Hayat pahalılığında tasarruf etmenin yolları

Hayat pahalılığında tasarruf etmenin yolları Günümüzde akaryakıt, gıda, eneji, kıyafet gibi ürünlere durmadan zam geliyor. Böyle olunca da geçinmek zorlaşıyor.

Hayat pahalılığında tasarruf etmenin yolları

Fakat alışverişlerde bazı noktalara dikkat ederek ya da bazı ürünleri evimizde kendimiz yaparak hem daha az para harcayabilir hem de tasaruf yapabiliriz.

Araba kullanmak yerine toplu taşıma aracı kullanın

Günümüzde artık birçok kişinin arabası vardır fakat benzine yapılan zamlardan sonra arabaya binmek çok masraflı hale geldi. Hayat pahalılığında tasarruf etmenin yolları Bu nedenle her yere arabayla gitmek yerine yakın yerlere bisikletle ya da yürüyerek gidebilirsiniz. Böylece hem tasarruf yaparsınız hem de spor yapmış olursunuz. Gene arada arabanız yerine toplu taşıma araçlarını da kullanarak tasarruf yapabilirsiniz.

Kampanyaları takip edin

Artık birçok ürünler zaman zaman kampanya yapmaktadır. Bu kampanyaları takip ederek bu ürünleri çok daha ucuza satın alabilirsiniz. Ayrıca artık internette hangi ürünlerde kampanya olduğunu bildiren sitelerde bulunmaktadır. Bu sitelerden birine üye olarak kampanyaları ve indirimleri takip edebilirsiniz.

Süper market yerine semt pazarına gidin

Günümüzde marketlerde de sebze ve meyze satılmaktadır. Ama sebze ve meyveyi marketler yerine oturduğunuz yerdeki semt pazarlarından alabilirsiniz. Böylece birçok meyve ve sebzenin bulunduğu semt pazarlarında karşılaştırma yaparak daha uygun fiyata sebze ve meyveleri satın almış olursunuz.

Marketlerin online alışveriş sitelerinden indirimleri takip edin

Artık neredeyse tüm süpermarketlerde online sipariş verebileceğiniz internet siteleri mevcuttur. Üstelik süper marketlerin online sipariş verme sitelerinde markette indirime girmiş ürünlerde bildirilmektedir. Siz de süper marketlerin online sitelerinden sipariş vererek hem bu indirimli ürünlerden yararlanmış olursunuz hem de zamandan tasarruf edersiniz.

Bazı ürünleri kendiniz yaparak tasarruf edin

Eskiden olduğu gibi salça, turşu, reçel gibi ürünleri evinizde yapabilirsiniz. Ayrıca gene evinizde atkı bere örerek ya da takı yaparak hem bu ürünlerden tasarruf etmiş olursunuz hem de belki ileride bunu ek işe döndürerek internet sitelerinde bunları satabilirsiniz.

Evinizde küçük tamiratları siz yapın

Evdeki tamirat masraflarına çok para gidebilmektedir. Bu nedenle küçük ev tamiratlarını öğrenerek siz yapabilirsiniz. Artık bu tamiratların nasıl yapılacağına dair videolar internette dahi bulunmaktadır. Oradan musluk nasıl değiştirilir ya da lavabo tkanıklığı nasıl açılır gibi basit tamiratların nasıl yapılacağını öğrenerek bu tamiratları siz yapabilirsiniz.

Alışverişte önceliğinizi ihtiyaçlarınıza yönelin

Alışveriş yaparken öncelikle ihtiyaçlarınıza yönelin. Yani birçok kıyafetiniz olmasına rağmen bir kıyafet daha almanız ihtiyaç değildir. Ya da pahalı bir parfüm almakta ihtiyaç değildir. Onlar yerine gerçekten ihtiyaç duyduğunuz ürünleri alın.

Güzellik masraflarını aza indirin

Her bayan güzel görünmek ister ve bu nedenle kuaförlere yada güzellik merkezlerine para harcarlar. Oysa bayanlar evlerinde hazır boyalarla saçını boyayabilir ya da evlerinde bulunan malzemelerle saç ve yüz maskeleri hazırlayıp uygulayabilir. Hayat pahalılığında tasarruf etmenin yolları Böylece güzellik masraflarını da azaltabilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu