Eşler Arası Soğukluk İçin Dua-Eşler Arası Soğukluk Nedenleri

Eşler arasındaki cinsel soğukluk için dua, eşler arası soğukluk için dua, eşler arasındaki soğukluğu önlemek, eşler arası soğukluk nedenleri vb… merak edilen konular için aliskanlik.com

Zaman ilerledikçe çeşitli nedenlerden dolayı bazı evliliklerde eşler arasında soğukluk meydana gelebilmektedir. Bu durum bazen düzelirken bazen ise ayrılığa kadar ilerleyebilmektedir. Burada karı kocanın birbirine karşı tutumu büyük önem taşımaktadır. Saygı ve sevgi çerçevesinde ilerleyen evliliklerde genellikle bu sorun daha az görülmektedir.

Eşler arasında soğukluğun en önemli nedeni karı kocanın birbirini anlamamasıdır. Buna göre herhangi bir anlaşmazlık durumunda eşlerin birbirini dinlemesi ve anlaşma yoluna gitmesi, bunun için çeşitli yöntemler denemesi gerekmektedir. Ancak bunun yerine hep kendi dediği olsun isteyen çiftler için soğukluk kaçınılmaz olmaktadır.

Evlilik terapistleri tarafından yapılan açıklamalara göre çiftlerin evliliği zorunluluk olarak görmemeleri, herhangi bir sıkıntı yaşandığında bununla baş etme yöntemlerini denemeleri ve ilerleyen dönemlerde mutlaka bir evlilik uzmanından yardım almaları tavsiye edilmektedir.

Eşler Arası Soğukluk Nedenleri

Eşler arası soğukluk nedenleri başında belli bir süre sonra monotonlaşma, ilgisizlik, heyecanı kaybetme gibi durumlar söz konusu olabilmektedir. Bunun için öncelikle heyecanı ayakta tutacak davranışlar sergilenmesi gerekir. Soğukluğu önlemek için öncelikle kişisel bakıma önem gösterilmesi önerilir. Bu sayede eşlerin birbirine karşı olan ilgisinin artacağı belirtilmektedir.

Eşler Arası Soğukluk Nasıl Giderilir

Eşler arasındaki soğukluk nasıl giderilir için birtakım önerilere kulak vermek gerekir. Buna göre hep benim dediğim olsun diyerek bencilce davranılmamalıdır. Bu durum ilk etapta göze batmasa da ilerleyen dönemlerde karşılık bulamamak fedakârlık yapan tarafta yıkıma neden olabilmektedir.

Eşler birbirini eleştirirken acımasız eleştirilerden ve aşağılamalardan, saygısızca konuşmalardan uzak durulmalıdır. Çünkü bu durum ilişkilerin sonlanmasına kadar gidebilmektedir. Bundan dolayı pişman olunacak sözler söylemekten her zaman kaçınılmalıdır.

Eşler Arası Soğukluk İçin Dua

Eşler arasındaki soğukluğa çözüm için umursamaz davranılmamalı, ilgi ve alaka ilişkiden eksik edilmemelidir. Genellikle ilişkilerde samimiyete güvenilerek umursamazlık ortaya çıkabilmekte ve bu da çiftlerin birbirinden uzaklaşmasına neden olabilmektedir.

Eşler arası soğukluk için dua isterseniz Taha Suresinin 39. ayetinin sabah namazından sonra veya yatsı namazından hemen sonra günde 41 defa okumak eşler arasındaki soğukluğu Allah’ın izni ile bitirecektir.

Taha Suresinin 39. Ayeti

Enıkzifîhi fît tâbûti fakzifîhi fîl yemmi felyulkıhil yemmu bis sâhıli ye’huzhu aduvvun lî ve aduvvun lehu, ve elkaytu aleyke mehabbeten minnî ve li tusnea alâ aynî.

Eşler Arasındaki Cinsel Soğukluk İçin Dua

Yapılan araştırmalara göre ilişkiye ilk başladığı dönemle ilerlen zamanlardaki hali birbirinden çok farklı olan, kendisine bakmayan kişilerin evliliklerinde daha sık sorun yaşanmaktadır. Bu nedenle beden ve ruhun birbirinden ayrılmaz bir bütün olduğu, fiziki görünüşe önem verildiği takdirde soğukluğun yerini ilgi ve alakaya bırakacağı unutulmamalıdır.

Eşler arasındaki cinsel soğukluk için dua etmek isteyenler bir bardak suya 786 defa Eüzü Besmele çekerek bu suyu cinsel isteği olmayan eşinize içirin Allah’ın izni ile çözüm bulunacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu