Anne ile Bebek

Anne ile Bebek Bebek ile anne arasındaki bağ kelimelerle anlatılamayacak kadar güçlüdür. Daha anne karnındayken başlayan bu güçlü bağ doğumdan sonra da güçlü bir şekilde devam eder. Bebek doğumdan sonra annesini görünce güçlü bir bağ hisseder.

Anne ile Bebek

Gelelim anneye,Bir anne bebeğini her şeyden sakınır ve onu sağlıklı bir şekilde büyütmek ister. Yeni yapılan bir araştırmaya göre bebeğinizle olan güçlü bağınız,ilişkiniz onun sağlığı içinde büyük bir koz. ” Bu yakın ilgi hastalıkların önlenmesinde ve bebeğin ıq seviyesinin artmasına yardımcı oluyor” diyor Endokrinologlar yani anladığımız kadarıyla bebekle iyi ilişki kurmak yalnız onun psikolojisi ile ilgili değil aynı zamanda ıq seviyesinde ve sağlığında da etkili oluyor.

Yine  Bir araştırma da ortaya konduğuna göre okşanıp ilgi gören bebekler daha fazla kilo alıyor. Eğer bebeğiniz çok zayıfsa ona gösterdiğiniz ilgiyi bir gözden geçirin derim. Anne ile Bebek Yine başka bir araştırmada ortaya konduğuna göre bir anne bebeğiyle 1 saat geçirdikten sonra sadece kokusundan bebeğini diğer bebeklerden ayırabiliyor. ardaki bağın ne kadar kuvvetli olduğunu siz düşünün kaçımız sadece kokusundan birini tanayabiliriz?

Yine bir araştırma da ortaya konduğuna göre bebek iken ihmal edilmiş kişiler daha çok kanser vb hastalıklara yakalanıyor. Eminim hiç birimiz bebeğimizi ihmal etmenin bunnlara yol açabileceğini düşünmemişizdir. Yine yapılan bir araştırmada anne ve bebek arasındaki bağ bebeğin ileriki dönemlerde ki sosyal, duygusal vb gelişimini etkilediğini söylüyor. Anne ile Bebek Yani bu makaleden anladığımız kadarıyla annenin bebek ile arasındaki bağı sıkı tutması gerekiyor. Makalemiz kısa oldu ama umarım faydalı olmuştur.  Sağlıcakla Kalın.

İlgili Yazı: Anne Sözleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu