İskambil Falı Nasıl Bakılır

İskambil falı nasıl bakılır, iskambil fal çeşitleri, iskambil falı anlamları, iskambil kağıtlarıyla fal bakma, iskambil falı dizilişi, iskambil falı nedir vb.. fallar hakkında bilgiler için aliskanlik.com 

İskambil Falı Nedir

İskambil falı nedir sorusunun cevabını bulmak için tarihin tozlu sayfalarını araştırmak gerekmektedir. İskambil falı Ortaçağ Avrupa’sına kadar dayanan derin bir geçişe sahiptir. İnsanlar yüzyıllar boyu iskambil destesi ile oyunlar oynamış aynı zamanda geçmişten ve gelecekten haberler almak içinde kullanılmıştır.

İnsanlar çıkan sonuçları yorumlamışlar ve mutluluğun, aşkın ya da savaşların peşinden koşmuşlardır. Fal bakmak için iskambil kartlarının kullanılmasının sebebi hem kolay hem de hızlı yöntemleri olması ve sonuçlarının hızlı yorumlanabilmesidir. İskambil falında gelecekte olacakları ve geçmişte olanları görmek ve yorumlamak mümkündür.

Renk falını merak ediyorsanız buyurun.

İskambil Falı Anlamları

İskambil destesinde 52 kart bulunur ve her kartın ters ya da düz olmasına göre temsil ettiği farklı anlamları vardır. Bunun yanı sıra bir de temsil ettiği bir element vardır. Destede hava, toprak, ateş ve su elementleri temsil edilir. Maça kartları; hava elementini, karo kartları; toprak elementini, sinek kartları; ateş elementini ve kupa kartları; su elementini temsil eder. İskambil falı sayesinde hayatınızda olacakları önceden tahmin edebilir ve bunlara hazırlıklı olabilirsiniz.

İskambil falındaki kartları yorumlayarak finansal değişiklikleri, mutluluk ve aşkı ya da aniden gelen şansı yorumlayabilirsiniz. Hayatınızı bunlara göre şekillendirebilir ve fırsatları kaçırmadan değerlendirebilirsiniz. Tabi kartları doğru yorumlamakta bu fırsatlar için çok önemli, kartlar ile tam olarak iletişim kuramadan hayatınızda kartlara göre köklü değişiklikler yapmakta iyi sonuçlar doğurmayabilir.

Birçok şekilde iskambil falı bakıldığına şahit olabilirsiniz, her fal bakan kişinin kendine göre farklı bir tarzı ve kartlar ile iletişimi vardır.

Zar falı nasıl bakılır öğrenmek için tıklayınız.

İskambil Falı Nasıl Bakılır

Çok eski dönemlerden beri, eğlence yada fal olarak tercih edilen ve çok rağbet gören bir fal türüdür. İskambil falı nasıl bakılır sorusunun cevaplarını sizler için hazırladık.

Bir deste iskambil kağıdı ile dilek tutup, içinizden bir soru geçirerek bakılan iskambil falı en çokta kadınların ilgi odağıdır. 52 adet kağıt vardır, bunlar maça, sinek, karo ve kupa olarak dört gruptan oluşur. Her biri papaz, Joker, kız ile beraber toplam 13’er kağıttan oluşur.

Bu kâğıtlarla bilinen çok sayıda iskambil fal çeşitleri vardır. En kolay iskambil falı, desteyi iyice karıştırıp kestikten sonra, üçer, üçer açma yöntemidir. Elinizdeki kağıtlar bitene kadar devam edersiniz. Eğer bitmezse fal kapanmış demektir. Üçer üçer açıp, en üstteki kağıdı kupa, karo, maça ve sinek gruplarını sırası ile çıkarmakla başlıyor. İlk başta papazlar, kızlar ve Joker olmak şartı ile 10, 9,8,7,6…diye hepsinin gruplarını buluyorsunuz.

Su falı yorumunuzu öğrenmek için tıklayınız.

İskambil Falı Dizilişi

İskambil falın en önemli kuralı, elinizden indirdiğiniz üç tane kağıdın, en üstündeki sayı oluyor. Sonrasında eğer varsa, indirdiğiniz diğer iki kağıdı da gruplarına koyuyorsunuz. Yoksa yeniden üç adet kağıt indirip, en üstündeki kağıda bakıyorsunuz. Mesela ortada maça 9’a kadar çıkarınız, ve açtığınız üç tane kağıttan en üstteki de kupa 5.

Hemen yeni 3 tane kağıt açın ve en üstte maça 9 varsa alın ve grubuna koyun. İşte iskambil kağıtlarıyla fal bakma böyle devam ediyor. Kağıtlar bitene kadar, sırası ile dört grubu, kurallara uygun olarak ortada topluyorsunuz. Elinizdeki kağıtları tamamı ile bitirirseniz, fal açılmış ve dileğiniz olacak demektir.

Dilerseniz isim falı nasıl bakılır ve evlilik falı nasıl bakılır içeriklerini de okuyabilirsiniz.

Ancak dinimizde her türlü falın iskambil falının dahi bakmanın ve baktırmanın günah olduğunu belirtmek isteriz.

 

Alışkanlık

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu