Kedilerin Sağlığa Faydaları

Kedilerin Sağlığa Faydaları Bir evcil hayvanın bedensel ve ruhsal sağlıkları sayısızdır ancak kedilerin sağlığınız için özel olarak bilmenizi istediğim faydaları şunlardır:

Kedilerin Sağlığa Faydaları

Kediler sizin stresinizi azaltmanıza sebep olurlar aynı zaman da yaşadığınız kaygıyı da azaltırlar. Kedi sahipleri kedilerini sevmenin veya onlarla oynamanın kötü bir günü aniden bir dokunuşla değişeceğini bilirler. Ayrıca bilimsel veriler bir kedinin mırlamasının kendi sinir sisteminde sakinliğe sebep olduğunu kan basıncımızın azaldığını göstermiştir. Tatlı hareketleri ile gününüzün güzelleşmesini sağlar. Eğlenceli koşuşturmaları, bir türlü anlayamadığımız davranışları, garip istekleri, ani değişimleri sizin rahatlamanıza yardımcı olur.

Kedilerin Sağlığa Faydaları
Kedilerin Sağlığa Faydaları

Kediler sizin kalp sağlığınız içinde olumlu etki bırakır. Kedilerin Sağlığa Faydaları  Uzmanların araştırmaları göstermiştir ki kedi sahiplerinin kalp hastalığı ve felç riski için daha düşük tehlike taşıdıkları belirtilmiştir. Elbette bu direk yoldan değildir, dolaylı yoldan bu risklere erişimlerinizin önünü keser.

Kediler sizin alerjileriniz azalmanıza yardımcı olabilir. Kedi tüyünün en yaygın alerjenlerden biri olduğu çok sık dile getirilen bir durumdur. Ama eğer bir çocuk yaşamının erken dönemlerinde kendine tatlı bir kediyi arkadaş edinirse, yalnızca kedi alerjileriyle değil diğer tür alerjenlerle de savaşan bir bağışıklık kazanır. İlerleyen yaşamınızda karşı karşıya kalacağınız alerjenlere direnç gösterebilen bir bünyeye sahip olursunuz.

Kediler sizi yalnızlık duygusundan kurtarır. Bu tatlı hayvanlar harika evcil hayvanlardır. Kediler sahiplerine koşulsuz sevgi sunarlar. Evde aniden gelip sizi sevebilirler. Kedilerin Sağlığa Faydaları  Bu durum sizin gün içindeki duygu durumunuzda olumlu yönde bir etki yapar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu