrılık hüznü getirir.

Yalan üzerine kurulan bir ilişki en ufak sarsıntıda yıkılır.

Doğru daha adım atmadan yalan dünyayı turlarmış.

Kendine bile inanmayanlar yalan söyler ancak.

Yalanla iftira birbirinin kardeşidir.

Yalan uyuşturucu gibidir, bağımlılık yapar.

Yalan söylemek kötüdür. Söylediği yalana dini alet edip bir de yemin etmek daha kötüdür.

Sevdiklerinize şiir gibi sözler söylemek isterseniz buyurun.

Yalan İle İlgili Sözler

Kendine yalan söyleme, vicdanını inandıramazsın.

İnsan yalanı avuç avuç içer de, bir damla gerçeği yutamaz.

En kötü yalanlardan biri, çocuklara söylenen yalandır. Çünkü onlar hemen inanırlar.

Yalan çok hızlı yol alsa da, gerçek son süratle onu sollayacaktır.

Yalancıların cezası, doğru söylediklerinde onlara kimsenin inanmayacak olmasıdır.

İstatistiklere inanmayın. “İnsanların %72’si, %56 oranında…” Hepsi yalan.

Yalan sürekli yavrulayan bir hayvan gibidir. Bir tanesi onlarcasını doğurur.

Yalanın tadına aldanma, çok kötü hazımsızlık yapar.

Doğrular adım adım yürürken, yalanlar dolu dizgin gider. Ama hedefe önce varan hep doğrular olur.

Düzeltmek yerine yıkmak, ispatlamak yerine yalan söylemek insanlara daha kolay gelir.

Zam ile ilgili sözleri merak ederseniz tıklayınız.

Yalan sözleri ile yalancılara gönderme yapabilirsiniz. Yalancılara sözler ile yalanın ne kadar kötü bir şey olduğunu vecizelerle anlatmaktadır. Yalancıların sözleri gerçekleri örtpas etmeye yetmez ve bir gün gelir, hakikatler elbet ortaya çıkar. Yalan, bir şeyin aksini söylemek, olan şeyi inkar etmek, gerçeğe zıt beyanda bulunmaktır. Kısaca doğrunun tam tersidir.

Yalan söyleme sözleri

Yalan söyleme sözleri en kötü huylardan biridir. “Bundan ne çıkar.” Diyerek söylenen bir yalan büyük facialara sebep olabilir. Beyaz yalan diye bir kavram uydurmuşlar ise de, yalanın akı karası, irisi ufağı olmaz. Para parayı çeker dedikleri gibi, bir yalan da başka yalanları doğurur. Yalan söylemek, gerçeklerle yüzleşmeye cesareti olmayanların işidir.

Yaptığı kabahatlerin öğrenilmesinden korkan insanlar bu yönteme başvurur ve suratları kızarmadan yalanları birbiri ardına sıralarlar. “Bir yalan makinesi olsa bunların yanında patlardı.” Diyebileceğimiz insanlar söyledikleri yalanlarla herkesi ayakta uyutmayı başarır. Ama çekirge bir sıçrar, iki sıçrar ve üçüncüde yakayı ele verir. Bunların da foyaları meydana dökülünce dımdızlak kalırlar ve söyledikleri yalanları yalarlar! Bazıları yalan söylemeyi “kurnazlık” olarak nitelendirse de bu, bir bağnazlık, aymazlık, arsızlıktır.

Yalan Sözler

Ağır yazdığımızı düşünenler olabilir. Neticede çocuklar bile yalan söylüyor değil midir? Yalan sözleri Yani mesela sevdiğimiz kişiyi üzmemek için “hasta değilim” demenin, “saat kaç” diyene 16:30 olduğu halde “5 buçuk” demenin ne zararı olabilir? Öncelikle şunu söylemeliyiz ki bu tarz şeyler de her ne kadar yalan kategorisine dahil olsa da tabii ki her yalanın derecesi bir değildir. Örneğin bir insana yapmadığı bir şeyi isnad ederek yalan söylemek iki kat kötüdür ve iftira niteliği taşır.

Mahkemelerde yalancı sözler söylemek ise yalancı şahitlik sayılır ve suçsuz bir kişinin hayatını mahvedebilir. Bu örnekleri çoğaltmak mümkündür ve her şeyin olduğu gibi yalan söylemenin de farklı kademeleri vardır. Bazıları yalanı bir meslek haline getirmiştir ve iki lafından biri yalandır.

Tıpkı yalancı çoban misali bunlar da gerçeği söyleseler bile artık kendilerine inanan olmaz. Bazıları arada sırada bir yalan söyler fakat söyledikleri yalan büyük kötülüklere sebep olur. İkisinin arasında bir fark yoktur. Çocukların yalan söylemesi ve yalan mesajlar göndermesi, birisine maddi veya manevi zarar vermeyecek yalanlar söylemek ilk 2 gruptakilerin yaptıklarıyla aynı kategoride değerlendirilemez. Ancak ne olursa olsun dili yalana alıştırmamak ve kendi aleyhimize olsa dahi doğruluktan asla vazgeçmemek gerekir. Unutulmamlıdır ki dünya boş bir handır. Yalan dünya sözleri ile dünyanın geçici olduğunu unutmamalıyız.

Aslında doğru olmayan bir şeyi söylemek güven sarsar. Karşındaki insanı kandırmak, Yalan Sözleri ,Yalan Söz, Yalan İle İlgili Sözler aldatmak yalan söylemektir. İnsanın ruhunu doğrudan uzak tutması da denebilir. Bu yazımızda da yalan sözleri, yalan söyleyenler hakkında işinize yarayacak, bilgi edineceğiniz birçok şey paylaşacağız.

Yalan Söylenen Sözler

Yalan söyleyenlere çoğu zaman sözler yetersiz kalır. Sadece bir cümle insanı alt üst edip hayatını değiştirebilir. Yalan çoğu zaman bir kaçış yolu olarak görülür. Her insan hayatı boyunca en az bir kere yalan söyleyenlere sözler sarf etmek zorunda kalmıştır. Hayatını söylediği yalanlara göre şekillendiren bazen de kendi yalanına inanıp yoluna devam eden sayısız insan var. Yalan Sözleri ,Yalan Söz, Yalan İle İlgili Sözler Aslında yalan söyleyen insanların kendilerine bile saygısı olmamasına rağmen akıllanıp, ders çıkarmalarını bekleyerek vaktimizin bir kısmını farkında bile olmadan harcarız. Bilimsel araştırmalara göre 5 yaşından itibaren yalan söylemeye başlıyoruz.

YALAN SÖYLEYENLERE SÖZLER

Tabi çocukken yalan olduğunun bilincinde olmadan söylenen cümleler oluyor bunlar. Zaman geçtikçe aile, arkadaş çevresi etkisinde kalarak yalan iyice hayatımıza yer etmiş duruma gelmiştir. Çoğu zaman çoğumuz bilinçsiz bir şekilde bile sürekli yalan söylemekteyiz. Yalan söyleyenlere sözlerle durumu ifade etmek çoğu zaman vakit kaybı olarak görünse de, kişinin bilinçlenmesini de sağlamaktadır.

İşte yalan söyleyenlerin aklını başına getirebileceğiniz sözleri sizin için derledik;

Az yalan söylenmez, yalan söyleyen her yalanı söyler.(Victor Hugo) (İnsan bir kere yalana alıştığı zaman her konuda yalan söyleme eğilimindedir.)

Yalan söyleme. (Güven kazanmak zor, kaybetmek kolaydır.)

Bırak hakikat incitsin seni, bir yalan avutacağına. (Doğrular insanı üzse de yalanlarda boğulmaktan her zaman daha iyidir.)

Yalan söyleyenler doğru söyleyenlere inanmazlar: (Yalan insanı doğrulardan

(uzaklaştırır.)

Yalanla kurulan zamanla yıkılır. (Yalan üzerinden ilerleyen hiç bir şey sağlam olmaz.)

Bir yalan dört doğruyu götürür; iyilik, güven, sadakat, huzur… (Sadece tek yalan insan ilişkilerini yerle bir eder.)

Yalancıyla dostluk kurma. Çünkü bulunduğun ortam etrafındaki kişiler seni oraya ait hissettirir. (Yalan söyleyen insanlar çevresini de yalana alıştırmaya çalışır.)

Yalanın telafisi yoktur. Ne yalan söyleyen kişinin affı ne de tamam diyenin özrü yoktur. (Yalanın dönüşü olmaz.)

YALAN SÖZLER

Hayatımızın her yerinde yalanla karşı karşıya kalırız. Bazen de yalan söyleyen taraf biz olabiliyoruz. İnsanlar bazen kendini iyi hissetmek, durumu toparlamak ya da keyfi yalan sözleri söylerler. Günümüz de artık yalan normalleşmiş ve rutin haline gelmiş durumdadır. İnsanlar yalanları bile büyük, küçük pembe, beyaz diye ayırıp psikolojik olarak ayırıp, vicdani yükü hafifletmeye çabalarlar. Yalan sözleri çoğu zaman farkına varıp karşımızdaki insanı affetmek için kendimizi bile kandırdığımız zamanlar oluyor. Yalan İle İlgili Sözler Nesillerdir yalan sözleri büyük, küçük fark etmeksizin her bireyin diline yerleşmiştir. Hala kuşak ayrımı olmadan herkes yalanı ilk seçenek olarak görmeye devam ediyor. Topluma yalan söylemek, doğruyu söylemekten daha kolay gelmektedir. Yalan sözlerinden arınmış bir toplum, bireylerin ilk önce kendilerine dürüst olmasıyla sağlanacaktır. Çevredeki etkenler yani insanlar ne kadar çok olursa insanın yalan söylemeye eğilimi artmaktadır. Bu tür insanlar neticesinde toplum ne yazık ki yalanlar içinde şekillenen hayatlara sahip olmaktadır. Yalan söyleyen insanlar sadece yalanlara inanır, gerçeklerden rahatsız olmaya başlarlar. O insanlar için doğru kavramı ortadan kalkmış, farkında olmadan yalana bağımlı hale gelmişlerdir.

YALAN İLE İLGİLİ KISA SÖZLER

Yalan iyi söylenmemiş bir doğrudur.

Doğru pabucunu giymeden yalan dünyayı dolaşır.

Kendi kendine inanmayan her zaman yalan söyler.

Suçların en büyüğü yalandır.

Bu alem koskoca bir yalandır.

Yanlış anlayıp anlatanlar en büyük yalancılardır.

Hayatımda hiç yalan söylemedim diyenler en büyük yalanı söyleyenlerdir.

Yalan söyleyen hayatını yakalanma korkusu içinde sürdürür..

Yalanı söküp atmalısın, çürük bir dişten farksızdır.

Söylediğimiz yalanlar ortaya çıkmadığı sürece herkes dürüst.

Güven terk ettiği bedene dönmez.

Gerçek ne kadar geç olursa olsun ortaya çıkar.

Beni bir yalana inandır ve sonsuza kadar sürsün onun doğruluğu.

YALANIN İNSAN ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ

Yalan söylenirken insanı rahatsız etmese de kişiler sonradan vicdani rahatsızlık hissetmektedirler. İnsan da kendini üstün görme, bencillik, mükemmeliyetçilik gibi çoğu duygu oluşmakta ve güçlenmektedir. Bazı insanlarda tam aksine bu tür duyguların yanı sıra suçluluk duygusu yaratmaktadır. Bu durumda çoğu insan dikkat etmeye başlasa da belli bir kısım bu kötü hislerini bile yalanla kapatma ihtiyacı hissedebilirler. Bir yalanın bin yalanı doğuracağı konusunda çoğumuz hemfikiriz. Herkese göre göreceli olan yalan konusunun insanlar üzerindeki etkileri de kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Kişinin yalanlardan beslenmeyi bırakması, uzun zaman alabilir fakat imkansız değildir. Herhangi bir zararlı madde kadar yalanda insan psikolojisine zarar vermektedir. Bağımlılık hissi oluşturduğu için iyice alışkanlık kazanmadan her insanın bu durumdan vazgeçebileceğine inanılmaktadır. Doğrularla mutluluklar, hüzünler daha keyiflidir. Yalanın mutluluğu bile gerçek insanı mutlu etmez. Yalan söyleyen insanlardan uzak durmak ilk seçeneğiniz olsun. Yalan Sözler ,Yalan Söz, Yalan İle İlgili Sözler Gerçekler yolunuza ışık tutar, er ya da geç size mutlulukla döner. Hayatımızda her an yalanlarla karşılaşabiliriz. Önemli olan bu bataklığa düşmeden sağ salim yanından geçebilmektedir, insanlara ayak uydurup bataklığa düşmemek gerekir. Yalan sözleri Yalanlar telafi edilmez. Yeniden güven onarmak zaman alır. Yalan söyleyen insanlara karşı korkak davranmamalıyız. Aksine konunun üstüne gidip aydınlatmak için çabalamalıyız.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu