1. Ana Sayfa
  2. Kadın
  3. Kırışıklığa Doğal Çözüm-Kırışıklık Nasıl Önlenir

Kırışıklığa Doğal Çözüm-Kırışıklık Nasıl Önlenir

Kırışıklığa doğal çözüm, kırışıklık neden olur, kırışıklığı arttıran şeyler, kırışıklık nasıl önlenir, kırışıklık için en etkili yöntem vb.. kırışık cilt makalesi için aliskanlik.com

Kırışıklıklar saklamak istediğimiz bir şeydir, ancak gerçek şu ki herkeste bir gün oluşmaya başlayacaktır. Doğal yollarla kırışıklıklarla nasıl mücade edilir ? Bununla ilgili bilmeniz gereken detaylar bu yazımızda…
Çoğumuzda istediğimizden daha erken kırışıklık oluşumu başlar. Kırışıklıklar yaşlanma sürecinin doğal bir parçası olsa da, hiç kimse bunların kendinde oluşmasını istemiyor. Kırışıklıklar toplumumuzda yaş ve deneyim imajı verirler. Yaşlandıkça cildimiz incelir ve elastikiyeti azalır, yüz ifadelerimizden ve her gün yüzümüze verdiğimiz hasarlardan kırışıklıklar oluşur. Peki kırışıklığı arttıran şeyler nelerdir; bunlar güneş ışığı, sigara, dehidrasyon ve tabii ki genetik faktörler yer alır.

Kırışıklığa Doğal Çözüm

Bazı insanlar kırışıklıklardan kurtulmanın bir yolu olarak plastik veya kozmetik cerrahiye başvururlar (Dolgu maddeleri, Botoks ve Yüz Germe), Ancak daha zarif bir şekilde yaşlanmanıza yardımcı olmak için kırışıklıklarla savaşmanın doğal yolları vardır. Doğal ilaçlar kırışıklıkları hiçbir zaman tamamen ortadan kaldırmazken, bazıları kesinlikle süreci yavaşlatacak ve daha az bir şekilde yaşlanmanıza izin verecektir. Aşağıda, kırışıklıkların olabildiğince doğal olarak oluşmasını engellemenin bazı ana yollarını ele alacağız. İşte kırışıklığa doğal çözüm yöntemleri;

  • Kaşları Germeyin

Doğal yollarla kırışıklıklarla nasıl mücadele edilir? Bunun en iyi yolu, ilk başta kırışıklıkların oluşmasını engellemektir. En derin çizgilerimizin çoğu, bir gecede 8 saati yüzümüzde geçirmemizden kaynaklanıyor. Yan yatarak uyuduğumuzda (veya yüzüstü), cildimiz bir araya toplanır ve çizgiler ve kırışıklıklar oluşturur. Bütün gece bu şekilde kalmak cildimiz için iyi değildir.
Asırlık bir güzellik sırrı sadece sırt üstü uyumaktır, ancak bazılarımız yan uyumaktan vazgeçmek istemiyoruz. Ve uykuya daldığımız zaman bunu kontrol etmek zor. Geceleri uyurken yüzünüzü koyduğunuz alanlarda kırışıklıklar oluşur. bunlar en çok göz çevresi ve çatık kaşlardır. Peki kırışıklık nasıl önlenir ? Bu alanlara uyumadan önce gül suyu sıkın ve kırışıklıklarınızın oluştuğu yerlere bant yapıştırın. Basit görünüyor, ama gerçekten işe yarıyor. Cildinizi sıkı bir şekilde çekerek ve kaşlara uygulayarak, çizgiler o noktada oluşmakta zorlanır ve derin çizgileri uzak tutar.

  • Su İçin

Hidrasyon, birçok cilt problemini çözmenin sihirli anahtarıdır. Ve kırışıklıklar, hidrasyonun azalmasından oluşabilen başka bir sorundur. Kırışıklık için en etkili yöntem sağlıklı cilt içten başlar, bu nedenle her gün su içerek işin temelinden kırışıklıklarla savaşmaya başlayın! Kendinizi içeriden nemlendirdiğinizden emin olun.
İçme suyu dışında alkol veya diğer kurutucu maddelerden kaçının. Ardından dışarıdan cildi nemlendirmeye geçin. Dışarıdan nemlendirmede retinol ve hyaluronik asit içeren kremler kırışıklıklara iyi gelir. Sevdiğiniz ve güvenilir bir cilt bakım kremi bulun. Sabah makyajınızın altına bir gündüz kremi sürerek cildinizi nemlendirin ve günü iyi nemlendirici bir gece kremi ile bitirin. Yüzünüzü ovuşturduğunuzda, özellikle de gözünüzün altındaki bölgeleri yukarı doğru ittiğinizden ve asla aşağı çekmediğinizden emin olun.

  • SPF Kullanın

Güneş hasarı, kırışıklıklara yakalanmamızın ana nedenlerinden biri olduğundan, güneşten güvenle uzak durmak, kırışıklıkları önlemenin bir başka harika yoludur. SPF, dışarı çıktığımızda bizi koruyabileceği için çok önemlidir. İçinde SPF olan makyaj veya renkli nemlendirici kullanın veya makyajınızın altına günlük olarak SPF uygulayın. Güneşte ne kadar çok olacaksanız, buna karşı o kadar dikkatli olmalısınız. Güneşte olmayacağınızı düşünseniz bile, güvende olmak üzülmektense daha iyidir.

  • Yüzünüzü Günde İki Kez Yıkayın (Terliyorsanız Daha Fazla)

Kırışıklığa doğal çözüm için son önerimiz de yüz yıkamak. İster inanın ister inanmayın, yüzümüzü ne kadar temiz tutarsak, kırışıklıklar o kadar uzak durur! Sabah kalktığınızda ve gece yatmadan önce yüzünüzü temizlemek yüzünüzü genç tutmak için çok önemlidir. Terlediğinizde veya toz ve kirle dolu bir ortamda, yüzünüzün temiz olduğundan emin olmak için yüzünüzü yıkayın .Sürekli temiz bir yüze sahip olmak kırışıklıkları önler!
Hiçbirimiz yaşlanmaktan hoşlanmayız. Ancak yapabileceğimizin en iyisi, genç yaşta kırışıklıklar ile mücadele ederek bu süreci yavaşlatmaktır. Parlayan, sağlıklı bir cilt için yukarıdaki ipuçlarını kullanın!

Yorum Yap

Yorum Yap