Buz Terapisi Nedir-Buz Terapisi Ne İşe Yarıyor

Buz terapisi nedir, buz terapisi ne işe yarıyor, buz terapisi nasıl yapılır, buz terapisi evde nasıl yapılır gibi sağlık makaleleri için aliskanlik.com

Buz Terapisi Nedir

Sağlık ve güzellik sektörü her geçen gün yeni buluş ve teknikler ile bayanlara yeni umutlar veriyor. Buz terapisi de son dönemin popülerleşen yeni buluşlarından bir tanesi. Peki buz terapisi nedir? Buz terapisi ciltte oluşmuş olan‚ ne yapılsa da çözüm bulunamayan lekelere ve izlere karşı bir rol oynamaktadır. Uygulamanın hedefi iz ve lekeleri ortadan kaldırmaya yönelik. Şimdilik yabancı olduğumuz buz terapisi uygulamasını daha yakından inceleyelim.

Buz terapisi daha ayrıntılı baktığımızda birçok soruna karşı başarı vaat ediyor. Güneş lekeleri ve çiller‚ kesik izleri‚ yaşlılık ile oluşan leke ve çiller‚ vücut çatlakları‚ yanık sonucu oluşan izler‚ doğumdan gelen lekeler ve ameliyat izleri de buz terapisinin ortadan kaldırmayı hedeflediği problemler arasında yer alıyor.

Buz Terapisi Nasıl Yapılır

Buz terapisi nasıl yapılır sorusu hastalar tarafından en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Öncelikle uygulamaya başlamadan cilt tipinin test edilmesi önemlidir. Bu tespit yapıldıktan sonra derece seçimi gerçekleştirilir. Leke tipleri farklı derecelendirmelere girer. Tespit edilen bu derece ve problemlere göre seans sıklığı belirlenir. Bu seanslar haftada bir kez ya da iki kez olabilir.

Buz Terapisi Ne İşe Yarıyor

Buz terapisi uygulamasını seçen kişiler her geçen gün artış gösteriyor. Yan etkisinin olmaması ve başarı oranları buz terapisi yaptıranların sayısını her geçen gün artırıyor. Buz terapisi sonrasında hastalar normal yaşantısına hemen dönerler. Uygulamanın yapıldığı gün banyo yapılabilir. Bir hafta süresince kabuklanma gerçekleşebilir. Ancak rahatsız edici bir görüntü oluşturmaz. Özellikle bayanların makyaj yapmasına engel teşkil etmez.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu