Banyo Yağı Nasıl Kullanılır-Banyo Yağı Nedir

Banyo yağı nasıl kullanılır, banyo yağı nedir, banyo yağı çeşitleri, banyo yağları gibi bakım makaleleri için aliskanlik.com

Banyo Yağı Nasıl Kullanılır

Duş jellerine‚ vücut şampuanlarına gayet aşinayız. Ancak banyo yağı dendiğinde birçoğumuz durup bir düşünüyor elbet. Halbuki banyo yağı birçok yönden çok daha kullanılabilir ve avantajlı. Her geçen gün bilinirliğinin artacağını düşündüğümüz banyo yağları hakkında daha ayrıntılı bilgi edinelim‚ nasıl kullanıldığı hakkında ve banyo yağı nedir bu konular hakkında fikir sahibi olalım.

Banyo yağı hem kozmetik satıcısı mağazalardan edinebileceğiniz bir ürün‚ hem de rahatlıkla evde yapabileceğiniz. Öncelikli olarak banyo yağı seçimine dikkat etmek gerekiyor. Bunun için de elbette cilt tipinin doğru tespit edilmesi ve bu tespit doğrultusunda ürünler tercih edilmesi. Eğer hassas cilt tipine sahip biri kullanacaksa bu konuda hassas davranılmalı.

Banyo yağını herhangi bir suya eklendiği taktirde o suyu şifalı bir forma sokar. Banyo yağını özellikle ılık suya eklemeniz bu açıdan iyi olacaktır. Çok sıcak ya da soğuk suda banyo yağları istenilen etkiyi gösteremez. Ilık su ile karışan banyo yağı cilde daha iyi temas eder ve emilir. Bu sayede kurumuş olan cilt nemlendirilmiş‚ dolaylı yoldan beslenmiş ve tazelenmiş olur.

Banyo yağları birçok çeşide sahip. En çok tercih edilen çeşitleri çiçeksi yağlardır. Banyo yağı çeşitleri olarak özellikle lavanta ve gül yağlarını tavsiye edebiliriz. Diğer tercih edilebilecek çeşitleri de ylang ylang yağı‚ jojoba yağı ve üzüm tohumu yağı. Bu yağlar arasından lavanta yağını özellikle baş ağrısı problemi yaşayanlara‚ stres ile başa çıkmaya çalışanlara öneriyoruz. Kas ağrılarında da lavanta yağı oldukça etkilidir. Bir diğeri ise okaliptüs yağı. O da sivilceli ciltlere faydalı olacaktır.

Dilerseniz farklı oranlarda farklı yağları karıştırarak istediğiniz gibi bir banyo yağı da oluşturabilirsiniz. Bir su bardağının dörtte üçünü jojoba yağı ile doldurun. Buna az miktarda gül ve lavanta yağı ekleyin. İsteğe göre az miktarda ylang ylang da ekleyebilirsiniz. Bu örnek karışım ile banyo yapmak rahatlamanıza‚ kendinizi arınmış hissetmenize sebep olacak. Oranları kendinize göre ayarlayarak farklı yağ karışımları da elde edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu