Kabarık Saç Nasıl Düzleşir-Kabarık Saçlar İçin Çözüm Önerileri

Kabarık saç nasıl düzleşir, kabarık saçlar için çözüm önerileri, kabarık saç modelleri gibi kadın makaleleri için aliskanlik.com

Kabarık Saç Nasıl Düzleşir

Ne yaparsanız yapın saçlarınızı kontrol altına alamıyor‚ sürekli kabarıklığından şikayet mi ediyorsunuz? Özellikle kıvırcık ve dalgalı saçlıların sık yaşadığı bir problem olan bu inatçı kabarık saç sendromuna birkaç çözüm önerisi sunarak size yardımcı olmaya çalışacağız. İşte kabarık saç nasıl düzleşir sorusuna cevaplar.

Öncelikli olarak saçlarınızı asla saç kremsiz bırakmayın. Saç kremi saçlarınızın fazla havalanarak kabarık bir görüntü elde etmenize engel olur. Banyodan çıkarken saç tipinize de uygun olacak bir saç kreminizi saç diplerinizden uçlarına kadar yedirin. Sonra bir süre bu şekilde beklemenizi öneriyoruz. Beklettikten sonra duruladığınız saçlarınızı mikrofiber özelliği olan bir havlu ile kurutmanız avantajlı olacaktır.

Kabaran saçların ortak özellikleri incelendiğinde daha çok kurumuş saçlar olduğunu görebiliyoruz. Bu da saçların nem dengesinin sağlanamadığında kabarma eğilimi olduğunu söylüyor bize. Öyleyse saçlarınızı bolca nemlendirmenizde fayda var. Özellikle banyo sonrasında saçlar kendi nemini kaybedebilirler. Duş sonrasında saç bakım ürünleri ile nemlendirme işlemini aksatmadan yapmalısınız.

Kabarık Saçlar İçin Çözüm Önerileri

Çalışan kadınların ve öğrencilerin kabaran saçlarla imtihanı sabah saatlerinde çekilmez oluyor. Bu sebeple duşunuzu akşamdan almanız daha faydalı olacaktır. Banyodan sonra saçlar daha çok kabarır. Eğer akşamdan duş alırsanız gece yatarken saçlarınız daha çok yatışacaktır. Hatta kuruttuğunuz saçlarınızı akşamdan örebilir ya da küçük ve sıkı bir topuz yapabilirsiniz. Bu da saçlarınıza form kazandırmanıza yardımcı olacaktır.

Saçların kabarmasına‚ can sıkıcı görüntüler sergilemesine sebep olan faktörler arasında saç kurutma makineleri‚ ısı vererek saç şekillendiren cihazlar da geliyor. Bunların saçlarınızı yıpratmasını ve kabartmasını önlemek için ısıdan koruyucu sprey kullanmalısınız. Bu cihazların saçınıza verdiği zararı ortadan kaldırdığınızda kabarma probleminizde de azalma olduğunu fark edeceksiniz.

Saç şekillendirici ve kurutucu cihazlarda her gün yeni teknolojiler gelişiyor. Bunlardan biri ve şu sıralar en popüler olanı da iyonizer saç şekillendiriciler. Bu özellikteki cihazlar saçlarda elektriklenme ve kabarma gibi problemleri engellemeyi hedefliyorlar.

Yukarıda saymış olduğumuz bazı püf noktalarına dikkat ederek kabarma probleminizin önüne geçebildiğinizi görebilirsiniz. Ayrıca buna haftalık bir de bakım kürü eklediğinizde daha sağlıklı ve şekil alabilen saçlara kavuştuğunuzu göreceksiniz. Bunun için cilt tipinize uygun bir maske seçin ve düzenli olarak uygulayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu