10 Kasım Sözleri-10 Kasım Şiirleri

10 Kasım sözleri, 10 Kasım şiirleri, 10 Kasım ile ilgili sözler, 10 Kasım ile ilgili cümleler, 10 Kasım sloganları, kısa 10 Kasım sözleri gibi en güzel sözler için aliskanlik.com

10 Kasım, Türk milletinin önderi olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün maalesef sadece bedenen aramızdan ayrıldığından onu saygı ile andığımız gündür. Bahsi geçen gün için 10 Kasım şiirleri ve 10 Kasım sözleri halkın anmasında büyük rol oynamıştır.

10 Kasım Sözleri

  

10 Kasım bizlerin milli yas günüdür çünkü Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk bir 10 Kasım günü vefat etmiştir.

Saat dokuzu beş geçe acı bir siren çalar ve hepimiz siren sonuna kadar ayakta bekleriz.

Milli yas günümüzdür, her 10 Kasım günü önderimizi saygı ile anarız.

10 Kasım bir güneşin battığı gün, sonsuz özlem ve saygı ile…

Her 10 Kasım günü gözyaşlarım eşliğinde saygı ile beklerim.

Bir yıldız kaydı gökyüzünden ama bir armağan bıraktı bizlere ayrıca o da Cumhuriyettir.

Her zaman hatırlayacağız ilelebet, bu günü ve bu günün bizlere kattığı tüm o güzel şeyleri.

Her sene aynı gün ve aynı saatte acı bir siren çalar ve Türk milleti o gün saygı ile atasını anar.

Her zaman izindeyiz, senin bize bıraktığın değerleri sonsuza dek savunacağız.

Bizler için yaptığın ve bizlere bıraktığın her şeyin sonsuza dek bekçisi olacak ve onların ilelebet sürdürülmesi için savaşacağız.

Emeklerin ve fedakarlıkların sayesinde bizlere armağan olan her şeyi sonsuza dek savunacağız.

Bu millete hem öğretmen hem mareşal hem de bütün zorlukların ve imkansızlıkların içinde umut oldun.

Türk milletinin bağımsızlık tutkusunun en somut örneği sadece bedenen aramızdan ayrıldı lakin fikirleri ve hayalleri her zaman bizlerin yolunda bir ışık olacak.

Dolmabahçe’de hayata yumdu gözlerini büyük Türk önderi, tüm cihan bu haber ile sarsıldı ve ondan öğrendin demokrasiyi ve mücadeleyi.

10 Kasım İle İlgili Sözler

Her zaman tüm olumsuzluklara karşı içinde bitmek tükenmek bilmeyen bir umut ile savaştın ve aradan yıllar geçmiş olsa bile bizlere hep bu umut ışığını sen aşıladın.

Selanik’te doğan bu mücadele Dolmabahçe’de 10 Kasım 1938’de son bulmadı. Ebedi bir fikir ve bir yaşam biçimi haline dönüştün bizler için. En karanlık gecelerde bile bir umut ışığı oldun.

Her şeyin zorlaştığı ve imkansızlıkların kendini iyice gösterdiği o karanlık dönemlerde bile sen hiç yılmadan bizlere ışık oldun ve mücadelenin ne kadar gerekli olduğunu öğrettin, iyi ki varsın.

Gericiliğin, bedbahtların en büyük düşmanı hayata gözlerini yumdu. Bu kara günde bizlerde onu mücadelesi, inancı ve liderliği ile sonsuza dek hatırlayacağız.

Türk milletinin başkomutanı bizlerin aydınlık yarınlara ulaşması için en büyük inanç ve motivasyon kaynağı olacaktır her zaman.

10 Kasım gününü önemi elbette biz gençler tarafından sonsuza dek hatırlanacak ve de bu günün önlem ve anlamı ilelebet yaşatılacaktır.

10 Kasım’ın önemini en iyi anlatan, bizlere hissettiren o dönem bir kere de olsa Atatürk’ü gören insanlardan dinlemeliyiz.

10 Kasım, Türk milletinin en hüzün dolu günlerinden birisidir. Çünkü 10 Kasım günü bizler bizim için, Türklük için, en büyük kayıplardan birisidir. Bu kaybın verdiği acı ve hüzün hiçbir 10 Kasım günü azalmamış ve gün geçtikçe özlem artmıştır.

Mustafa Kemal, Türk tarihinin modernleşmesinde büyük çaba göstermiştir hatta demokrasiye en somut adımı atıp reformlar ile, yenilikler ile daha da öteye götürmüş iktisatta, ekonomide, Türk denizciliğinde gelişmeyi ve büyümeyi ölümsüz hale getirmiş lakin fani bedeni, fikirleri ve düşünceleri ilelebet yaşamak üzere dünyaya maalesef veda etmiştir.

10 Kasım Mesajları

10 Kasım; yaşlı, çocuk, büyük demeden herkesi hüzne boğan ve derinden yaralayan bir gün olarak dünya tarihine geçmişken hafızalarımıza da kazınmıştır.

Atatürk bir sözünde de dediği gibi cumhuriyet günümüze kadar gelmiş ve ilelebet fedakar Türk gençliği sayesinde ayakta kalacağını göstermiştir.

10 Kasım; ülkenin dört bir yanında hayatın durduğu, insanların ve yaşamın tüm normalliğinden, sıradanlığından, mutluluğundan ödün verip atasını ve onun bu ülke için yaptıkları fedakarlıkları andığı gündür.

Bir 10 Kasım günü geldi yine ve bizler tüm hayat içerisinde bir anlığına da olsa saygı duruşuna geçip Ata’mızın yokluğunu ve onu andık. O gün, dört bir yanda aynı hüznü ve acıyı uyandırır.

Başkomutan, Başöğretmen, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü sadece 10 Kasım günü değil yılın her günü, her saati, her dakikası ve hatta her saniyesi içimizde anlamlı ve ona uygun yaşamalıyız.

10 Kasım Şiirleri

En güzel 10 Kasım şiirleri sizlerle;

Atam sensin bana yol gösteren

Sensin bana önder olan

İyi ki Türk olmuşsun

Sensin benim atam


Sen yol göstermesen bize

Belki de himayeydik başka ülkelere

Öngörün ile korudun bizi

Bağımsızlık kazandırdın bize

Uzun olmasına gerek olmayan 10 Kasım sözleri kısa da olsa büyük anlam ve önem ifade etmektedir. Türk milleti 10 Kasım ile ilgili sözler eşliğinde Ata’nın özlemini çeker ve anarlar.  Bu yazımızda sizler için 10 Kasım ile ilgili cümlelerin daha önce hiç görmediğiniz hallerini listeledik.

10 Kasım Atatürk’ü anma günü Türk milletini derinden etkileyen ve büyük duyarlılık gösterdiği bir gündür. Hepimiz için birbirinden farklı derin anlamlar taşıyan bahsi geçen günde gerekli saygı gösterilir ve özlem çerçeveleri sınırında büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk anılır. Türk milleti Mustafa Kemal’i bir gün değil ilelebet her gün anacak ve fikirlerini gönlünde yaşatacaktır. Bu her Türk’ün en büyük görevi ev bizlere verilmiş en büyük armağandır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu