Büyük Burun İçin Makyaj Hileleri

Büyük Burun İçin Makyaj Nasıl Yapılır?

Büyük Burun İçin Makyaj Hileleri Makyaj birçok kadının olmazsa olmazlarındandır. Ciltteki kusurları gizlemek ya da daha güzel bir görünüme sahip olmak için kullanılan makyaj, gizli yöntem ve teknikleri ile kadınlerın kurtarıcısı olmaktadır. Yüzde en çok dikkat çeken noktalardan birisi olan burun, küçük ve sevimli görünsün istenmektedir. Fakat genetik durumlardan dolayı büyük burna sahip olan kişiler, bu durumdan rahatsız olmaktadır. Burnu küçük gösterebilmek için bazı kişiler estetik operasyon yaptırırken bazıları makyajdaki tekniklere başvurmaktadır. Estetik operasyon hem maddi açıdan hem de sağlık açısından herkesin yaptırabileceği bir işlem değildir. Bu nedenle makyaj hem ucuz hem de basit bir yoldur. Şimdi büyük burnu daha küçük gösterebilmek için yapılabilecek makyaj hilelerine bakalım.

Büyük Burun İçin Makyaj Hileleri

Öncelikle bir fondöten seçimi yapmak gereklidir. Büyük Burun İçin Makyaj Hileleri Burun üzerine sürülecek olan fondöten koyu bir renkte olmalıdır. Fondöten seçiminin ten renginden daha koyu olması sadece burun küçültme hilesinde kullanılacak olan bir yöntemdir. Normal şartlarda fondöten seçerken cilt ile aynı tonda olması gerekmektedir. Ciltten daha açık tonda ya da ciltten çok daha koyu tonda olan fondötenler tam kapatıcılık sağlamamakta, tam tersi yüzde bir kalıp gibi durarak kusurların ön plana çıkmasını sağlamaktadır. Burun için ise koyu tonda bir fondöten seçilir ve burnun büyük olan orta kısmına sürülür. Koyu tondaki bu fondöten burunda kapatıcılığı sağlar. Burnun orta kısmına fondöten sürüldükten sonra sıra kapatıcı uygulamasına gelir. Kapatıcı seçimi yapmak da oldukça basittir. Büyük Burun İçin Makyaj Nasıl Yapılır? Fakat burnun şekline göre uygulama yapılacak kısımlar değişikli göstermektedir. Koyu renkte bir kapatıcı seçildikten sonra burnun uzun ya da enine geniş olması durumuna bakılır. Eğer burun uzunsa kapatıcı uygulaması burnun uç kısımlarına yapılmalıdır. Burun enine geniş bir yapıya sahipse burnun kenar kısımlarına gölgelendirme işlemi yapılarak daha küçük görünmesi sağlanabilir. Ayrıca burnunda bulunan kemiğin fazla belirgin olmasından şikayetçi olan kadınlar kemikli kısmın üzerine kapatıcı uygulayarak bu kapatıcıyı fırça yardımı ile tüm burna dağıtabilirler. Kapatıcının sadece kemik üzerine sürülmesi ve burna dağıtılmaması burunda renk farklılığı oluşmasına sebebiyet vererek komik bir görünüm oluşturur. Bu nedenle kapatıcıyı dağıtma işlemi oldukça önemlidir. Son olarak burnu hem büyük hem de yamuk olan kişilerin uygulaması gereken makyaj tekniğini inceleyelim. Burnu yamuk olan kişiler burnun yanlarına gölgelendirme işlemi yapmalıdır. Gölgeleme işlemi bitikten sonra burnun açıkta kalan kısmına koyu renk bir kapatıcı, gölgede kalan kısmına ise açık renk bir kapatıcı uygulanmalıdır.

Büyük Burun İçin Makyaj Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Burunla ilgili yapılan işlemlerde dikkat edilmesi gereken en önemli durum kapatıcıların üzerine pudra uygulaması yapılmasıdır. Büyük Burun İçin Makyaj Hileleri Pudra uygulaması yapılmayan makyaj, kalıcı olmamaktadır. 1-2 saat içerisinde uçup gitmektedir. Gün boyu sabit bir makyaja sahip olmak isteyenler için pudra uygulamasının yanında makyaj sabitleyici spreylerin kullanılması da faydalı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu