Ay Ay Anne Bebek Gelişimi

Ay Ay Anne Bebek Gelişimi, Anne ve karnındaki bebeğin gelişimi, Anne ve bebeğinin 9 aylık değişimi ve gelişimi, annenin karnında bebek 9 ayda nasıl gelişir, ay ay bebeğin anne karnındaki gelişimi. Sizlere sunuyoruz 9 aylık periyotta detaylı gelişim ve değişim raporu ve notları aşağıda sizlerle.

Ay Ay Anne Bebek Gelişimi

1 AYLIK BEBEK GELİŞİMİ

Normal olarak henüz hamile olduğunuzun farkında değilsiniz. Sadece sabah kalktığınızda mideniz bulanıyor ise bazı yemeklere karşı koku hassasiyetiniz varsa ve duygu değişimleri başladı ise bu dönem de  plasenta oluşmaya başlıyor. Ay Ay Anne Bebek Gelişimi Bu zaman içerisinde bebek rahime tutunmaya başlar ve bu dönemde gelişim beslenme sinir stres düzeyi önemlidir. 4 haftalık serüvenin sonucunda bebeğiniz 1-2 mm boyutundadır ve tabi ki görmek için biraz daha beklemelisiniz

2 AYLIK BEBEK GELİŞİMİ

6 haftalık gebelik dönemiyle hızla gelişen embriyo fetüs adı verilen dönem içerisine girer. Bebek her ne kadar anne karnı içerisinde hareket etse de anne bunu hissetmeyebilir.  Bu evrede gözler tam olarak gelişmese bile göz kapakları ile beraber, deri, saç, tırnak ve diş minesi ile beraber meme bezleri de oluşmaya başlar. Akabinde, eller ve ayaklar da gelişim gösterir fakat parmaklar için de bir süre daha beklenmesi daha doğru görülür. 8 haftalık gebeliğimizde bebek 3 gram ağırlıkta olur, 2 aydan sonra 8-12 gram ağırlığa ve 2 cm`’ye kadar gelir ve bebeğinizi artık ultrasonda görebilirsiniz

Ay Ay Anne Bebek Gelişimi
Ay Ay Anne Bebek Gelişimi

3 AYLIK BEBEK GELİŞİM

Gebeliğin en zor ve en kritik olan dönemlerindeyiz. 3. Ay sonu 4. Ay başındayız bebek için en büyük değişim ve gelişimler içerir. Ay Ay Anne Bebek Gelişimi Bebeğin hızlı gelişim gösterdiği bu dönem de yüz hatları da oluşmaya başlar. 3 aylık gebeliğin sonucunda 15-20 gram ağırlığa 6-10 cm boya ulaşır, kollarını bacaklarını mümkün olduğunca hareket ettirmeye başlayabilir.

4 AYLIK BEBEK GELİŞİMİ

Refleksleri gelişmeye başlayan bebeklerde 4 aylık gebelik döneminin içerisinde saçlar, kaşlar, parmak izi el ve ayak tırnakları şekillenir. hızlı gelişen bebekler yaklaşık 100 gram ağırlığa 9-12 cm’lik boya ulaşır. Gözleri kısma, parmak emme gibi reklesif özellikler kazanmış olur. Gözleri bu dönemde açılan bebeklerin cinsel organları 4 ayın sonunda tamamen oluşur. Artık bebeğimizin cinsiyetini öğrenip ona göre kazaklar örebiliriz

5 AYLIK BEBEK GEBELİK GELİŞİMİ

” OH ÇOK ŞÜKÜR BEBEĞİM TEKMELEDİ BABASI” cümlesini kurmak için tam da zamanı. 5 aylık gebelik süreci içerisinde bebeğiniz hareket halindedir ve içinizde bir balık gibidir ve bu evrede göz kağağı ve saçların gelişiminin tamamlandığı evredir. Mideniz bir tık daha bulanabilir. Diş kökleri de oluşmaya başlayacaktır.

6 AYLIK BEBEK GEBELİK GELİŞİMİ

Bebeğinizin hızlı gelişimi devam ediyor. 6 aylık gebeliğimizde bebeğin ağırlığı 800 gram boyu ise 25-30 cm’ye ulaşmaktadır. Henüz doğum için hazır olmasakta vücudu birçok işlevi yerine getirebilir. Kulakları sesleri algılayabilir, bacak ve kolları kontrolü altındadır Bebekler kendine en rahat pozisyonu seçebilir. Ay Ay Anne Bebek Gelişimi değişimi sırada 7.ay var.

7 AYLIK BEBEK GEBELİK GELİŞİMİ

Yüzü tamamen oluşmaya başlayan bebekler için en hızlı gelişim evresidir. Hızlı kilo almaya başlayan bebek dışarıdan gelen ışıklara gözlerini kısmaya başlar. Bu demek oluyor ki göz kapakları da gelişimini tamamlamaya başlar. 7. ayın sonuna doğru kilo 1000-1800 gram, boy yaklaşık 30-40 cm arası olur.

8 AYLIK BEBEK GEBELİK GELİŞİMİ

Hamilelik döneminizin bu kısmında bebeğimiz 2000-3000 gram ağırlığa 35-45 cm boya ulaşmaktadır. Bu yüzden bebeğiniz 8. ayda çok fazla yer kaplamaya başlar ve bir önceki aya göre daha az hareket etmeye başlar korkmayın. Fiziksel olarak daha az veya daha çok hareket hissedilmeye başlandığı takdirde doktora başvurulması gerekebilir. Kemik gelişimleri oluşan bebeklerde cildinin rengi kırmızıdan pembeye dönmeye başlar.

9 AYLIK BEBEK GEBELİK GELİŞİMİ

Doğumun daha kolay olabilmesi için esnek kafa kemiğine sahip olan bebeğiniz, 9 aylık gebelikte ters pozisyonda bekler. 2700-3800 gram ağırlığa ulaştıkları için biraz daha fazla yer kaplar. 45-50 cm boya ulaşabilirler. Bu yüzden hareketleri olabildiğince kısıtlıdır. Ay Ay Anne Bebek Gelişimi 9 aylık gelişim neredeyse tamamdır. göz renkleri koyu gri ve cilt renkleri pembeye dönmüştür ve tırnaklar da uzamaya başlar . Gebelikte 38. hafta ile birlikte doğum için gün saymaya başlayabiliriz. Bizim bir ilgi gören yazımızda Anne Sözleri sayfamızı bir ziyaret edin bizi memnun edersiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu