Amla Yağı Nedir-Amla Yağının Faydaları

Amla Yağı Nedir

Alternatif tıbbın keşfettiği şifalı bitkilerden olan Amla yağı özellikle saç ve saç derisi üzerindeki etkileri ile bilinirliğini devamlı olarak artırıyor. Hindistan kökeninden gelen Amla bitkisinin yağı saç problemleriniz için birebir. Bizim son dönemlerde adını duyduğumuz bu bitki Hindistan’da çok eski zamanlardan bu yana saç bakımında çokça tercih ediliyor.

Amla Yağı Faydaları

Amla yağının faydaları nelerdir bakalım. Amla yağının faydalarından ilki nem dengesini koruması yönünde. Kuru‚ cansız ve nemsiz saçlarınızdan mı şikayetçisiniz? O zaman Amla yağı sizin için önemli bir etki gösterebilir. Saçınızı nemlendirirken aynı zamanda yumuşaklık adına da etkili olduğunu görebileceksiniz. Eğer saçlarınızı kurutan faktörün şampuan olduğunu düşünüyorsanız duştan önce saçlarınıza bu yağ ile birlikte masaj yapın. Daha sonra şampuan kullansanız dahi saçınızda herhangi bir kuruluk olmadığını gözlemleyebilirsiniz.

Sağlıklı saçlara sahip olmak için en önemli faktörlerden biri de sağlıklı bir saç derisine sahip olmak. Bu yüzden Amla yağını saç derinize de uygulamanızı öneriyoruz. Saç diplerinize masaj yaparak uygulayacağınız yağ ile o bölgenin kan dolaşımını hızlandırmayı sağlayacaksınız. Bu da saçlarınıza dolaylı yoldan iyi gelecektir. Bu uygulama saç köklerini besleyeceği için saçların daha güçlü olmasını sağlayacak.

Eğer saçlarınızın hem sağlıklı olmalarını hem de çabuk uzamalarını istiyorsanız bu noktada da Amla yağı size faydalı olacaktır. Yani amla yağı saçı uzatır mı sorusunun cevabı da evettir. Bunun için de saç diplerinizi ve saç derinizi düzenli olarak Amla yağı ile bakıma almalısınız. Hem saçlarınızı uzatmaya‚ hem de mevcut saçların güçlenmesine fayda sağlayacaktır.

Amla Yağı Nasıl Kullanılır

Amla yağı bileşiminde yüksek oranda C Vitamini bulunuyor. Bu da yıpranmış‚ sağlıksız saçlarınızı besleyecektir. Bileşimindeki bir diğer madde ise Omega 9 yağ asidi. Eğer saçlarınız normalden fazla dökülüyor‚ her elinizi saçınıza attığınızda birkaç tel saç ile geri çekiyorsanız Amla yağı sizin için de en isabetli tercih olacak. Saç dökülmeniz kısa sürede yavaşlayacaktır.

Sadece saç dipleri ve saç derisi için değil‚ aynı zamanda saç uçları için de bu yağı kullanabilirsiniz. Kırılma‚ çatallanma problemlerinizi azaltacaktır. Bilinen bir diğer etkisi de saçtaki beyazlama hızını düşürdüğü yönündedir. Aktarlardan edineceğiniz yağı rahatlıkla saçlarınıza uygulayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu