Anksiyete Olduğunuzu Nasıl Anlarsınız?

 Anksiyete Olduğunuzu Nasıl Anlarsınız?  Anksiyete Olduğunuzu anlamanın en önemli kuralı bu hastalıktaki çok iyi tespit edebilmektir. Aşırı terliyor musunuz, her an gergin bir haliniz mi var, kötü birşey olacakmış gibi endişeli bir hal içinde misiniz, ellerde titreme, odaklanma ve konstrasyon bozukluğu mu hissediyorsunuz? İşte bu tür sebeplerin ana sebebi anksiyete.

Anksiyete Olduğunuzu Nasıl Anlarsınız?

Bu hastalığın diğer bir adı ise kaygı bozukluğudur. Bu süreçlerin geneli olağandır. Maddi manevi gerginlikler bizim psikolojik rahatsızlığı yaşamımıza sebep olabilir.

 Anksiyete Olduğunuzu Nasıl Anlarsınız?
Anksiyete Olduğunuzu Nasıl Anlarsınız?

Eğer böyle bir durumla karşılaştıysanız yapabileceğiniz tek şey durumu kabullenip bunun tedavisini olmak. Psikyatrinin kötü bir hastalık olmadığını, tıpkı belimizin, sırtımızın, başımızın ara sıra ağrıdığı gibi tekrarlanacağını unutmamak gerekir. Yani kabullenmek kişi açısından yarar sağlayacaktır.

Toplumun çoğu psikolojik rahatsızlıkları utanılacak birşeymiş gibi görür. Diğer rahatsızlıkları gibi rahat söyleyemez. Anksiyete Olduğunuzu Nasıl Anlarsınız?  Şunu unutmamak gerekir tüm insanlar bu sorunları hayatlarının belli bir döneminde yaşamışlardır. Bilimsel araştırmaların sonuçları bu. Her insan tıpkı başının ağrıdığı gibi psikolojik rahatsızlıklarda yaşayabilmektedir. Aslında durum bu kadar basit.

Anksiyetenin tanısını tabiki söz koymayacaksınız, yukarıda sayılan belirtilerden bir kaçı mevcut ise psikiyatrik bir muayene olmakta fayda var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu