Avokado Saç Maskesi Nasıl Yapılır

Avokado Saç Maskesi Nasıl Yapılır

Avokado sebzesi içeriğinde barındırdığı A‚ D ve E vitaminleri ile oldukça zengin bir içeriğe sahiptir. Bu sebeple hem cilt hem de saçlar için oldukça faydalı etkileri de beraberinde getiriyor. Avokado saç maskesi özellikle saçları ile ilgili kuruluk‚ kırık‚ zayıflık gibi problemi olanlar için idealdir. Avokado maskesinin diğer saç maskelerinden bir farkı uygulanma sıklığıdır. Birçok maske haftada en az bir defa uygulanıyorken avokado ile yapacağınız saç maskesini bu sıklıkta uygulamanızı tavsiye etmiyoruz. Avokado saç maskesini ayda bir kez saçlarınıza uygulamanız faydalarından yararlanabilmek için yeterli olacaktır.

Gelelim avokado saç maskesi nasıl yapılır sorusunun cevabına. Bu maskenin hem hazırlanışı hem de uygulanışı oldukça basit ve pratiktir. Maskeyi hazırlarken öncelikle avokadoyu soyup ezerek püre haline getirmelisiniz. Püre halindeki avokadoyu bir yumurtanın sarısı ile ve iki kaşık doğal zeytinyağı ile birlikte iyice karıştırmalısınız. Karışımın tamamen homojen bir görüntü vermesine dikkat etmelisiniz.

Hazırlamış olduğunuz avokadolu homojen karışımı daha önceden nemlendirmiş olduğunuz saçlarınıza masaj yaparak yedirmelisiniz. Tüm saçınıza maskeyi uyguladıktan sonra bir bone ile başınıza kapatmanız maskenin etkisini artıracaktır. Bu şekilde 15 dakika kadar bekledikten sonra saçlarınızı maskeden arındırabilirsiniz. Saçları maskeden arındırmak için öncelikle ılık suyla durulayıp ardından şampuan ve kremi sırasıyla uygulayabilirsiniz. Saç diplerinizin tam anlamı ile maskeden arınabilmesi için güzelce durulamanız gerekiyor.

Avokado maskesi özellikle canlandırıcı etkisi ile son dönemlerin en popüler saç bakım maskeleri arasında yer alıyor. Saçlarınızda bulunan yıpranma‚ uçlarında bulunan çatallanma problemini avokado maskesi kısa sürede çözüme kavuşturacaktır.

Avokado saç maskesini sadece kurumuş‚ yıpranmış ve çatallanmış saçlar için değil sağlıklı saçlarınızın daha güzel görünmesini sağlamak için de kullanabilirsiniz. Özellikle daha canlı görünen‚ daha parlak saçlara kavuşmak için avokado maskesi ideal bir maske.

Dikkat etmeniz gereken nokta ise avokadonun seçimi. İstediğiniz etkiye kavuşabilmek için olgun bir avokado seçmenizde fayda olacaktır. Sert ve tam olgunlaşmamış meyveler ile istediğiniz etkiyi tam anlamı ile elde edemeyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu