Kül Kedisi Masalı-Kül Kedisi Hikayesi

Kül kedisi masalı, kül kedisi hikayesi, kül kedisi gerçek hikayesi, külkedisi sindirella masalı vb.. masallar için aliskanlik.com

Kül Kedisi Masalı

Kül kedisi gerçek hikayesi şöyle başlamaktadır. Günün birince uzaklarda mutsuz ancak çok güzel bir kız yaşarmış. Kızın mutsuz olmasının nedeni ise annesinin olmaması babasının ise kötü bir kadın ile evlenmesiymiş Bu kızın üvey annesi bu kızdan hoşlanmıyordu. Evdeki tüm güzellikler bu kızın üvey kardeşleri için yapılırmış. Aynı zamanda elbiseler, ayakkabılar, şallar, lezzetli yemekler, rahat yataklar ve her ev konfor üvey kardeşleri için yapılırmış.

Zavallı mutsuz kız için hiçbir şey yapılmazmış. Fakat evin en çalışkan kızı da bu kızmış hep çalışır akşamları sobanın kenarında ve küllerin yanında bir süre oturmasına izin verilirmiş. Herkes ona Külkedisi takma adını söylermiş. Külkedisinin birde kedisi varmış hep bu kedi ile zaman geçirirmiş.

Sindrella adındaki bu kız diğer kardeşlerinde olmayan güzelliğe sahipmiş. Sindirella soba küllerinden tozlu yüzü ve kir pas içerisindeki elbisesinde dahi çok güzel bir kızmış. Üvey kardeşlerinin kıyafetleri ne kadar gösterişli ve zarif olursa olsun Sindirella kadar güzel olamıyorlarmış.

Bir gün eve güzel yeni elbiseler geldi. Bir balo yapılacaktı üvey anne ve üvey kardeşler bu balo için hazırlanıyordu. Sindrella’da baloya gitmek çok istiyordu ama korkusundan üvey annesine söyleyemedi zaten söylesede onu götürmeyeceklerini biliyordu. Üvey annesinin Sindrellaya vereceği cevap çok netti

“Sen bulaşıkları yıka, evi toparla ve temizlik yap olacaktı”

Sindrella ah çekerek kedi ile konuşmaya başladı “Ah canım, çok mutsuzum!” dedi. Kedi ise “Miyav” diye mırıldandı.

Aniden harika bir şey oldu. Külkedisi’nin tek başına oturduğu mutfakta bir ışık parladı ve bir peri belirdi.

Sindrella çok korkmuştu. Peri konuşmaya başladı.

“Endişelenme Külkedisi,” dedi peri. “Rüzgar iç çekişlerinizi uçurdu. Baloya gitmeyi çok istediğini biliyorum ve seni baloya götüreceğim dedi”

Kimse beni bu kıyafetle baloya almaz dedi Sindrella ve Peri gülümsedi. Sihirli değneğinin bir hareketiyle, Külkedisi kendisini, dünyada şimdiye kadar görülen en güzel elbiseyi, en güzel elbiseyi giyerken buldu.

Perinin hareketi karşısında şaşıran Sindrella balonun uzak olduğunu ve nasıl gideceğini sordu. Peri “Çabuk! Bana bir balkabağı getir!” dedi.

Kül Kedisi Hikayesi

Ardından Sindrella kediye dönerek sende bana 7 fare getir dedi. Kül kedisi hikayesi bu olsa gerek kedi de Sindrellanın arkasından koşarak gitti ve aradan kısa süre geçti. Sindrella elinde bir bal kapağı kedi ise ağzında 7 adet fare ile döndü.

Perinin sihirli değneği ile balkabağı ışıltılı bir arabaya 6 fare 6 beyaz ata ve yedinci fare ise üniformalı bir arabacıya dönüştü. Külkedisi gözlerine inanamıyordu. Kül kedisi masalı devam ediyor.

Peri “Sizi saraya bu araba götürecek ve Prens, sizin güzelliğinizden büyülenecek. Ama unutmayın! Baloyu gece yarısı terk edip eve gelmelisiniz. Arabanız balkabağına dönecek, atlar tekrar fare olacak ve arabacı fareye dönecek”dedi. Külkedisi gülümsedi ve tamam olur dedi.

Külkedisini hızlı bir şekilde atlar baloya götürdü. Baloya Kül kedisi girince baloya bir sessizlik çöktü. Herkes onun zarafetine ve güzelliğine hayran kaldı.

“Bu kim olabilir?” insanlar birbirlerine sordu. İki üvey kız kardeş, yeni gelen kişinin kim olduğunu da merak ettiler.

Prens, Külkedisi’nden gözlerini alamadı ve ona doğru yürüdü ve kendisi ile dans etmesini istedi. Tüm genç kızlar büyük hayal kırıklığına uğradı. Bütün akşam Prens Külkedisi ile dans etti. Külkedisi sindirella masalı devam ediyor.

Külkedisi Sindirella Masalı

Prens, külkedisine “Sen kimsin, güzel kız” dedi Külkedisi cevap verdi:

“Kim olduğum önemli değil ama beni bir daha asla göremeyeceksin.”

“Seni görmek için her şeyi yapacağım” dedi Prens.

Külkedisi baloda harika vakit geçirdi. Ama aniden bir saatin sesini duydu, saat gece yarısını gösteriyordu. Bİrden Perinin ne dediğini hatırladı ve bir veda bile etmeden Prens’in kollarından kaçarak,  merdivenlerden aşağı koştu. Koşarken terliklerinden birini düşürdü ancak onu almak için duracak zamanı yoktu. Prensin kendisini kötü görmesini istemiyordu koşarak ormanlık alana kaçtı ve gecenin içinde kayboldu.

Ona deli gibi aşık olan Prens, kül kedisinin terliğini aldı ve yardımcılarına şöyle dedi:

“Gidin ve bu terlik ayağına uyan kızı her yerde arayın. Onu bulana kadar asla durmayın” dedi.  Prensin yardımcıları tüm ülkeyi gezdi ve terliği paspal bakımsız Sindrella’nın ayağına tam oldu.  Bunu göre üvey anne, “O berbat düzensiz kız baloda olamaz,” dedi ve prensin yardımcılarını tersledi. Tam bu anda Peri birden göründü ve “Bu kadar yeter” dedi. Peri sihirli asasını kaldırdı ve Külkedisi bir anda muhteşem bir elbiseyle göründü. Üvey annesi ve kız kardeşleri şaşkınlıkla ona baktılar.

Prensin yardımcıları Sindrella’yı alarak saraya götürdüler Prens ile Sindrella evlendi ve çok güzel bir hayat sürdüler. Külkedisi sindirella masalı burada son bulmakta. Tabi Sindrellanın kedisi de Sindrella ile beraber keyifli anlar yaşamıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu