Dolgulu Diş Ağrısına Ne İyi Gelir

Diş ağrısı en zor ağrılardan biridir. Akşamları başlayan diş ağrısı sabaha kadar kesilmez ve annenizden emdiğiniz sütü burnunuzdan getirir. Bu gibi durumlarda aşağıda belirtilen diş ağrısı tedavi yöntemleri uygulayabilir ve diş ağrınıza geçici kısa çözümler oluşturabilirsiniz.

Dolgulu Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?

Dolgulu diş ağrısı ve tüm sağlık sorunları için en kısa sürede doktora gitmenizi tavsiye etsek de, bazı durumlarda hemen doktora gitme imkânına sahip olamayabilirsiniz. Bu gibi durumlarda, dolgulu diş ağrısına ne iyi gelir? Sorusu için aradığımız cevaplardan faydalanarak, diş ağrısını evde hafifletmenin yollarını deneyebilirsiniz.

Dolgulu dişlerde oluşan ağrıların temel sebebi, normal diş ağrısında görülen sebeplerdir. Yani dişin dolguya bağlı olarak ağrıması, en zayıf ihtimallerden biridir. Evde diş ağrısını geçirmek için kullanabileceğiniz farklı yöntemler, sorunun geçicide olsa çözümü olabilir veya ağrılarınızı en aza indirebilir.

Dolgulu Diş Ağrısına Nasıl Geçer Evde

 

Dolgulu diş ağrısına evde çözüm yolu bulmak için aşağıdaki doğal yöntemleri deneyebilirsiniz.

Dişlerinizi Fırçalayın

Keskin diş macunları, diş ve diş etleri için adeta anestezi etkisi yapmaktadır. Dişlerin bu tip diş macunları ile fırçalanması, dolgulu diş ağrısına karşı faydalı olabilir.

Dolgulu dişin az da olsa çürümeye başlaması halinde dişin arasına girecek yemek kalıntıları nedeniyle, diş ağrısının görülmesinin de muhtemel olması diş fırçalamasını bazı durumlarda faydalı kılmaktadır.

Karanfil ve Karanfil Yağı

Karanfil yağına bir parça pamuk batırarak, pamuğu ağrıyan dişinizin üzerine koyup bir süre bekletmekte yaşadığınız diş ağrısının hafiflemesini sağlayacak yöntemlerden biridir.

Aynı şekilde birkaç tane kuru karanfili sağlam dişinizle ezdikten sonra ağrıyan dişinizin üzerine koymak, yine ağrının hafiflemesine yardımcı olabilir.

Tuzlu Suyla Gargara

Bir çay bardağının içerisine iki çay kaşığı tuz ekleyip karıştırdıktan sonra, özellikle ağrıyan dişinizin olduğu bölgeyi bu suyla gargara yapmak ağrının hafiflemesine sebep olabilir.

Limonlu ve Tuzlu Su İle Gargara Yapın

Limonlu ve tuzlu su karışımı da, dolgulu diş ağrısına ne iyi gelir? Sorusuna verilebilecek cevaplardan biridir. Yarım ya da bir çay bardağı taze sıkılmış limonun içerisine iki çay kaşığı tuz ekledikten sonra, iyice karıştırın. Daha sonra bu karışımla, ağrının olduğu bölgeye ağırlık vererek ağzınızı iyice çalkalayın.

Sarımsak ve Tuz

Sarımsağı tek başına deneyebileceğiniz gibi, ezdiğiniz birkaç diş sarımsağın içerisine hafif tuz ekledikten sonra kullanmanızda ağrının kesilmesinde veya en azından hafiflemesinde size yardımcı olacaktır.

Sarımsak ilk başta diş etlerinde acı oluşturabilir olsa da, keskin yapısıyla özellikle çürümeye başlamış dişler üzerinde etkilidir.

 

Alışkanlık

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu