Cilt Lekeleri Nasıl Geçer-Cilt Lekeleri Nedenleri

Cilt lekeleri nasıl geçer, cilt lekeleri için evde çözüm yöntemleri, cilt lekeleri oluşma nedenleri, Yüzdeki kahverengi lekeler gibi kadın makaleleri için aliskanlik.com

Cilt Lekeleri Nasıl Geçer 

Cilt lekeleri nasıl geçer başlıklı yazımızda sizler için ciltteki lekeler için çözüm yollarını araştırdık. Cilt, insan bedenini çepeçevre sarıp dış etkilerden iç organları korurken yıpranır ve bu yorgunluğu bizlere bir şekilde gösterir. Sivilce izleri, yaşlılık nedeni oluşan izler, çil lekeleri, hamilelik lekeleri ve sigara kullanımı da ciltteki leke oluşumu sebepleri arasında yer alır. Özellikle yaz aylarında güneşin zararlı ışınları nedeni ile leke oluşumları daha da artmaktadır. Lekeler sadece yüzde değil vücudun bir çok yerinde kendini gösterebilir.


Mevcut lekelerin giderilmesinden önce lekenin oluşumunu engellemek ve lekelere sebep olan nedenleri bilerek hareket etmek daha sağlıklı bir uygulama olacaktır. Tedbir almak ve cildi korumak oluşan lekeyi tedavi etmekten daha kolay bir uygulamadır.

Cilt Lekeleri Oluşma Nedenleri 

Ciltte lekeleri oluşma nedenleri genel olarak, melamin pigmentinin leke oluşan bölgede fazla birikmesi nedeni ile oluşmaktadır. Bunun sebepleri arasında güneşe fazla maruz kalmak, kullanılan ilaçlar ve kimyasal içerikli ürünler, genetik faktörler, bronzlaşmak için kullanılan solaryum ciltteki lekelenmelerin sebepleri arasında yer alır. Cilde iyi gelen besinler ve cildi güzelleştiren yiyecekler yazımızı okuyarak hangi besinlerin cilde iyi geldiğini öğrenebilirsiniz.

Cilt Lekeleri İçin Çözüm Yöntemleri

Ciltte lekelenmelerin oluşmaması için yukarıda bahsedilen uygulamalardan uzak durmak birinci çözüm olmasına rağmen, maruz kalınan lekeler için ise bir çok uygulama mevcuttur. Yüzdeki kahverengi lekeler olarak adlandırılan bu lekelerin bazılarını evlerinizde deneyebilirsiniz. İşte cilt lekeleri için evde çözüm yöntemleri;
Asitli kimyasal ürün kullanılması; Bu işlem cildin soyulmasını sağlayarak ölü deriden cilt arındırılarak gözeneklerin açılması ve ciltteki lekelerin açılmasını amaçlar. Ev ortamında en iyi asitli doğal ürün sirke olup sirke ile yapılan uygulamalar oldukça iyi sonuçlar vermektedir.
Kimyasal peelingler: Kimyasal içeriklerle derinin soyulma işlemi olduğundan dolayı ciltte bazı olumsuz etkileri ile karşılaşılabilir. Bunun için uygulamayı bu konuda güvenilir kişilere yaptırırken, sadece sorunlu bölgeye uygulama yapılması yan etkileri azaltmak için doğru bir işlem olacaktır.
Lazer uygulamaları: Derinin yapılan lazer uygulaması ile soyulmasıdır. Bu işlem yapılırken derinin soyulması, yanması, kaşınması, morarması gibi yan etkiler görülmektedir.
Mezoterapi: Deri altına enjekte edilen vitaminler sayesinde hücrelerin yenilenmesi sağlanarak lekelerin beyazlatılma işlemidir,
Leke kremleri ile beyazlatma: Dermotolojik olarak etkili kremler cilt lekeleri için güneş kremi ile kullanılması halinde beyazlatma etkisi göstermektedir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu