Saç dökülmesi için şifalı bitkiler, sac dökülmesine ne iyi gelir, saç dökülmesi nasıl durdurulur, saç dökülmesi tedavisi vb… sağlık makalelerini sizler için hazırladık.

SAÇ DÖKÜLMESİ İÇİN ÖNERİLEN ŞİFALI BİTKİLER

Saç dökülmesi yaşlılığa bağlı olarak görülen bir rahatsızlık durumdur. Güzel görünüm saçlardan geçer. Temizliği ve bakımı yapılmayan saçlar zamanla dökülür. Saç dipleri iyi temizlenmediği zaman saçlar dökülür. Saç dökülmesi çoğu zaman ciddi hastalıkların habercisi olarak karşımıza çıkar. Saç bakım ve temizliğine dikkat ederek saç dökülmesini önleyebilirsiniz. Saç dökülmesini önlemek için şifalı bitkileri kullanabilirsiniz. Saç dökülmesine iyi gelen şifalı bitkiler şunlardır:

  • HİNDİSTAN CEVİZİ: Saç dokusunu besleyen Hindistan cevizi saç dökülmesini engeller. Hindistan cevizini rendeleyip sütünü saç derisine masaj yaparak sürün. Bu yöntemi haftada en az 3 kere uygulayın
  • ALOE VERA: Aloe vera jelini saç derisine sürün. Saç diplerini nemlendiren aloe vera saçların kuru kalmasını önler. Böylece saçlarınız güçlenerek dökülmez. Baş derisine masaj yaparak aloe ver jelini sürün.  2 saat sonra saçınızı bol su ile yıkayın. Her banyo sonrası bu yöntemi uygulayın.
  • YAĞ MASAJI: Ilık yağ ile saç derisine masaj yapmak kan dolaşımını hızlandırır. Kan dolaşımının hızlanması ile saç dipleri güçlenir. Saç dipleri güçlenen saçların dökülme süreci zayıflar. Bu yöntemi haftada 3 kere uygulayın.
  • SOĞAN VE SARIMSAK: Kükürt bakımından zengin olan soğan ve sarımsağı ince bir şekilde doğrayıp suyun içine atın. Soğan ve sarımsak suyunu saç derisine masaj yaparak sürün.
  • EBEGÜMECİ: Saç beyazlaşmasını önleyen ebegümeci saç dökülmesini önler.

LİMON-KARABİBER: Baş derisine sürülen karabiber limon karışımı saç dökülmesine iyi gelir.

Yorum Yap

Yorum Yap