Şair Sözleri-Efsane Şair Sözleri

Şair sözleri, efsane şair sözleri, ne demiş şair sözleri, fısıldayan şair sözleri, şairlerden aşk sözleri, kısa şair sözleri, duyulmamış şair sözleri gibi en güzel sözler için aliskanlik.com

Şair Sözleri

Şair, şiirin yazarıdır. Şair, şiirleri yalnız yazan kişi değil aynı zamanda yaratan kişidir de. Bilinenin aksine bir de duyulmamış şair sözleri vardır ki hepsi de birbirinden etkileyici sözlerdir. Bu sözler, herkes için farklı etkiler yaratır. Kimi için hüzün verici sözler olabilirken kimi içinde mutluluk veren sözlerdir.

Şairler, herkes için yazarken aslında kendileri için de yazarlar. Ve şiirler ruha karşı yapılan en estetik dokunuştur. Şiirleri şiir yapan özellikleri de budur ve bu özelliğim temel taşı da şairin karakteri ile ilgilidir. İşte şair sözleri burada ön plana çıkmaktadır.

Şairleri şair yapan yazdıkları şiirler değil, çektiği katlanılmaz ve de dayanılmaz olan acıları güzel bir şiir haline dönüştürmeleridir.

Bir şairin şiirini sevdiği gibi sevdim seni. Bir şairini şiirini yarattığı gibi en baştan yarattım seni ve de popüler olan bir şiirin şairi geçmesi gibi geçip gittin beni.

Şairliğin en güzel yanı şiir yazmak değil, şiir olan insanları tanıyıp da kelimelere dökebilmektir.

Şair olduysam eğer ne senin güzelliğinden ne seni sevmemdendir. Asıl şairliğimin sebebi şiire konu olanların güzelliğinden değil asıl şiirin beni etkilemesidir.

Bir gün birini çok sevmiş bir insan ve ona kavuşması imkânsız hale gelmiş. Daha sonra da bu imkânsızlık normal bir insandan bir şair yaratmış.

Şairliğin sebebinin güzelliği dünyanın güzelliğinden ve geri kalan her şeyin çok ama çok çirkin olmasıdır.

İşte belki de geri dönüşlerin en güzeli şairliğin de en katlanılmaz olan yönü ile ilgiliydi.

Geri dönmen de benim şairliğimle ilgili değil senin geri dönmen senin dayanılması güç bir insan haline dönmen ile ilgiliydi.

Şairler, bu dünyanın tüm acısını üstlenmiş ev de hiç şikayetçi olmayan insanlardır. Öyle ki birinin eline bir kıymık dahi batsa en çok şairin canı acır.

Duyulmamış Şair Sözleri

Eğer şair olmak istiyorsan dermanı olmayan ve sevda ile dolu olan bir acıya katlanman ve bir ömür bu acıyı içinde hissetmen gereklidir.

Yaban bir hayatta tek başına kalmak ile kalabalık bir toplum içerisinde yalnız yaşamak neden aynı anlama gelir şairler için?

Yalnızlığın bir getirisi mi şair olmaktır yoksa şairliğin bir getirisi olarak mı insan yalnız kalır?

Cevabı olmayan soruların bir zindana kapatılıp da tüm insanlardan uzaklaştırılması mümkün hale gelirse dünya üzerinde hiç şair olan insan kalmaz.

Yazmaktan bıkmak ama yazmaya da hem mecbur hem de aşık olmak şairliğin mecburi hayatının olanaklarından biridir.

Bir gün günlerden çalmak ve çalmamak arasında kalıp da günsüz kaldığını anlarsan şair olmak için yeterli acıya sahipsin demektir.

Şairin borcu belki bir şiirden fazlası olamaz ama bir hayat da bir şiir ile kıyaslanamaz.

Çok güzel şairler ve o şairlerin bin bir sancı ile doğurduğu çok güzel şiirler var.

Efsane Şair Sözleri

Şairin gebe kalması hayatın acısı ise şairin doğumu da ancak can yakan bir şiir olur.

Şair şair olmuş ise şiir de üstüne düşen görevi yapmış demektir. Çünkü şiirin götürüleri bir şairini hayatına bedel olabilir.

Bir hayat bir insana ne katabilir ise bir şiir ondan çok daha fazlasını katar. Bu yüzden şairler şiirlerin bütün getirilerine kucak açmış durumdadır.

Şair olmak için ne yaşamalı ya da ne yazmalıdır ki insan? Bir şiiri ne doldurur ne de boşaltabilir peki şair?

Şairin sözler bir şiiri yaratır belki ama bir şairin hangi sözü olur ise olsun bir şiiri öldüremez.

Havanın güzelliği, ufak bir esinti ve kimsesiz kalan yaz günleri. İşte şairin söyleyebileceği en huzur veren sözlerdir.

Şair şair olalı böyle zorluk görmedi ama şairin şiiri de böyle sevgiyi barındıramaz.

Şairliğin gelişi şiirin gidişinde ya da hiç yoktan var olmasında barındırılamaz. Şairin sözleri yalnız bir şiire sığamaz.

Hatanın dönülmez kısmını oluşturan deneyimlerin varlığıdır. Ev bir deneyimi hiç yoktan yaratabilecek de şairin iki sözüdür yalnız.

Gel geri desem ne şairin sözünü çiğneyebilir ne de bir şiiri yok sayabilirim. Ondan dolayı sana geri gel de diyemem.

Şairin sözünü bir yemin gibi işledim içime. Sana olan sevgimi geri dönülmez bir yol sayıp kilometrelerce yürüdüm. Ama ne bir yol bitti ne de içime işlediğim şeylerin sonu gelecek.

İşte şimdi tam seni sevme vakti, işte şimdi tam şiirler okuma vakti ve de şimdi şairin bir sözüne hemencecik kanma vakti.

Bir de her söze ne demiş şair sözleri ile başlayan insanlar vardır. Bir şey anlatmak istedikleri zaman önce bir şairin sözünü referans gösterip anlatımlarını kuvvetlendirmek isterler. Mesela aşk ile ilgili bir konu konuşuluyor ise o kişiler hemen şairlerden aşk sözleri kısa gibi sözleri kullanır ve anlatımlarına renk katarlar.

Şairlik elbette zor bir mertebedir. Kişi önce kendini daha sonra ise günlük yaşantısını bu tempoya uydurmalı ve içinden gelen o sese iyice bir kulak kabartmalıdır. Bir şairi şair yapan yalnızca yazdığı şiirler değil; anlatışı, bakışı, duruşu ya da her hareketinin bir bütünü oluşturmasıdır. Efsane şair sözleri ile duygularınızı rahatlıkla en güzel şiirleri söyleyebilirsiniz. Fısıldayan şair sözleri ile kısa şair sözleri sizler için toparlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu