1 Haftada Diyet Yapmadan Nasıl Kilo Verilir

1 Haftada Diyet Yapmadan Nasıl Kilo Verilir Günümüzde obezite ve kilo problemleri oldukça fazla. Bu durum sağlığımızı riske atarken görüntü olarak da bireyleri rahatsız etmekte. Fakat günümüz koşuşturmacasında düzenli bir diyet yapmak oldukça zor. Birçok insan diyet yapmadan zayıflamanın yollarını arıyor.

1 Haftada Diyet Yapmadan Nasıl Kilo Verilir

Peki diyet yapmadan fazla kilolarımızdan kurtulmak mümkün mü? İşte  diyet yapmadan sadece bir kaç maddeye dikkat ederek zayıflamanın yolları!
1 Haftada Diyet Yapmadan Nasıl Kilo Verilir
1 Haftada Diyet Yapmadan Nasıl Kilo Verilir

1-Porsiyonlarını Küçült

Birçok insan yemek yerken porsiyon kontrolü yapmaz. İlk olarak porsiyon kontrolü yapmaya başlanmalı. Bunun için de işe, daha küçük tabaklar kullanmakla başlayabilirsiniz. 1 Haftada Diyet Yapmadan Nasıl Kilo Verilir  Doyana kadar yemek yerine, ölçülü yemek alışkanlık haline getirilmeli.

2-Yavaş Ye, Çok Çiğne

,Diğer bir sorunda çoğunun yemekleri çok hızlı tüketmesi. Bu durum tokluk hissini hissedememenize ve sindirimin yavaşlamasına sebep olur. Yavaş yemek yiyerek ve uzun çiğneyerek hem sindirime yardımcı olursunuz hem de daha az besin tüketerek tokluk hissine ulaşırsınız.

3-Karbonhidratı Azalt

Elbette vücudumuza karbonhidratta gereklidir. Fakat yüksek miktarda karbonhidrat içeren ekmek, pirinç, tahıllar, kuru baklagiller, şekerli besinler, hamur işleri gibi besinler fazla alındığında vücudumuzda yağlanmaya sebep olur. Karbonhidratı azaltarak ana öğünlerde protein ve sebze ile birlikte tüketilmelidir.

4- Su İç

Listemizin en önemli maddesi su. Su tüketimi olmadan zayıflamak imkansız. Çünkü yağ hücreleri su ile birlikte yakılır. Ayrıca bütün organ fonksiyonları için, sağlıklı bir kan dolaşımı için, cilt güzelliği için, selülitlerden kurtulmak için ve kilo vermek için çok önemli. Günlük en az 2.5 litre su içilmelidir. Sıcak yaz aylarında, spor yapanlarda ve yüksek kilodaki bireylerde bu miktar arttırılmalıdır.

5-Egzersiz Yap

Dünya sağlık örgütü, bir bireyin metabolizmasının sağlıklı çalışması için haftalık 150 dk egzersiz yapılmasını öneriyor. Sadece kilo vermek isteyenler değil aslında tüm bireyler sağlığı için spor yapmalıdır. 1 Haftada Diyet Yapmadan Nasıl Kilo Verilir Fakat kilo vermek isteyenler için bu madde daha önemli hale geliyor. Spor salonuna gitmiyorsanız hafif bir tempoda yürüyüş yapmanızda yeterli olur.

Saydığımız maddelere ek olarak; hazır ve paketli gıdalardan kaçınmanız, yemeklerinize kullandığınız yağ miktarını azaltmanız, pişirme yöntemi olarak kızartma yöntemini tercih etmemenizi tavsiye ediyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu