The Forest Nasıl Oynanır-The Forest Hile

The forest nasıl oynanır, The forest hile, the forest nasıl bitirilir, the forest online oynama, the forest steam, the forest satın al, the forest oyunu hakkında bilgiler için alışkanlık

The Forest Nasıl Oynanır

The Forest çıkalı bir hayli zaman olsa da en popüler zamanlarını beta sürümde geçirdi desek yanlış olmaz. Şu anda tam sürüm olan ve yapımcıların 2. oyun için fragman yayınladığı oldukça keyifli, aksiyon dolu bir oyun oyun. The forest satın almak için Steam’da 32 Türk Lirasına satılıyor ayrıca Türkçe dil desteği de var (Seslendirme değil sadece dil).

The Forest Steam Linki

The Forest Hile

Oyuna ilk başladığınızda bir uçak fragmanıyla karşılaşıyorsunuz. Sonrasında uçağınız düşüyor ve adada buluyorsunuz kendinizi. Buradan itibaren arkadaşlarınızla oyuna başlayabilirsiniz. Eğer imkanınız varsa arkadaşlarınızla oynamanızı tavsiye ederim. Oyun içerisinde gergin bir atmosfer olduğunu unutmayın yerlilerin görüntüsü sesleri ve gece bir anda ortaya çıkmaları oynayan oyuncuyu bir hayli gerebiliyor. Oyuna başlar başlamaz etrafta ki bavulları açın bu sizin bir süre hayatta kalmanızı sağlayacak. Hatta buraya ara ara gelip bavulları tekrar açabilirsiniz. (Oyun tekrar spawnlayabiliyor.) Oyunda kendinize bir sığınak yapmanız bir hayli önemli fakat bu sığınağı yaparken yerlilerin çok fazla olmadığı ve etrafında su kaynağı olan bir yeri seçmelisiniz. Bunun için küçük su içilen yerleri tavsiye ediyorum, büyük göl tarzı yerlerde yerliler çok olabiliyor ki buda sizin gelişmenizi olumsuz yönde etkiliyor.

The forest hile yapmanızı gerçekten hiç önermem. Yerlilerin sıklığı ve güçleri gün geçtikçe artıyor bundan dolayı başlangıçta evinizi güzel dizayn etmelisiniz. Adada keşfedilmesi gereken pek çok yer ve ipucu var bu yüzden ileride farklı evler de yapmanız gerekli olacak hem oyunu kaydetmeniz için hemde geceyi geçirmeniz için. Ancak oyunun en önemli noktası mağaralara inmek ve mağaralarda bulunması gerekenleri bulmak. Öncelikle kendimde bu oyunu uzun saatler oynayan birisi olarak şunu söyleyeyim oyunda bir kere indiğiniz mağarayı bulmak gerçekten zor olabiliyor o yüzden böyle bir şey yaşarsanız etrafına kolay bulmanızı sağlayacak bir şeyler bırakın. Ayrıca mağaralarda büyük mutantların olabileceğini kesinlikle molotof olmadan inmemeniz gerektiğini de aklınızdan çıkarmayın.

Mağaralarda dinamitler, katana, yiyecekler, görevleri yapabilmeniz ve hikayenin sürmesi için ipuçları var. Bunları sabırlar toplamalısınız. Mağaraları bulmak için internette yaptığınız araştırmalarda sonuçsuz kalabilir çünkü bazı güncellemelerde mağaraların yerleri değişiyor. Fakat yine de eşyaların genellikle bulunduğu yerler var mesela deniz kenarında anakart bulabilirsiniz. Oyunda gece çok fazla gezmenizi tavsiye etmiyorum geceleri uyuyarak geçirin. Ayrıca tuzakları kullanmayı ihmal etmeyin hem yiyecek toplamanızı hemde yerlilerin kemiklerini vs. toplamanızı kolaylaştırıyor.

Oyuna başladığınızda harita olmayacak kendiniz için önemli gördüğünüz yerlere yapılar yapıp taslak şeklinde bırakarak işaretleme yapabilirsiniz. Haritada gezerken yüksek ihtimalle denk geleceğiniz büyük bir çukur olacak aşağıya atlamayın tabi ki ancak oyunun sonunda oraya gideceksiniz bunun bilincinde olarak etrafından geçmek daha keyifli oluyor. Oyunun ilk sürümlerinde taşlardan kayarak inilebiliyordu buglar sayesinde ancak sonradan kapattılar. Pek çok mağara o çukurun orta kısımlarına falan çıkıyor.

Mağaraya hazırlıksız inmek size bir şey kazandırmayacak hatta elinizde olanları da kaybetmenize sebep olacaktır o yüzden düşmemeye dikkat edin. Aşağıda 3 tane büyük mutant ve yerliler var onları öldürmek için yüksek miktarda molotof ve yanan ok ihtiyacınız olacak. Aynı zamanda the forest nasıl bitirilir cevabı içinde bence hikayeyi erken bitirmek size bir şey kazandırmayacaktır ondan dolayı evinizle evinizin surlarıyla falan ilgilenmeyi de ihmal etmeyin. Oyunun keyfinin bir kısımı da yaratıcı yapılar yapmakta saklı. Ayrıca mağaralara vs. inerken mutlaka kendinize zırh da yapın ne olacağı nerede ne çıkacağı belli olmuyor bir anda üzerinize atlayan bebek mutantlar sayesinde ölebiliyorsunuz.

Oyun hakkında genel bir değerlendirme yapacak olursak oynanış açısından çok keyifli olan bir oyun. The forest online oynama da gerçekleştirilebilinir. Hikayesi sizi şaşırtacaktır ve hikayesi bana kalırsa oyunun en keyifli yanı. O yüzden bulduğunuz delilleri inceleyin anlamaya çalışın ki oyunun tam anlamıyla keyfini alın. Özellikle arkadaşlarınızla zaman geçirmek istiyorsanız hafif gerilimli bir oyun arıyorsanız size göre diyebileceğim bir oyun.

 

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu