2.El Cep Telefonu Satış Sözleşmesi JPG, DOC, PDF Örneği İndir

İkinci El Cep Telefonu Satış Sözleşmesi

Değerli dostlar merhabalar, Bugün sizlere cep telefonu satış sözleşmesi örnekleri sunacağız. İkinci el cep telefonu almanın risklerini, karşımıza çıkabilecek problemleri, 2.El cep telefonu satış sözleşmesi sayesinde bu ticaretten zararsız ve başımız ağrımadan sıyrılmayı ele almak istedim. Ekonomik koşulların sor olması, alım gücümüzün giderek zayıflaması bizi kullanılmış ürünlere sevk etmete olduğunu üzülerek belirtmek istiyorum. Hemen hemen hepimiz mutlaka yaşamımız boyunca birkaç kez cep telefonumuzu 2. El almış bulunmaktayız, Ya model değiştirirken yada ekonomik olarak zorda kaldığımız zaman cep telefonumuzu sattığımız aşikar dır , letgo, sahibinden yada facebook market te bu ilanlar yardımı ile ikinci el cep telefonu almak istediğimizde kendimizi güvenceye almamız çok önemlidir. 2.el cep telefonu satışı esnasında bu belgeler sayesinde adeta sorunlardan sıyrılmış olacaksınız.

Telefon Satış Sözleşmesi

Bu sözleşmenin önemi, başınıza gelebilecek hukuksal süreçlerde adete koruyucu olacaktır. Örnek olarak yukarıda sunduğumuz görseli indirip doldurun, Sözleşmede yazılan isim soy isim ve tc kimlik numarasının doğruluğu satıcıdan isteyeceğiniz kimlik belgesi ile karşılaştırın, Yanlış tc kimlik yazıla bilir.

Örnek Telefon Satış Belgesini İndirin

2.El Cep Telefonu Satış Sözleşmesi

2.el cep telefonunu bir cep telefonu mağzasından alıyorsak mutlaka faturasını talep edin. Sizden ekstra bir kdv masrafı taşep edilmez, Ülkemizde 2022 yılı başından beri yenilenmiş cep telefonu yada ikinci el cep telefonu kdv oranı %1 olarak belirlendi. 2.El cep telefonu satış sözleşmesi sayesinde ve fatura yardımı ile Mağzadan aldığımız cep telefonunun imei kodunu mutlaka faturaya yazdırmanızda fayda var, Eğer fatura vermek istemeyen bir cep telefonu satıcısı ile denk geldiyseniz, bu telefonda kaçmaz bir fiyata ise, cep telefonu aldığınız mağazaya ödemeyi bankadan eft olacak şekilde göndermeniz, açıklamaya telefon modeli, rengi ve imei numarasını yazarak da kendinizi bu telefonun alış tarihi, satın aldığınızın ispatlanması ve o tarihten önce karşınıza çıkabilecek yasak problemlerden muaf tutmanızı sağlayabilirsiniz.

Cep telefonu satış sözleşmesi

İşte bu sözleşme, okadar önemli ki sizi ciddi hukuki sorunlardan kurtarmanızı sağlayacaktır. Peki bu telefonu alırken sözleşme dışında başka nelere dikkat etmeliyiz sizlere aşağıda madde madde yazacağım konulara mutlaka dikkat etmelisiniz aksi taktirde telefon satış sözleşmesi dışında hukuki sorunların dışında teknik olarak sorunlu, sıkıntısı olan cihazları almamış olursunuz, maddelere geçmeden önce ikinci el cihazda garantili ürünleri cep telefonlarını satın almanız daha doğru olacaktır, Fatura ve garanti belgesini talep edebilirsiniz, ayrıca ikinci el cep telefonu satın alırken hirjen açısından kulaklık almasanız daha doru olacaktır, eğer satıcı iseniz kulaklık vermeseniz de olur.

İkinci El Cep Telefonu Alış Sözleşmesi

Bu sözleşmenin aynısını çep telefonu alan kişi tarafındanda saklanması hem hukuki hem genel problemlerde satn kişi gibi alan kişide aynı haklara sahip olduğu için bir 2.El Cep Telefonu Satış Sözleşmesi saklamasında yarar olacağına eminin.

2.El Cep Telefonu Satış Sözleşmesi
2.El Cep Telefonu Satış Sözleşmesi

İkinci El Cep Telefonu Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

  • Batarya durum kontrolu (androidde pil amper ayarından İphonede pil sağlığının en düşük %80 ve üzeri olamasına özen gösterin.
  • Ekran orijinal olup olmadığınai ekran değiştiyse 1. kalite yada orijinal ile değişip değişmediğini sorun.
  • Yan tuşların, ses açma kapama ve on off tuşunun sorunsuz çalışıp çalışmadığına dikka edin,
  • Şarj soketi kontrolü yapabilirsiniz, yanınızda 1 adet power bank götürüp kontrol sağlayabilirsiniz,
  • Kulaklık soketi kontrolü yapmanızı öneririz.
  • Cihazın imei kontorü e devlet üzerinden yapılmalıdır, Çalıntı ve kaçak kayıtlı olup olmadığı bu analndaki kontrollerle saplanmalıdır,
  • Sim kartınızı takmadan kesinlikle çalıntı olup olmadığını kontrol edin, Sim kartınızı takınca eşinizi dostunuzu arkadaşınızı arayarak ses gidip gelme problemi varmı yokmu kontol edebilirsiniz, Bazen parazitli ses gitme gelme ve şebekesel sorunlar ile ilgili bu kontrol önemli yer edinmektedir.
  • Daha önce açılıp açılmadığını sorun, eğer açıldı ise yetkili servis onarım belgesini talep edin, bazen garantili cihazlarda bile yetkilisiz kişilerin müdahelesi sonucu garanti dışı kalabilmektedir.
  • Cep telefonun tüm kontrollerini yaptıktan sonra cep telefonu satış sözleşmesi doldurarak karşılıklı imzalayarak birer nüsha hem alıcı hem satıcı tarafından saklanmalıdır.
  • Cep telefonun tüm kameralarını kontrol edin.

İkinci El Cep Telefonu Almak Güvenlimi ?

İkinci el cep telefonu sözleşme olmaz ise her üründe olduğu gibi İkinci el cep telefonu almakta da güvensiz yönler bulunmaktadır. Bu güvensiz yönleri siz güvenli hale getirebilirsiniz, Öncelikle alacağınız ürünü iyice kontrol etmenizde fayda var, Kozmetik olarak yıpranmamış darbe almamış bir cep telefonu seçmemiz telefonumuzun içten hasar alıp almadığını öğrenme açısından önemli bir ilk izlenim olacaktır, İçi açılmamış yetkisiz kişiler tarafından onarım görmemiş, tamir edildiyse yetkiz servisler tarafından müdehale edilmemiş ürünleri seçmenizi öneririz. Orijinal ekran ve pil kullanmayan servisler 2. el piyasasında resmen bir fiyasko ticaret sonuçları ile cep telefonu alan tüketicileri üzmektedir. Kısacası tamir işlemi görmemiş içi açılmamış ve en az 3 ay daha garantisi olan cihazları seçmenizi öneririz. bu arada ürünleri sorunsuz ve aklımızda soru işareti kalmadan almak için 2.El Cep Telefonu Satış Sözleşmesi yaparak içiniz ferah bir şekilde kullanmaya başlayabiliriz. İyi alış verişler dileriz cep telefonu satan ve alan kişiye bu ticaretinde parayı ve telefonu sorunsuz kullanmasını dileriz.

2.el Cep Telefonu Satmak Güvenlimi?

Tabiki Almak kadar cep telefonu satmanında püf noktaları bulunmakta, Özel bilgileriniz, medya ve notlarınız, banka oturumları, şifreler, güvenlik gerektiren parolalar gibi önemli detayları temizlemenizde fayfa olacak, En doğrusu telefonu fabrika ayarlarına getirerek sıfırlamanızı öneririm ayrıca İkinci El Cep Telefonu Satış Sözleşmesi bir örneğinide kendinize saklayınız işlenecek suç ve gereksiz kullanımlarda telefon satış sözleşmesi tarihi sonrası olayların mesuliyetini almamış olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu