Dünyanın En Büyük Su Kaydırakları

Dünyanın en büyük su parkları, dünyanın en büyük su parkı, dünyanın en büyük su kaydırağı, dünyanın en büyük su kaydırakları vb.. en ilginç bilgiler için aliskanlik.com

Dünyanın En Büyük Su Kaydırakları

Yazın ortasında serinlemek için bir su parkına gitmeyi hayal etmeyen birisini bulmak oldukça zor olsa gerek. Dünyanın her yerindeki insanlar su parklarına giderek, biraz güneş almak ve arkadaşları ve aileleriyle iyi vakit geçirmekten hoşlanıyor. Daha tanınmış su parklarından bazıları her yıl milyonlarca ziyaretçiyi konuk ediyor ve katılımlar bazen rekor seviyelere ulaşabiliyor.

Bugün, ortalama yıllık ziyaretçi sayısına göre, Dünyanın en büyük su kaydırakları hangileridir ve Dünyanın en büyük su parkları nerededir bir göz atacağız ve her birini rakiplerinden ayıran özelliklerine bakacağız.

10.Wet’n’Wild

Yıllık Ziyaretçi Sayısı: 1.3 milyon

Yer: Florida, ABD

Kuruluş Tarihi: 1977

Özel Atraksiyonu: Aqua Drag Racer

Amerika sınırları içindeki ilk su parkı olduğu söylenen Wet’nWild, Universal Resort Orlando’ya aitti ve International Drive bölgesinde bulunan diğer büyük tema parklarının hemen yanındaydı. Wet’nWild, SeaWorld: George Millay’ı kuran iş adamına ait bir başka su parkıydı ve 2016 onunda kapanana kadar oldukça popüler kaldı. Wet’n’Wild hayranlarının yas tutmasına gerek yok! Universal Orlando burayı kapatmasına rağmen Volcano Bay adıyla yeni bir su parkı açtı.

9.Aquaventure Su Parkı

Yıllık Ziyaretçi Sayısı: 1.4 milyon

Yer: Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri

Kuruluş Yılı: 2008

Özel Atraksiyonu: Surf’s Up yapay dalga makinesi

Dubai’deki 65.000’den fazla deniz hayvanına sahip en büyük akvaryuma bitişik olan Aquaventure su parkı, köpekbalığı lagün tankı ve sörf yapmak için dalga makinesi gibi ilgi çekici yerler sunmaktadır. Parkın teması Atlantis ve onunla ilgili efsaneler etrafında toplanmış ve deniz yaşamı hakkında bilgi edinmek isteyenler için birçok fırsat sunuyor. Aquaventure, defalarca Orta Doğu ve Avrupa’daki en iyi su parklarından biri olarak adlandırıldı.

8.Caribbean Bay

Yıllık Ziyaretçi Sayısı: 1.4 milyon

Yer: Güney Kore

Kuruluş Yılı: 1996

Özel Atraksiyonu: Water Bobsleigh

Güney Kore’deki en büyük tema parkı olan Everland tema parkının bir parçası olan Caribbean Bay, ziyaretçilerin yıl boyunca parkın tadını çıkarmasını sağlayan çok çeşitli kapalı ve açık havuzlar ve kaplıcalara sahip. Caribbean Bay, çocukların güvenle oynayabileceği ve rengarenk dekore edilmiş havuzların tadını çıkarabileceği bir dizi çocuk oyun alanı da sunmaktadır. Caribbean Bay, dünyanın ilk yokuş yukarı su kaydırağı olan “Master Blaster” a ev sahipliği yapıyor.

7.Ocean World

Yıllık Ziyaretçi Sayısı: 1.5 milyon

Yer: Güney Kore

Kuruluş Yılı: 2009

Özel Atraksiyonu: Sfenks

Ocean World, Vivaldi Park Resort’un bir parçası olarak Palbongsan Dağı’nda yer almakta. Tesisin Ocean World bölgesi, çöl vahalarına benzetilmeye çalışılmış ve Mısır temalı olarak tasarlanmıştır. Turistler, parkın içindeki çeşitli alanları keşfederken, hızlı akan Extreme Nehri’nden sakin Spa Köyü’ne kadar çeşitli yerleri de görebilirler. Ocean World, kesinlikle sıcak havalarda önemli bir cazibe merkeziyken, Vivaldi Park Resort, kış aylarında kayak ve snowboard da dahil olmak üzere çeşitli eğlence etkinlikleri sunmaktadır.

6.Aquatica

Yıllık Ziyaretçi Sayısı: 1.6 milyon

Yer: Florida, ABD

Kuruluş Yılı: 2008

Özel Atraksiyonu: Yunus Dalışı

42 farklı kaydırak ve 84.000 metrekare uzunluğunda güzel kumlu plajı ile Aquatica, Florida’nın en popüler su parklarından biridir. Bu park, ABD’deki diğer Aquatica park yerleri ile birlikte SeaWorld Parks & Entertainment tarafından işletilmekte. Su kaydırakları gibi daha heyecan verici merkezlerinin yanı sıra Aquatica, rahatlamak isteyenler için nehir gezintileri ve deniz kenarı yemek yeme alanları da sunmaktadır. 2019 yılında açılan atraksiyon alanı olan KareKare Curl, insanlara “ağırlıksızlık hissi yaşamalarını” vaat ediyor.

5.Thermas Dos Laranjais

Yıllık Ziyaretçi Sayısı: 1.8 milyon

Yer: Brezilya

Kuruluş Yılı: 1987

Özel Atraksiyonu: Water roller coaster

Sao Paulo bölgesindeki en popüler tatil beldesi olan Thermas Dos Laranjais, Latin Amerika’daki diğer su parklarından daha fazla ziyaretçiye sahiptir. Parkın suları, Güney Amerika’daki yeraltı tatlı su rezervi olan Guarani Aquifer’den besleniyor. Thermas Dos Laranjais’a, her yıl en az bir yeni merkezi ekleniyor. Şu anda 50’den fazla atraksiyon merkezini taze ve heyecan verici bir şekilde sunmaya devam ediyor.

4.Bahamalar Aquaventure Su Parkı (Atlantis Cennet Adası)

Yıllık Ziyaretçi Sayısı: 1.9 milyon

Yer: Bahamalar

Kuruluş Yılı: 1998

Özel Atraksiyonu: Abyss

Karayipler’deki en büyük su parkı olan Aquaventure, herkesin eğlenebileceği bir şeyler olması için çok çeşitli atraksiyon merkezleri sunmaktadır. Parkta “Abyss” de dahil olmak üzere, 18 farklı su kaydırağı mevcut. 200 metrelik bu kaydırak, kayan insanları göl ile buluşturuyor. Bu kadar büyük bir kaydıraktan kaymak istemeyenler için çeşitli nehir gezintileri de var. Su parkının yanı sıra Atlantis beldesinde yemek, alışveriş olanakları, birçok gece kulübü ve dev bir kumarhane bulunmaktadır.

3.Blizzard Beach (Disney World)

Yıllık Ziyaretçi Sayısı: 2.1 milyon

Yer: Florida, ABD

Kuruluş Yılı: 1995

Özel Atraksiyonu: Gu

shmore Dağı

Dünyanın en çok ziyaret edilen bu üçüncü su kaydırağı, Florida’nın sıcak ikliminde tadını çıkarabileceğiniz bir merkez. Parkın en ünlü atraksiyon merkezlerinden biri, 90 feet uzunluğunda yapay karla kaplı duran Gushmore Dağı ve zirveden fırlayan heyecan verici “Summit Plummet”. Summit Plummet’ten kayma hızı 88 km / saate kadar çıkabiliyor ve bu da onu dünyanın en hızlı düşülen su kaydıraklarından biri yapıyor!

2.Typhoon Lagoon (Disney World)

Yıllık Ziyaretçi Sayısı: 2.3 milyon

Yer: Florida, ABD

Kuruluş Yılı: 1989

Özel Atraksiyonu: Miss Tilly

Dünyanın en büyük sörf göllerinden biri olan ve en büyük dış mekân dalga havuzlarından birine ev sahipliği yapan bu su parkı, tayfun ve sonrası temalı. Dekor ve ilgi çekici yerler, dağınık bir enkaz etrafında toplanır ve konuklara sürükleyici bir Disney deneyimi sunar. Merkezin en yüksek tepesinde ise “Bayan Tilly” adlı gemi oturuyor. Shark Reef atraksiyonu, insanların daha yakından bakmak için şnorkelle yüzebilecekleri 362.000 litrelik bir tankta mercan, balık ve bitki yaşamına sahiptir.

1.Chimelong Su Parkı

Yıllık Ziyaretçi Sayısı: 2.5 milyon

Yer: Çin

Kuruluş Yılı: 2006

Özel Atraksiyonu: Boomerango Gezisi

Chimelong Su Parkı, yıllık katılım bazında dünyanın en büyük su parkıdır. Asya’daki gücünü kolay bir şekilde elinde tutan bu park, Extreme Nehri ve Tornado yolculuğu dahil olmak üzere konuklara en yeni ve en heyecan verici atraksiyonları sunmayı amaçlamaktadır. Chimelong Resort tek bir restoran olarak şaşırtıcı derecede mütevazı bir başlangıç ​​yaptı ve mükemmel turistik konumu nedeniyle giderek büyüdü. Ünlü Chimelong Su Parkı, “Dünyanın En İyi Su Parkı” ve “Dünyanın en büyük su kaydırağı” gibi unvanlara sahip.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu