Cilt Çatlakları Nasıl Geçer-Cilt Çatlakları Tedavisi

Cilt çatlakları nasıl geçer, cilt çatlakları tedavisi, cilt çatlakları için bitkisel çözümler vb.. kadın makaleleri için aliskanlik.com

Cilt Çatlakları Nasıl Geçer

Hemen hemen herkesin yaşadığı rahatsız edici bir durum olan cilt çatlaklarına 4 adımda çözüm bulun…

Cilt çatlakları evde tedavisi yapılabilecek bir cilt rahatsızlığıdır. Özellikle yeni oluşmaya başlayan cilt çatlakları gerekli önlemlerin alınması ve tedavilerin uygulanması durumunda tamamen ortadan yok olabilir. İşte Cilt çatlakları nasıl geçer için bitkisel çözümler şunlardır;

  • Cilt Çatlakları İçin Bol Su

Çoğu cilt rahatsızlığını önlemek ve kurtulmak için bol su içmek en doğru tedaviler arasında yer almaktadır. Oldukça kolay olan bu tedavi için yalnızca günlük ihtiyacınız olan su miktarını aldığınızdan emin olmanız yeterli olmaktadır. Cilt çatlakları ile mücadeleye başladıysanız mutlaka günlük en az 2 litre su içmelisiniz.

  • Cilt Çatlakları İçin Spor

Spor cildin sıkılaşmasını ve kan akışının hızlanmasını sağlar. Bu sebeple cilt  çatlakları için tedavi içerisinde spora mutlaka yeterli yer verilmelidir. Çatlakların olduğu bölgeye göre uygun bir spor düzeni oluşturulmalı ve düzenli olarak spor yapmaya dikkat edilmelidir. Spor yapmaya vakti olmayanlar tempolu yürüyüş veya koşu ile tedavisine destek olabilir.  Spora ek olarak yoga vücut sağlığı için oldukça etkili bir yöntem olarak tercih edilebilir.

Kırışıklığa doğal çözümler için okumanızı tavsiye ederiz.

  • Kuru Vücut Fırçalama

Son zamanlarda popüleritesi oldukça artmaya başlayan kuru vücut fırçalamanın vücut için sayısız faydası bulunuyor. Bu faydaları arasında çatlakları geçirmesini de sayabiliriz. Özellikle yeni oluşmaya başlayan çatlaklar için kuru vücut fırçalama mucizevi sonuçlar ortaya koyan bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor. Bu iş için özel olarak üretilmiş olan vücut fırçalarıyla çatlakların olduğu bölgeye masaj yapılması yeterli olmaktadır. Masajın kalbe doğru olacak şekilde yapılması daha doğru olur. Bu şekilde günde sadece 10 dakika ayırarak kısa bir süre içerisinde çatlaklarınızdan kurtulabilirsiniz. Doğal at kılı fırçası kullanılabilir.

  • Nemlendirme

Çatlak tedavisi içeri en önemli aşama vücut nemlendirmedir. Özellikle kuru vücut fırçalama sonrası uygulandığında oldukça başarılı sonuçlar elde edilebilmektedir. Vücut nemlendirme için nemlendirme özelliği yüksek olan kremler kullanılabilir. Ayrıca çatlaklar üzerinde doğal yağların da oldukça etkili olduğunu söyleyebiliriz. Hindistan cevizi yağı veya avokado yağı ile masaj yapılarak çatlakların olduğu bölge nemlendirebilir.

Hamilelikte oluşan çatlaklıklar için bu makalemizi okuyabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu