Uzun Yüze Makyaj Nasıl Yapılır?

Uzun Yüze Makyaj Uygulaması

Uzun Yüze Makyaj Nasıl Yapılır? Makyaj güzel görünmenin en önemli yollarından birisidir. Makyaj sayesinde birçok kadın olduğundan çok daha farklı gözükmekte ve daha ilgi çekici olmaktadır. Kadınların estetik kaygısı da makyaj yapmalarının en önemli sebeplerindendir. Çünkü estetik olan göze daha güzel görünür. Özellikle son zamanlarda makyajda yeni tekniklerin uygulanması ve çeşitli makyaj hilelerinin ortaya çıkması makyaj sektörünün tercih edilme sayısını artırmaktadır. Ayrıca makyajın sosyal medyadaki yerinin iyice belirginleşmesi de kozmetik şirketlerini olumlu yönde etkilemektedir.

Uzun Yüze Makyaj Nasıl Yapılır?

Makyaj yaparken dikkat edilmesi gereken birçok nokta bulunmaktadır. Bu noktalardan en önemlileri ürün tercihi ve yüz tipine göre makyaj yapmaktır. Ürün tercihi makyajın en önemli kısımlarındandır. Uzun Yüze Makyaj Nasıl Yapılır? Çünkü uygulama yapılacak olan ürün uzun bir süre ciltte kalacaktır ve hem güzel görünmesi hem de cilde zarar vermemesi gerekmektedir. Ürünlerin cilde zarar vermemesi için ciltle direkt olarak temasından kaçınılmalı ve en azından altına nemlendirici bir baz uygulaması yapılmalıdır. Ayrıca bitkisel içeriği fazla olan ürünler tercih edilmesi de bu durumu kolaylaştıracaktır. Ürünlerin güzel görünmesi için de denenecekleri noktalar ve renklerine dikkat edilmelidir. Örneğin bir fondöten satın alınacağı zaman bilek ya da yanakta denemek yerine boyun bölgesinde denemek daha doğru sonuçlar verecektir. Çünkü boyun bölgesi bilek ve yanağa göre güneş ışığına daha az maruz kalmaktadır. Ten rengi ile aynı olan ve ciltle bütünleşen fondöten doğru fondöten olacaktır. Dikkat edilecek en önemli noktalardan bir diğerine gelecek olursak birçok kişinin yüz tipini bilmediğini söylemek mümkündür. Yüz tipini öğrenmek için çok basit bir uygulama yapılabilir. Alın, yanak, çene ve şakak kısımlarına nirer nokta koyularak bu noktalar birleştirilir. Ortaya çıkan şekil yüz tipidir. Yüz tipleri oval, üçgen, ters üçgen ve uzun yüz tipi olarak gruplandırılabilir.

Uzun Yüze Makyaj Uygulaması Nasıl Yapılmalıdır?

Yüz tipi belirlendikten sonra sıra yüz tipine göre makyaj yapma aşamasına gelmektedir. Uzun yüz tipine sahip olan kişiler makyaj yaparken şu noktalara dikkat etmelidir:

  • Uzun yüz tipine sahip olan kişilerin yüzlerinde sert bir ifade vardır. Bu ifadeyi biraz daha yumuşatabilmek için alın bölgesi ile saçların birleştiği kısma cilt tipinden birkaç ton daha koyu fondöten sürülmelidir. Burada hedeflenen durum yüzün gölgelenerek daha kısa gösterilmesidir. Ayrıca kullanılan koyu fondöten iyice dağıtılmalı ve yüzde ton farkı olduğu anlaşılmamalıdır.
  • Uzun yüz tipine sahip kişilerin elmacık kemikleri ve çenesi çok belirgindir. Bu nedenle dikkatin o bölgede değil yüzün ortasında toplanması gerekir. Burun, alın ve dudak üstlerine aydınlatıcı bir makyaj yapılarak bu işlem tamamlanabilir.
  • Yüzün daha kısa gözükmesi için kulak bölgesinden başlanarak çeneye doğru gölgelendiröe yapılır. Buradaki gölgelendirme işlemi de tıpkı alındaki gibi koyu renk bir fondötenle yapılır. Fondöten dağıtılarak maske gibi durması önlenmelidir.
  • Uzun yüz tipi makyajında önemli olan bir başka detay ise allıktır. Allık uygulaması çok hafif bir şekilde elmacık kemiklerinin üstüne yapılmalıdır. Çene bölgesi ise arka plana atılmadan aydınlatılma işlemi uygulanmalıdır. Bu sayede makyajınız daha canlı görünecek ve yüzünüz de daha kısa bir görünüme sahip olacaktır.
  • Uzun yüz tipi makyajıda gözler de önemlidir. Göz makyajında gözlerin ucuna doğru uzanan bölgelere aydınlatıcı kullanılmalıdır. Bu sayede dikkatin orta kısma çekilmesi kolaylaşacaktır.
  • Dudak makyajında ise parlatıcı nitelikli rujlar kullanılmalıdır. Uzun Yüze Makyaj Uygulaması Orta bölgede yer alan dudaklar dikkat çekici olmalıdır. Bu durum kişilerin dikkatini yüzün orta bölgesine toplayarak cilt kusurlarının örtülmesine yardımcı olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu