Evlilikte İlk Gece Korkusu

Evlilikte İlk Gece Gerdek Gecesi

Evlilik düşüncesi olan kişilerde en çok sorulardan birisi de evlilikte ilk gece korkusu olmaktadır. İlk gece korkusu diğer adıyla düğünden sonra gerdek gecesi cinsel ilişkiye girememe korkusu olmaktadır. Bu konu uzmanlardan destek alınarak kolayca çözülür. İlk gece korkusu genel olarak kadınlar tarafından yaşanmaktadır. Fakat erkeklerde de bu sorun oldukça fazladır.

Evlilikte İlk Gece Yani Gerdek Gecesi

Yeni evlenmiş olan ve düğünden sonraki gece yaşadıkları cinsel birleşime halk arasında gerdek gecesi denir. Diğer bir adı da ilk gece olarak bilinir. Evlilikte İlk Gece Korkusu Gerdek denilince ilk olarak evli çiftler cinsel yönden birbirlerini tanımaları olarak bilinir. İlk gece ilk cinsel deneyim yaşanır diye bir kural asla yoktur. Evli çiftler düğün yorgunluğu nedeniyle cinsel ilişkilerini yapmaya bilirler. Yurdumuzda bazı yerlerde ailelerin baskıları nedeniyle cinsel birleşmeye girerler. Bu durum da evli çiftlerde ilk gece korkusu başlar.

Evlilikte İlk Gece Korkusu

İlk gece korkusu cinsel ilişkiye girme esnasında yoğun korku ve kaygı meydana gelir. Bu durumda ilişki esnasında kasılma meydana gelir ve cinsel birleşmeden korkulmalar meydana gelir. Bu durum erkek ve kadınlarda farklı yaşanır. Kadınlarda meydana gelen bu korku cinsel ilişki anlatımlarının yanlış bilgiler doğrultusunda verilmesi, birleşme sırasında kızlık zarının da yırtılma olacağı ve kanamanın çok olması ve ağrıların olması gibi bilgiler kadınlarda ilk gece birleşme korkusunu ortaya çıkarmaktadır. Vajinada ıslaklık meydana gelmemiş ise, vajina kaslarının gevşemediği görülür. Evlilikte İlk Gece Korkusu Bu durumda ön sevişmeyi uzatmak yararlı olur. Kadınlarda ilk gece korkularının başında gelen durum ise kan gelmesi olayıdır. Aileler açısından bu çok önemlidir. İlk cinsel birleşme sırasında kadın kendinden ya kan gelmezse korkusu yaşar. Fakat bu yanlış bilgiler olmaktadır. Kadın kendini vücut olarak rahat hissediyorsa, vajinada kasılma meydana gelmemiş ise ve vajina ıslanmış ise zevk oranı yüksek olması durumunda kanama olmaz.

Erkeklerde bu durum daha farklı olmaktadır. Erkeklerde en büyük sorun performans bozukluğu olmaktadır. Erkek cinsel birleşme sırasında aşırı heyecan nedeniyle kadınlarda görülen kasılmalar erkekte de ortaya çıkar. Erkek kendini kontrol edemeyerek erken boşalma meydana gelir. Erkeklerde sertleşme sorunu kaygısı oluşmaktadır.

İlk Gece Korkusu Nasıl Atlatılır?

İlk gece korkusu yaşayan kişi psikolojik olarak destek alması gerekir. Bu korkuları çiftler birbirlerine anlatmaları daha uygun olur. Cinsel birleşmeye hazır olmadığınızı hissetmeniz durumunda eşinize söyleyerek ara verin. Ön sevişmenizi kısa tutmayıp uzun süre yapın. Evlilikte İlk Gece Gerdek Gecesi İlişkiye rahat girebilmek için kayganlaştırıcı kullanabilirsiniz. Birbirinize karşı saygılı ve anlayışlı olun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu