Dudak Dolgusu Nedir?

Dudak Dolgusu Nedir? Son dönemlerde oldukça popüler hale gelen dudak dolgusu dudak yapısını şekillendirmek ve dudaklara hacim kazandırmak adına yapılan bir uygulamadır. Kadınlar tarafından sıkça tercih edilen bu uygulamanın iki çeşidi mevcuttur.

Dudak Dolgusu Nedir?

Kalıcı dudak dolgusu silikon kullanılırken geçici dudak dolgusunda hyaluronik asit kullanılmaktadır. Geçici dudak dolgusu çok daha sık tercih edilen bir uygulamadır. Dudak Dolgusu Nedir? Dudakların iç kısmı ve çevresine enjekte edilen hyaluronik asit sayesinde dudaklar çok daha dolgun ve şekilli bir görüntüye ulaşmaktadır.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudak dolgusu işleminde öncelikle kişinin dudak çevresi incelenir. Bu inceleme ile kişinin de talebi üzerine ne boyutta bir dolgu işlemi yapılacağına karar verilir. Kişiye özel olarak 1ml yani bir tüp açılır. Daha yoğun ve hacimli bir görüntü için iki tüp de açılabilmektedir. Bu durum tamamen kişinin talebine bağlıdır. Dudak çevresine uygulama işlemi yapılmadan önce dudaklar uyuşturulmaktadır. Yani bu süreçte kişi kesinlikle bir acı hissetmemektedir. Hyaluronik asit içeren yumuşak yapıya sahip dolgunun aktarılması ardından işlem tamamlanmaktadır.

Dudak Dolgusu Nedir?
Dudak Dolgusu Nedir?

İşlem Sonrasında Yan Etkiler Olur Mu?

Uygulama sonrasında hafif kızarıklık ve şişlik olması gayet olağan bir durumdur. Fakat bunun haricinde morarma, kanama veya bandaj uygulaması gibi durumlar oluşmamaktadır. Yalnızca iğnenin uygulandığı noktalarda kızarıklık görülebilir. Cerrahı bir işlem olmadığından gerek uygulama sırasında gerekse uygulama sonrasında herhangi bir sorunla karşılaşılmamaktadır. Dudak Dolgusu Nedir? Dudakların belirginleşmesi, hacimli görünmesi ve simetrik bir görüntüye kavuşmasına olanak sağlamaktadır.

Dudak Dolgusu İşlemi Ne Kadar Sürer?

Dudak dolgusu yapma süresi yapılacak olan uygulamaya göre değişebilmektedir. Fakat ortalama olarak 15-20 dakikada işlem tamamlanmaktadır.

Uygulama Yaptırmak İsteyenler Neye Dikkat Etmeli?

Tabiki her uygulamada olduğu gibi dudak dolgusu işleminde de dikkat edilmesi gereken detaylar mevcuttur. Bu aşamada dudak dolgusu yaptırılacak olan yer ve kişi oldukça önemlidir. Bu konuda deneyimli olan kişilerin işlemi yapması gerekmektedir. Güvenilir ve sağlıklı bir ortamda dudak dolgusu işlemi yaptırılması oldukça önemli bir detaydır. Bu sebeple dudak dolgusu yaptırmak isteyen kişiler öncesinde iyi bir araştırma yapmalıdır.

Uygulamanın Avantajları Nelerdir?

Dudak dolgusu işleminin oldukça fazla avantajı bulunmaktadır. Dudakların istenilen dolgunluğa getirilebilmesi ve belirginleştirilmesi için tercih edilen bir yöntemdir.
•Ameliyatsız bir işlem olduğundan sonrasında sorun yaşanmaz.
•Kalıcı bir işlem değildir bu sebeple daha güvenilirdir.
•Hyaluronik asit dudakların çok daha canlı görünmesine olanak sağlar.
•İstenilen dudak hacmine kavuşulabilmesine yardımcı olur.
•Dudaklarda bulunan simetri bozukluklarını giderir.
•Yapay bir görüntüye neden olmaz.

İşlem Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uygulama ardından dikkat edilmesi gereken detaylar mevcuttur. Özellikle işlem sonrası ilk 5 saat önemlidir.
•Bu süreçte ruj sürülmemelidir.
•Dudakları ovalamak veya dokunmak kesinlikle yanlıştır.
•Çok soğuk veya çok sıcak tüketim yapılmamalıdır.
•Sert çiğneme hareketlerinden kaçınılmalıdır.
•Dudak kesinlikle ısırılmamalıdır.

24saat ardından normal hayata dönüş yapılabilir. bu arada Dudak Dolgusu Hakkında Merak Edilenler sayfamızı da ziyaret ediniz.

Dudak Dolgusunun Kalıcılık Süresi Nedir?

Dudak şekillendirme işlemi sonrasında kalıcılık süresi değişkenlik gösterebilmektedir. 6 ay ile 12 ay arasında bir kalıcılık süresine sahiptir. Dudak Dolgusu Nedir? Kişi dolguyu yetersiz görmesi veya dolgunun erimesi sonrasında tekrar dolgu yaptırabilmektedir. Yenilenebilen bir işlem olması sebebiyle cazip bir işlem olarak görülmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu