Yüzden Kilo Alma Egzersizleri-Yüz Zayıflaması Neden Olur

Yüzden kilo alma egzersizleri, yüz zayıflaması neden olur, yüz nasıl kilo alır, yüzden kilo alma vb.. kadın makaleleri için aliskanlik.com

Yüz Zayıflaması Neden Olur

Sağlık ve dış görünüş açısından ideal vücut ölçülerine sahip olmak önemlidir. Yüz hatlarındaki zayıflık bazen dış görünüşün kötü gözükmesine sebep olabilmektedir.

Yüz zayıflaması neden olur Bunun için çeşitli yöntemler bulunmaktadır Dış görünüş birçok insan için önemli bir kriterdir. Yüz hatları, yüz güzelliğini ön plana çıkarır. Fazla kilolar kişilerin hem sağlık açısından hem de dış görünüşü açısından nasıl sorun oluşturuyor ise yüz hatlarındaki zayıflık da sorun oluşturabilmektedir.

Yüz Nasıl Kilo Alır

Önereceğimiz yöntemler düzenli bir şekilde uygulanırsa etkisini gösterecektir. Bu yöntemler ile yanakların daha dolgun hale gelmesi sağlanarak yüz hatlarındaki aşırı zayıflık da ortadan kaybolur. Yanaklarım çok zayıf diyorsanız aşağıda belirtilen yöntemleri deneyebilirsiniz. İşte yüz nasıl kilo alır cevapları;

  • Bal Yöntemi

Düzenli olarak yüz bölgenize sürülen bal zamanla hem cildinizi yumuşatır hem de yanaklarınızın dolgunlaşmasını sağlar.  Daha etkili bir sonuç elde etmek isterseniz her gün 1 tatlı kaşığı bal ile 1 tatlı kaşığı papayayı karıştırın ve elde ettiğiniz karışımı yüzünüze uygulayın.

  • Zeytinyağı Yöntemi

Zeytinyağı ile kesin sonuç almanız neredeyse kaçınılmazdır. Zeytinyağı ile yüzünüze düzenli olarak yapacağınız masajlar yüzünüzün dolgunlaşmasını sağlar. Üstelik zeytinyağı yüzünüze canlılık da kazandıracaktır.

  • Balon Şişirme Yöntemi

Yüzün dolgunlaşmasını sağlayan yöntemlerden olan balon şişirme hareketi düzenli olarak yapıldığı taktirde yüzün dolgunlaşmasını sağlar. Yanağı şişirdiğiniz an yanak kaslarınız gelişir ve dolgunluk sağlanır. Her gün 5 6 defa tekrar edilmesi önerilmektedir.

  • Shea Yağı

Shea yağı yüksek oranda yağ içermektedir. Günde 10 dakika shea yağını yanaklarınıza dairesel hareketler ile uygulamak yüzün dolgunlaşmasına yardımcı olacaktır.

  • Gliserin ve Gül Suyu Karışımı

Dolgun yanaklar için gliserin ve gül suyunu eşit bir şekilde karıştırarak uyumadan önce yüzünüze uygulayın. Sabah uyanınca yüzünüzü ılık su ile birlikte yıkayın. Her gün bu karışımı uygulamak yüzünüzün dolgunlaşmasını sağlayacaktır.

Yüzden Kilo Alma Egzersizleri

Yüzden kilo alma egzersizleri ile kısa sürede yüz kaslarını sıkılaştırabilir ve daha dolgun yanaklara sahip olabilirsiniz. Sekiz hafta boyunca günde 30 dakikalık yüz egzersizi  yaparak yüzden kilo almak çok kolay.

Yüzden kilo alma egzersizleri şöyle yapılır;

  • Dudaklarınızı büzerken ve gülümserken yanak kaslarınızı kaldırın . Parmaklarınızla yanaklarınızı yukarı kaldırın ve 20 saniye boyunca havada tutun
  • Ağzınızı kapatın ve içine hava doldurun. Havayı yavaşça dışarı üflemeden önce parmağınızla 45 saniye basılı tutun.
  • Ağzınızı “O” şeklinde açın ve gülümseyin. Sonra parmaklarınızı yanağın üstüne koyun ve yanaklarınızı 30 saniye boyunca kaldırın.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu