Zar Falı Nasıl Bakılır

Zar falı nedir, zar falı nasıl bakılır, zar falı günah mı, zar falı ücretsiz, zar falı yorumları, zar falı anlamları vb… fal yorumları için alışkanlıkcom

Zar Falı Nedir

Geçmişten günümüze fal ve falcılık popülerliğini hiçbir zaman kaybetmemiştir. Çeşitli şekillerde fal bakılır ve pek çok insanda bunu tercih eder. Fal türlerinden biride Zar falı olmaktadır. Zar falı adından da anlaşılacağı gibi zarla bakılan bir faldır. Zar atarak fala bakılır ve karşı tarafa ifade edilir.

Bu fal türünde öncelikli olarak niyetin tutulması gerekmektedir. Niyet tutulduktan sonra zar atılmakta ve çıkan sonuca göre değerlendirme yapılmaktadır. Bu anlamda birden altıya kadar çıkan her zarın bir anlamı olmaktadır. Köken olarak tarih öncesine dayanan Zar falı için, günümüzde de ilgi eksilmemiştir. Zar falının antik çağlardan kalma olduğu ve günümüzde de halen devam ettiğini ifade edebiliriz. Zar falı nedir sorusunun tam cevabı geleceği haber verme olarak bilinir ve zar falında daha çok eğlence ön plandadır. İnsanların eski tarihlerde bu fal türünü bir eğlence olarak gördükleri ve sürekli olarak zar attıkları tahmin edilmektedir. Fala inanma, falsızda kalma sözü çok doğrudur. Ben fala asla inanmam diyen biri bile fal baktırır ve güzel yorumlara inanır. Bu nedenle zar falı gibi çok sayıda fal türleri günümüzde de popüler olarak devam etmektedir.

Zar Falı Nasıl Bakılır

Zar falında atılan zarların sonuçları ile kehanette bulunulan bir fal türüdür. Zar falı nasıl bakılır sorusunun cevabı çok eskilere dayanmaktadır. İlk dönemlerde taşların üzerindeki noktalar ile bakılan bu fal çeşidi günümüzde ise kehanet zarları ile bakılmaktadır. Kökenini milattan önceki yıllara kadar dayanmakta olup tam olarak bilinmemektedir fakat günümüze kadar varlığını sürdürmüştür. Değişik ve eğlenceli bir fal bakma türüdür ve çift zar kullanılır. Zarlar atılmadan sorulacak soru akılda iyice seçilmeli ve sadece soruya odaklanılmalıdır.

Zarlar sallanırken akılda sadece o soru olmalı ve o soruya odaklanılmalıdır bu şekilde zarlar istenildiği kadar sallanabilir ya da başka bir nesne ile sallaya bilirsiniz örneğin kutu ya da bir bardak yardımıyla düşüncenize zarlara kanalize etmenizi engelleyen bir şey olmadıktan sonra bir önemi yoktur. Zarlar atıldıktan sonra zarlarda gelen sayılar üzerinden yorumlamalar yapılır. Zar falına göre aynı amaçlı niyetler için zar atmadan önce aradan biraz zaman geçmesi gerekmektedir. Zar falının bir diğer çeşidinde de mistik sunak denilen bir tablo kullanılır bu tablo üzerinde yirmi bir küçük kare bulunan şekildir.

Her karesinde zarların üzerindeki sayıların toplamı yazılı olarak bulunmaktadır. Mistik sunak kullanılarak bakılan falda sunak masa üzerine konulur ve elinize sunak üzerinde işaretleyebileceğiniz bir araç almalısınız. Gözlerinizi kapatıp sunak üzerinde rastgele bir kare işaretlenerek seçilir ve karede ki yazılı sayıya göre yorum yapılır. Bu şekilde fal bakılırken de aynı zarlarda olduğu gibi sorunuza odaklanmalısınız.

Bazı kaynaklara göre ise parapsikoloji alanında yetenekli insanlar zarlarda istedikleri rakamları getirebiliyor oluşları sebebiyle falları etkiledikleri hangi soruyu seçerlerse seçsinler istedikleri yanıt ile geleceğe müdahale edebildikleri düşünülmüştür. Her falda olduğu gibi yorumlamaya ve yanlışlıklara açık olduğu için hayatımızı belirlemekte kullanmak çokta doğru değildir. Parapsikoloji alanında yetenekli insanların zarlar üzerindeki etkilerini düşününce de ne kadar tatmin kar sonuçlar vereceği de aşikar. Ancak halen günümüzde eğlence amaçlı ve sadece bir çift zara ihtiyaç duyduğu için yaygın olarak kişiler tarafından bakılmaktadır.

Zar falı baktırmak için online siteleri tercih edebilirsiniz. Online siteler üzerinden ücretsiz zar falı gibi hizmetler verilmektedir. Bu anlamda online olarak zar falı hizmeti alabilir ve gelecekle ilgili tahminleri öğrenmiş olabilirsiniz.

Zar Falı Anlamları

3 zarın toplamlarına göre zar falı anlamları vardır. Zarların toplamına göre zar falı yorumları yapılır. 3 zarın toplamındaki sayılara göre anlamları;

 • Zarlar masadan düşer ise veya 1 tanesi düşerse kavga edeceksiniz.
 • Zarlar dan biri çok fazla döner ise hediye alacaksınız
 • Zarların toplamı 3 olur ise; hayallerinizdeki eşyayı alacağınıza,
 • Zarların toplamı 4 olur ise; size bir hediye geleceğine,
 • Zarların toplamı 5 olur ise; maddi kayıplar yaşayacağınıza,
 • Zarların toplamı 6 olur ise; yeni bir arkadaşlık edineceğine,
 • Zarların toplamı 7 olur ise; aşk hayatınızda gelişme olacağına,
 • Zarların toplamı 8 olur ise; iş yaşantısında sıkıntı yaşayacağına,
 • Zarların toplamı 9 olur ise; başına kötü bir olay geleceğine,
 • Zarların toplamı 10 olur ise; dikkatli olması gerektiğine,
 • Zarların toplamı 11 olur ise; maddi olarak durumu düzeleceğine,
 • Zarların toplamı 12 olur ise; miras yolu ile bir miktar para geleceği,
 • Zarların toplamı 13 olur ise; uzun bir yolculuğa çıkacağına,
 • Zarların toplamı 14 olur ise; sevdiği insanlar ile kavga edeceğine,
 • Zarların toplamı 15 olur ise; çok sevdiği bir eşyayı kaybedeceğine,
 • Zarların toplamı 16 olur ise; mutlu bir gün geçireceğine,
 • Zarların toplamı 17 olur ise; görevinde yükseleceğine,
 • Zarların toplamı 18 olur ise; sevdiğin biri ile ilgili güzel bir haber alacağına yorumlanır.

Dilerseniz kelebek falı nasıl bakılır ve iskambil falı nasıl bakılır içeriklerini de okuyabilirsiniz.

Ancak dinimizde her türlü falın zar falının dahi bakmanın ve baktırmanın günah olduğunu belirtmek isteriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu