Anneler Günü İçin Evde Hediye Yapımı

Anneler Günü İçin Evde Hediye Yapımı Anneler günü deyince hepimizin aklına hediye alma fikri düşer. Oysa hediye almak yapmaya göre çok daha basit, uğraştırıcı olmayan ve daha klasiktir. Hediye almak yerine evde kendinizin yapabileceği, daha az maliyetli, orijinal ve manevi değeri yüksek güzel hediye fikirlerini sizin için derledim. Eminim anneniz için en doğru tercihi yapacak ve onu çok mutlu edeceksinizdir!

Anneler Günü İçin Evde Hediye Yapımı

    1) Özel Defter Hazırlamak

El yapımı hediyelerden belki de en güzeli annenize özel defter hazırlamaktır. Özel defterinizi hazır boş bir defterden, el işi kağıtlarından ya da dosya kağıtlarından yapabilirsiniz. Bu defterin içine annenizi çizebilir veya birlikte çekildiğiniz fotoğrafları bastırabilirsiniz. Anneler Günü İçin Evde Hediye Yapımı Gelelim en önemli kısmına, defterinizin içine annenizle ilgili düşüncelerinizi, anılarınızı ve hayallerinizi yazmalısınız. Yazılarınızın sonuna onu ne kadar çok sevdiğinizi tekrarlamayı unutmayın. Oluşturduğunuz bu defterle annenizi duygulandıracak ve kendisini çok özel hissetmesini sağlayacaksınız!

Anneler Günü İçin Evde Hediye Yapımı
Anneler Günü İçin Evde Hediye Yapımı

     2) Kurutulmuş Çiçekten Çerçeve Yapmak

Anneler günü için hediye dediğimizde akıllara direkt çiçek almak gelir. Çiçek alma fikrini daha orijinal bir hale dönüştürmek isterseniz kurutulmuş çiçeklerden çerçeve yapmak size uygun olacaktır. Annenizin sevdiği bir çiçeği alıp kurutarak ya da kurutulmuş haliyle satın alarak güzel bir çerçevenin içine koyabilir, yanına eklediğiniz bir notla annenize armağan edebilirsiniz. Çiçeğin bu orijinal haliyle anneniz hem mutlu olacak hem de solduğunda çöpe atılan bir çiçek değil yıllarca duvarında kalacak bir hatıra olacak. Eminim anneniz bu hediyeye âşık olacaktır!

    3) Kuru Çiçeklerden Mum Yapımı

Madem kurutulmuş çiçeklerden bahsettik o zaman bir diğer fikrimizde de onlara yer verelim. Öncellikle mum yapımından başlayalım. Mum yapmak için 1 kalıp balmumu, cam kavanoz, kurutulmuş çiçekler, mum fitili, boya fırçası ve annenizin sevdiği bir esans gerekli. İşe balmumunu küçük parçalara kesip bir tavada eritmekle başlayın. Erimiş balmumun içine annenizin sevdiği esansı ekleyin. Daha sonra balmumuyla boya fırçasını kullanarak kurumuş çiçekleri kavanozun kenarlarına yapıştırın. Anneler Günü İçin Evde Hediye Yapımı Mum fitilini bir çubuğa bağlayarak kavanozun ortasına yerleştirin. Erimiş balmumunu da yavaşça ekleyip soğumaya bırakın. İşte bu kadar! Kendinizin hazırladığı, annenize özel ,kokulu ve çiçekli bir mum. Sizce de harika değil mi?

     4) Taş Boyama

Size yapması çok zevkli, görüntüsü de bir o kadar muhteşem bir başka hediye fikriyle geldim. İhtiyacınız olan malzemeler sokaktan toplayabileceğiniz veya satın aldığınız taşlar, cam tabak, vernik, kurşun kalem, asesat kalemi, akrilik boya ve fırçalardır. Seçtiğiniz taşların yassı ve düz bir yüzeye sahip olması gerektiğini unutmayın. Akrilik boyayı tercih etmemizin nedeni kapatıcılığının yüksek oluşu ve çabuk kurumasıdır. Gelelim yapımına, taşları boyamaya başlamadan önce onları yıkayıp kurumaya bırakmalısınız. Taşlar kuruduktan sonra üstlerine kurşun kaleminizle dilediğiniz şekli çizin. Çiziminizi yaptıktan sonra asesat kalemiyle üstünden geçin. Asesat kalemi çiziminizin sabitlenmesini sağlar. Daha sonra ince ve kalın detaylara uygun fırçalar seçerek taşlarınızı boyayın. Boyanız kuruduktan sonra taşlarınızın daha parlak görünmesi için sıvı vernik ya da sprey vernik ile vernikleyin. Taşlarınız tamamen kuruduktan sonra onları cam bir tabakta sunabilir veya saksıda bir çiçek alarak yanlarına ekleyebilirsiniz. Bu oldukça yaratıcı ve emek isteyen hediyeyi anneniz ömrü boyunca unutamayacak!

       5) Etamin Yapmak

Etamin, biraz zaman alan fakat çok güzel sonuçlar veren el işlerinden biridir. Etamin yapmak için istediğiniz renkteki etamin iplerine, iğneye, kanaviçe bezine ve kasnağa ihtiyacınız var. İnternet üzerinde birçok etamin motifi bulabileceğiniz gibi yapmayı bilmiyorsanız öğretici videolar da bulabilirsiniz. Bu tarz öğretici videolarla çok basit bir şekilde öğrenerek istediğiniz modeli oluşturabilirsiniz. Anneler Günü İçin Evde Hediye Yapımı Kanaviçe bezine yaptığınız etamin modelleriyle ortaya annenize özel masa örtüsü, kırlent kılıfı gibi şeyler çıkartabilirsiniz. Bu noktada her şey hayal gücünüze bağlı!

    6) Ojeli Kupalar

Bana daha masrafsız bir hediye fikri lazım diyenler için de ojeli kupaları önerelim. Annenize özel bu hediyeyi yapmak için bir kupaya, ojelere, kullanılmayan eski bir kaba ve kürdana ihtiyacınız var. Kupanızı beyaz renkte seçin ki ojelerin renkleri belirgin olsun. İsterseniz direkt ojelerle kupanızı boyayabilirsiniz fakat ebruli deseni oluşturmak isterseniz anlatacağım yöntemi izleyin. Eski kabınıza sıcak suyu koyun ve üzerine seçtiğiniz renkteki boyalardan damlatın. Damlattığınız boyaları kürdanla karıştırarak şekil verin. Daha sonra kupanızı, hızlı bir şekilde boyanın üzerinden geçecek şekilde tam tur döndürün. Kupalarınızı ters şekilde havlu kâğıdın üstüne kurumaya bırakın. Üzerlerinde rengarenk ebruli desenleri bulunan kupalara ojenizle annenizin baş harfini de ekleyebilirsiniz. Hepsi bu kadar!

İşte sizin için derlediğim birbirinden güzel ve orijinal hediye fikirleri. Anneler günü için evde yapabileceğiniz bu hediyeler, annenizi hem duygulandıracak hem de kendisini çok özel hissetmesini sağlayacak. Bu hediyelerin hiçbiri solan, yıpranan ya da biten şeyler değil. Anneler Günü İçin Evde Hediye Yapımı Bir ömür annenizle beraber kalacak hediye fikirlerinden size uygun olanı seçerek emeklerinizle yaptığınız hediyenizi, annenize koca bir öpücükle vermeyi ihmal etmeyin! Eğer annenize bir hediye taktim edemiyor veya beceriniz yok ise, maddi imkanlarınızda yoksa Anne sözleri sayfamızdan güzel mesajlar seçebilir ve facebook duvarına yada whapsappla kendisine güzel sözler gönderebilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu