Boyun Sarkması Nasıl Önlenir-Boyun Sarkması Nedir

Boyun sarkması nedir, boyun sarkması nasıl önlenir, boyun sarkması için çözüm önerileri gibi sağlık makaleleri için aliskanlik.com

Boyun Sarkması Nedir

Boyun sarkması‚ halk arasındaki ismi ile gıdı çıkması durumu genel görünümü fazlaca etkileyen‚ can sıkıcı bir durum. Yaşlanma belirtilerinden biri de sayılan boyun sarkması sadece kilolu bireylerde değil‚ zayıf insanlarda da karşılaşılan bir durum. Son yıllara kadar bu problem için en bilinen yöntem genel olarak estetik ameliyatlardı. Ancak estetik müdahale her kesim tarafından doğru bulunan ya da imkana sahip olunan bir durum değil. Haliyle herkesin tercih edemeyeceği bir yöntem olduğu için boyun sarkması şikayeti çözümsüz bir durum olarak görülüyordu.

Boyun Sarkması Nasıl Önlenir

 

Bu durum artık değişiyor. Estetik ameliyata gerek kalmadan farklı tedavi yöntemleri ile birlikte boyun sarkmasına çözüm önerileri olabilecek birçok yöntem geliştirildi. Bunlardan en bilineni Slimlipo. Birçok hastane ve klinikte bu yöntemi uygulatabilir‚ kısa sürede sarkmış boynunuzdan kurtulabilirsiniz. Bu yöntem önceleri sadece vücut şekillendirme için kullanılıyordu. Mankenlerin tercih ettiği‚ sıkılaştırıcı ve gergin bir görünüm elde etmeye yardımcı olan bu yöntem şimdilerde sarkma problemleri için de çokça tercih ediliyor. Cildinize herhangi bir kesik dahi atılmadan kolayca tedavi olabiliyorsunuz.

Tamamen lazer ile uygulanan bu yöntemde öncelikli olarak ciltteki yağ hücrelerini kontrol edecek bir jel uygulanarak başlanıyor. Lokal anestezi yapılan sorunlu bölge lazer ile düzeltilirken birçok hastada rahatsız edici bir ağrı ya da acı gözlemlenmiyor. Maddi olarak da estetik ameliyatlara göre çok daha uygun olan bu yöntem her geçen gün daha bilinir ve tercih edilebilir bir hal alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu