E-ticaret İçin Sosyal Medya Kullanımı Nasıl Olmalı?

E-ticaret İçin Sosyal Medya Kullanımı Nasıl Olmalı? E-ticaret için sosyal medya kullanımının önemi gittikçe artıyor. Özellikle Instagram, Facebook ve Twitter gibi birçok sosyal medya platformuna ait hesaplarla birlikte yaptığın tüm paylaşımlarla internet üzerinden sana ulaşan kişilerin daha fazla ziyaret ettiği sitelerde daha cazip bir iletişim ortamı sunuyor. Bu nedenle e-ticaret için sosyal medya kullanımı nasıl olmalı?

E-ticaret Dünyasında Yer Edinmek İçin Sosyal Medyanın Önemi

Sosyal medya kullanımı ile birlikte artış gösteren e-ticaret sitelerinin sayısı her geçen gün artmaktadır. E-ticaret için sosyal medya kullanımına dair bir çok yazı ve yorumlar çoğu zaman aynen tekrar edilmiştir. Bu durum, bu konuda bilgi sahibi olmanın imkanlardan yararlanabileceğine ilişkin bir endişe ortaya çıkarmaktadır.

E-ticaret İçin Sosyal Medya Kullanımı Nasıl Olmalı?

E-ticaret için Sosyal Medya Kullanma Nedenleri: Sevdiğimiz markalar ve desteklenmiş sitelerle ilgili, onlarla ilgili haberlere ulaşabilme ve bunlarla ilgili paylaşabilme! E-ticaret İçin Sosyal Medya Kullanımı Nasıl Olmalı? E-ticaret siteleri için geliştirmeye yardimci olacak, bir sayfamda toplanabilme imkanlari sunuluyor.

Instagram

Instagram, ürünlerinizi çekici bir şekilde göstermek için kullanılabilecek bir sosyal medya platformudur. E-ticaret İçin Sosyal Medya Kullanımı Nasıl Olmalı? Ayrıca kullanabilirsiniz, bunu kolaylıkla yapın, çünkü içerik oluşturmak ve Instagram’da yayınlamak için birçok araç vardır. Instagram’da bir e-ticaret mağazası açmaya karar verirken göz önünde bulundurulması gereken bazı önemli noktalar vardır:

  • Uygulamanın milyonlarca kullanıcısı var, bu yüzden potansiyel müşterilere ulaşmak için iyi bir yer. Ortalama bir kullanıcı uygulamada her gün yaklaşık 21 dakika harcıyor (diğer sosyal ağlar için sadece 15 dakikaya kıyasla), bu yüzden bu beğenileri satışa dönüştürmek için bolca zamanınız olacak!
  • Profilinizi optimize ettikten ve düzenli olarak yayınlamaya başladıktan sonra, “ayakkabılar”, “kadınlar” vb. gibi anahtar kelimelerle doğrudan veya dolaylı olarak bağlantılı hashtag’leri kullanarak sattığınız şeyi satın almakla ilgilenebilecek kişileri hedeflemeye başlayabilirsiniz (örneğin, #shoesforwomen). Bu, bu terimleri arayan herkesin başka bir şey bulmadan önce alakalı bir şey görmesini sağlamaya yardımcı olur; sonuçta – çevrimiçi alışveriş yaparken ilgisiz içeriği kim ister?

Facebook

E-ticaret için Facebook reklamları çok kullanılan bir reklam türüdür. Herhangi bir e-ticaret sitesinin hedeflerinden biri olarak e-ticaretle ilgili bilgilere erişim ve grup üyeleri iletişimini artırmaktır. Bu amaçla sosyal medya kullanımının önemi değerlendirmeyi gerekli hale getirmektedir.

Facebook reklamları için kullanılacak türleri seçmek üzerine odaklanmanız nedeniyle sizlere en uygun yöntemlerden bahsediyoruz:

  • Boosted Post: Bu yöntemde Facebook’un kendi algoritmasında nerede yayınlarsam yayayorum diye düşünmeksizin etkinliklerimizi daha fazla kişiye iletiyoruz. Bu da bize aynen bir taner arslan teknoloji servisi gibi geliyor; herkes için aynen farklı, benim içinse hiç değilse benzer bir şey 🙂

Twitter

Twitter’da daha çok etkileşim sağlamak için hashtag kullanmalısınız.

Hashtag, sizin twitter hesabınıza giren tüm tweetleri bir araya getirecek ve onlarla ilgili olanlar tarafından da yayılacaktır. E-ticaret İçin Sosyal Medya Kullanımı Nasıl Olmalı? Bu sayede istediğiniz kişilerin gözüne sokabilirsiniz veya bu iletişim platformunu kullanarak prodüktörlerle iletişime geçebilirsiniz. Uzun zamandaki planlar yapmak için de hashtag’ler size yardımcı olacaktır; hem de uygun bir şekilde!

İnternet Pazarlama Stratejileri

İnternet Pazarlama Stratejileri

Pazarlama stratejilerinizi belirleyin:
  • Sosyal Medya Kullanımı – Sizi destekleyen ve tanınan bir marka olmanız için sosyal medya kullanımınızda dikkatli olmaları gerekiyor. Bu bağlamda; Facebook, Instagram, Twitter gibi tüm sosyal medya platformlarını iyi kullanarak pazarlama çabalarınızla ilgili oluşturacağınız etkilerden en faydalandığınıza emin olabilirsiniz.
  • SEO (İndekslenme) ile İlgili – SEO başarabilmenin yolunu indekslenmelere göre seçmelisiniz. Siteye verilen linkler sayesinde insanlar siteyi aramakta ve bu sayede sitelerde yer almaya devam ediyorlar. Bu nedenle lider konumdaki sitelere link vermeye başladıkça bu değer aynaya dönüştüğünde içeriğimizi doğru şekilde temsil ettiğimize inanabiliyoruz!

Sosyal medya uzun vadeli bir iletişim aracıdır.

Sosyal medya uzun vadeli bir iletişim kanalıdır. Çözümünüz için bir ortak, web sitenizin bir parçası veya hedef kitlenize ulaşmanın bir yolu olabilir. Aslında, sosyal medya aynı anda üç şeyi de yapabilir! E-ticaret İçin Sosyal Medya Kullanımı Nasıl Olmalı? Sosyal medya platformlarını genel dijital pazarlama stratejinizin bir parçası olarak kullanmak için etkili bir strateji geliştirmek için zaman ve çaba harcamanıza izin vermeniz gerektiğini anlamak önemlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu