Oval Yüze Makyaj Teknikleri

Oval Yüze Makyaj Tekniği

Makyaj, kadınlar için vazgeçilmez güzellik ve bakım rutinleri arasındadır. Oval Yüze Makyaj Teknikleri Bunun sebebi güzel olan şeyin daha fazla ilgi çekmesidir. İlgi çekmek tüm insanlar için önemli bir durumdur. Estetiğin insan fıtratında var olması da güzel olana ilgi duyma durumunu beraberinde getirmiştir. Günümüzde makyaj ve kozmetik ürünleri gerektiğinden çok daha fazla ilgi görmektedir. Bu sayede kozmetik ve makyaj firmaları oldukça kalkınmıştır. Özellikle makyajla tamamen değişime adım atma durumu gitgide yaygınlaşmıştır. Makyaj teknikleri ya da makyaj hileleri sayesinden insanlar olduğundan çok daha farklı bir görünüme kavuşmakta ve özgüvenleri artmaktadır.

Oval Yüze Makyaj

Makyaj yapmak kadar önemli olan bir diğer durum da makyaj tekniklerini bilmektir. Teknik bilmeden yapılan makyajlar ve seçilen ürünler yüzde yapay bir görünüm oluşmasına sebep olmaktadır. Özelikle cilt makyajı için ürün seçmek önemlidir. Oval Yüze Makyaj Teknikleri Cilt makyajında en fazla kullanılan ürünler pudra ve fondötendir. Fondöten seçimi tamamen yüz rengini belirleyeceği için dikkatli olmak gerekir. Fondöten seçimi yaparken yanak ya da el bileği değil, boyun kullanılmalıdır. Çünkü el bileği ve yanak güneşten daha fazla etkilenmekte ve renk değişimini daha fazla yaşamaktadır. Fondöten boyunda denendikten sonra renk uyumluluğuna bakılmalıdır. Ten rengi ile bütünleşen ve tende kaybolan fondöten, sizin için doğru renktir. Ayrıca fondöten satın alınmadan önce 1 gün boyunca güneşteki durumuna bakılarak test edilebilir. Pudraya gelecek olursak önemli bir cilt ürünü olduğunu söyleyebiliriz. Pudra hakkında bilinen en yanlış bilgi pudranın kapatıcı bir görevi olduğudur. Fakat pudra kapatıcı değil sabitleyici görevindedir. Fondöten kapatıcılık işlevini yeterince yerine getirmektedir. Transparan pudralarla da sabitleme yapılarak makyajın gün içinde daha kalıcı olması sağlanır.

Oval Yüze Makyaj Yapma

Makyaj yaparken teknik uygulamaları da oldukça önemlidir. Bu teknikler yüz şekline göre uygulanmaktadır. Yüz şeklini belirlemek için uygulanan basit bir yöntem vardır. Bu yöntemde alın, çene ve şakaklara noktalar konarak bu noktalar birleştirilir. Ortaya çıkan şekil yüz şeklini verecektir. Oval Yüze Makyaj İdeal yüz şekli oval yüzdür. Makyajda ve kontür uygulamalarında oval olmayan yüz tipleri oval yüze benzetilmeye çalışılmaktadır. Oval yüz tipine makyaj yapılırken çok fazla uğraş gerektiren durumlar ortaya çıkmaz. Fakat yine de dikkatli olmak gerekmektedir. Oval yüze makyaj yaparken öncelikle cilt temizlenir ve nemlendirilir. Daha sonra fondöten tampon hareketlerle yüze uygulanır.

Kesinlikle fırça oradan oraya sürülmez. Bu durum yüzde dalgalar oluşmasına sebep olur. Daha sonra pudra ile sabitleme işlemi yapılır. Oval yüz makyajında dikkat edilmesi gereken en önemli durum allıktır. Alık yüzün içinden dışına doğru ve elmacık kemiklerinin üzerine hafif bir biçimde uygulanır. Kesinlikle tek bir noktada toplanmamalı, düzgünce dağıtılmalıdır. Oval Yüze Makyaj Teknikleri Ayrıca oval yüz makyajında yüzde keskin hatlar oluşturmamaya dikkat edilir. Keskin hatlar oluşturmak makyaj hataları arasında yer almaktadır. Siz de oval yüz tipine sahipseniz bu makyaj tüyolarından yararlanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu