Doğa Sözleri-Doğa İle İlgili Sözler

Doğa sözleri, doğa ile ilgili sözler, doğa mesajları, doğa lafları, vahşi doğa sözleri, doğa ve huzur sözleri, doğa ve çiçek sözleri gibi en güzel sözler için aliskanlik.com

Doğa İle İlgili Sözler

Doğa ile ilgili sözler ile doğaya karşı en güzel sözleri söyleyebilirsiniz;

Doğanın tüm güzelliklerini görmek istiyor hem de kendini kapkara binalar arasına hapsedip bu güzelliğin gelip seni bulmasını bekliyorsun.

Doğaya bakmak demek aslında biraz da insanın kendi içine dönmesi ve kendi özü ile tanışıp vakit geçirmesi demektir.

Doğaya ulaşmak için bir zaman ya da sana verecekleri bir tatili bekleme. Bırak seni zincirleyen ne var ise ve koş kendi doğa annene.

 doğa sözleri

Doğaya kavuştuğum gün benim öldüğüm bir gün değildir yalnızca, doğaya kavuştuğum gün aslında her günümdür benim.

Gelen ya da gelmek isteyen ne var ise bir bir geri dönecek doğaya doğru. Çünkü her şey bittiğinde ve her şey tükendiğinde bize yalnızca doğa kucak açacak.

Doğanın kudreti ve bizim için verdiği nimetleri elbette saymakla bitmez ama ya tüm bunlara karşı bizim doğaya yaptığımız o kötülükler ne olacak?

Belki her şey son bulduğunda doğa bize yine de kucak açacak ama yaptığımız tüm kötülükleri ve bizim bitmek tükenmek bilmeyen o hırsımızı bir gün affedebilecek mi?

Doğa Sözleri

doğa lafları

Doğa sözleri sayesinde doğanın en güzel anlarını yaşayabilirsiniz. Vahşi doğa sözleri ile doğanın vahşi hayvanlara karşı gösterdiği durumu göz önüne serebilirsiniz. Doğa ve çiçek sözleri ve çok daha fazlası sizlerle;

Her şeyin elbet bir özrü ve geri dönüşü vardır ama insanların ısrarla doğaya yaptığı o tüm kötülüklerin bir telafisi olmayacaktır. Tüm o saçma yapılar için kesilen ağaçların ve kurutulan göllerin hesabı elbet sorulacaktır.

Doğa hepimizi kucaklayan ve her daim tüm insanları kendi toprağından ayırt etmeyen kutsal bir varlıktır. Doğa ile bütünleşen herkes, aslında neler kazandıklarını farkında olmakta zorluk çekmektedir.

Kutsallığın her daim kendini gösterdiği günlerde doğa ile birleşmek herkes için en doğrusu olacaktır. Doğaya inanmak ve doğayla bir bütün olmak gerekmektedir.

Doğa, insanlar için en unutulmaz deneyimlerin yaşandığı ve her türlü birliğin yaşandığı bir mecradır. Doğaya inandığınız sürece tüm yalnızlıklar son bulacaktır.

Bir gün dünya üzerinde şehir dediğimiz hapishanelerde yaşayan herkes bu mecburiyetin son bulması gerektiğini anlayacak ve doğaya dönüş için çok daha farklı bir yol arayışına girecektir.

Doğanın tüm güzellikleri aslında insanların kullanması ve sömürmesi adına yaratılmamıştır. Doğa insandan bağımsız olarak da vardır ve öyle harika bir sistemi vardır ki; kendi içindeki döngüyü dışarıdan bir müdahale olmadığı sürece sonsuza dek değiştirebilir.

Doğa görüp görebileceğiniz en mükemmel uyuma ve manzaraya sahip olan güzelliktir. Birbirinden farklı türleri kendi içinde barındıran doğanın her yeri birbirinden çok daha farklı ve inanılmaz bir uyum içerisindedir.

Doğa ile beraber olmak aslında her insana iyi gelebilen ve iyi hissetmek adına yapılabilen bir aktivitedir.

Doğa Mesajları

doğa mesajları

Doğa mesajları ile beraber doğa ve huzur sözleri sizlerle;

Doğanın güzellikleri elbette saymakla bitmez ama bize sağladığı tüm güzellikleri de aynı şekilde tükenmezdir. İnsan yaşamını iyileştirmek adına yapılan tüm olaylar içinde mutlaka doğanın da bir katkısı vardır.

Doğa insanı aslında hep çağıran ve kabul etmeye hazır olan bir güzelliktir. Doğanın büyüleyici hallerinin hepsi çok ayrı bir tablo olmakta ve harika sanat eserlerine dönüşmektedir.

Doğaya baktığım sürece kendi içime de baktığımı ve aslında doğayla olduğum her süre boyunca da kendime daha çok yaklaştığımı hissediyorum.

İnanılmaz güzelliklerin bir arada bulunduğu ve farklılıkların da ayrı bir uyumu oluşturduğu doğada var olan her şey mükemmel bir intizama sahip ve bu sınırlar içerisinde yetişmektedir.

İnsan kıymetini bilmesi gereken ve üstüne düşüp de ilgilenmesi gereken doğaya tam aksine kötü davranmakta ve zarar vermektedir.

Doğaya sarılması gereken her insan aslında bir ağaç keseceğine bir fidan dikebilse dünya bugün eskisinden çok daha güzel ve eskisinden çok daha fazla yaşanılacak bir yer olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu