Cezve Falı Nedir-Cezve Falı Nasıl Bakılır

Cezve falı,cezve falı nedir, cezve falı nasıl bakılır, cezve falı bakan, cezve falı ücretsiz, cezve falı bakmak vb.. tüm fal yorumları için alışkanlıkcom

Cezve Falı Nedir

Klasik birçok fal biçimi vardır ve bu falların başında da Cezve falı gelmektedir. Türkiye genelinde ve İslam inancı olan kıtalarda cezve falına sıkça rastlanılır.

Cezve falı bir fincan kahve içildikten sonra fincan içinde kalan telve ile bakılır. Fala bakan kişinin fincan içinde oluşan şekilleri yorumlaması ya da enerji olarak falı değerlendirmesi sonucunda değişik yorumlar meydana gelebilir ve herkes açısından farklı yorumlar içerir. Manevi olarak enerjisi yüksek olan kişilerin cezve falı bakma konusunda oldukça iyi oldukları bilinmektedir.

Cezve falı nedir sorusunun cevabı için geçmişe gitmek gerekmektedir. İnsanların geçmişten günümüze inanmış oldukları fallar vardır. Bazı insanların gelecekten veya geçmişten bilgiler verdiğine inanılır ve bu inanışlara çoğu insan itimat eder ve ona göre hareket etmektedirler. Çoğu insan çeşitli fallara baktırır ve ne yapması gerektiğini falların gösterdiği şekilde yaparlar. Bunlardan bir tanesi de cezve falı bakmak. Bu fal çeşidin bakılabilmesi için bazı kurallar vardır. İnanç şekillerinin farklı olduğu yerlerde kahve falı içildikten sonra içen kişinin başının üstünde üç kez çevirmektedir.

Kahvenin nasıl yapıldığının fala bakma konusunda bir önemi yoktur. Cezvede kaynatılan kahve köpüklü bir şekilde fincana konur ve falına bakılacak kişi tarafından içilir. Kahvenin telvesi normal olmalıdır.

Cezve Falı Nası Bakılır

Kahve falından farklı olarak cezve falı nasıl bakılır sorusu ise fincan kapatmadan kişi kahvesini içtikten sonra direkt olarak fincandan bakılır ve oldukça hızlı bir şekilde bakıldığı için birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Kahve falında tabağa da bakılırken cezve falında sadece fincan ele alınır. Kahvenin telvelerinin çok olmaması daha fazla şeklin ortaya çıkmasında oldukça etkilidir.

Cezve falına bakılırken saat yönünün tersine olacak bir şekilde fincan ele alınır. Fincanın 4 eşit parçaya bölünmesi sonucunda kişinin geçmişi yakın geçmişi yakın geleceği ve ilerleyen dönemlerde yaşayacağı kişiye detaylı bir şekilde anlatılır. Yakın ve uzak zamanlı olmak üzere kişinin başına gelecek olan olaylar fincanın ortadan ikiye bölünmesi sonucunda yapılan yorumlardır.

Tabi öncelikle inanmak gerekmektedir. Daha sonralarda bu fala bakabilmek için fincan ters çevrilir. Soğuyana kadar bekletilir, hatta bazı inanışlara göre soğuması için kişinin kendi yüzüğünü fincanın üstüne bırakması gerekmektedir. Kapatırken dilek tutulması ve bu dileğin gerçekleşeceğine inanması gerekmektedir. Soğuduktan sonra cezve falı bakan kişi neyse halim çıksın falim diyerek fincan açılır. Tabi fincan eğer tabağa yapışmışsa bu dileğin direk gerçekleşeceği göstergesidir. Fincanın dibindeki kahveler yüreği gösterip yoğunluğuna göre bir sıkıntısı olup olmadığını göstermektedir. Cezve falı ücretsiz bakıldığı gibi ücretlide bakılabilir.

 

Bu hususlarda fincanın dibi eğer temiz ise kişinin kalben ve ruhen rahata ermişliğini göstermektedir. Çeşitli hayvan figürleri ile kahve fincanında çeşitli yorumlar yapılmaktadır. Cezve falı kişi için önemli bakan kişi için ise ciddi bir meseledir. At, göz, balık yolların sürekliliği ve daha bir çok figürler bu inanışa göre kişinin yolunu açık olup olmamasına, nazarın olup olmadığının göstergesi durumundadır. Bakıldıktan sonra kahve fincanı yıkanır ve kişiye çeşitli şekillerde haberler veya üzücü durumlar söylenmektedir.

 

Alışkanlık

Yorum Yap

Yorum Yap