Neden Rüya Görürüz?

Neden Rüya Görürüz? Her gün ne kadar rüya görüyoruz? Neden rüya görüyoruz? Rüyalar bilinçaltımızda yatan şeyler mi? Rüyalar nedir yazımızda inceleyeceğiz.

Neden Rüya Görürüz?

Sigmund Freud’a için rüya görmek demek bir nevi arzularımızın karşılanmasıdır. Neden Rüya Görürüz? Bu ispatlanabilecek birşeydir Freud’a göre. Freud örneğinde akşam yenen yemeğin tuzlu olması ve sonrasında hep rüyasında kişinin kendisini su içerken bulması olarak gösterilebilir.

Rüyaların bize bir takım mesajları var. Uzmanların söylediğine göre boşuna rüya görmüyoruz. Hepsi bir oluşumun nedeni.

Neden Rüya Görürüz?
Neden Rüya Görürüz?

Rüyalar bir duygu bütünlüğü. Rüyalarda anlar, geçmiş, hangi zamanda olduğunuz önemli değil. Bu kavramlar yoktur. Herşey saniyede olur, hakiki bir evrendeki zaman gibi bir zaman yoktur.Rüyalar çok hızlıdır. Herşey bir anda olur ve biter. Bu yüzden bu hıza yetişmek ve zamanı tahmin etmek olası değildir.  Bu dünyada rüya görmeyen tek bir insan dahi yoktur.

Bütün evrendeki insanlar rüya görür. Bunun aksini iddia eden insanlar elbet olacaktır. Fakat bilimsel kanıtlar bunun pek mümkün olmadığını ortaya koymaktadır. Zira rüyaların evreleri değişir. Kimisi derin uykuda rüyalarını görür ve bu rüyalarda hatırlanmaz. Hatırlanan rüyalar çoğunlukla uyanmaya yakınken gördüğümüz rüyalardır.  Zaten bu rüyalardaki uyandıktan sonra bir kaç dakika içinde hatırlanmakta daha sonra unutulmaktadır. Çok az bir kısmını hatırlarız, çoğunu unuturuz. Rüyalar vazgeçilmez bir bilinç altı hayatı öyleyse Rüya nedir? bi göz atın.

Sigmun Freud rüyaların bilinçaltımızın yansıması olduğunu söyler. Bir çok şey yaşarız hayatta. Birçok şeyi ayıklarız ve bunu bilinçaltımızda bir yerlere saklarız. Bunca yaşanmış hayatın getirisi olarak bu bilinçaltımızdaki korkularımız, arzularımız, isteklerimiz, kızgınlıklarımızdır. Neden Rüya Görürüz? Rüyalarda bilinçaltımızda saklı kalmış bu duygular ortaya çıkar, belirir. Freud rüyalarında kişiye özgü olduğunu ve bir tek anlamı olmadığını söyler .Freud’a göre rüyalar özeldir, binbir tane özel nedeni vardır. Bu yüzden de sıklıkla rüya görürüz. Çünkü insanların hayatında binbir tane neden vardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu