Bakla Falı Nedir, Bakla Falına Nasıl Bakılır

Bakla falı nedir, bakla falına nasıl bakılır, bakla falı yorumu, bakla falı malzemeleri, bakla falı günah mı, bakla falı doğru mu, bakla falı günah mı vb… fal çeşitleri

Bakla Falı Nedir

Kökeni Hindistan’a dayanan, farklı bir fal çeşididir. Avrupa’ya da çingeneler tarafından yayılmıştır. Bu fala bakmak için yer, zaman önemli değildir ve herhangi bir kuralı yoktur. Sadece fal bakacak kişinin baklaya dokunarak, dilek tutması yeterlidir. Fal baktıracak kişinin tüm ruhsal enerjisi elinden baklaya doğru akıp geçer. Bakla falı bakılırken, bakanın sayısı belli değildir.

Bakla Falı Malzemeleri

Baklanın yanında fazladan bazı özel eşyalara gerek vardır. Bunlar bakla falı için çok önemlidir. Nişan yada nikah yüzüğü dilek yada para için yeşil taş, eğer yoksa, yeşil düğme, sevinç için, mor taş yada düğme. Her niyetin renginde bir taş yada düğme gerekir. Sevgili için, mavi, hastalık ve dert için sarı, ayrılık ve yol için gri, keder, üzüntü için siyah, tüm bunlar bakla falı malzemeleridir. Bu malzemeler niyet sahibini, hayatındaki gelişmeleri temsil eder. Fakat bu fala her bakan aynı malzemeleri kullanmaz. Çoğu sadece bakla kullanarak bakar.

Bakla Falına Nasıl Bakılır

Ekseriyetle zaman geçirmek ve eğlenmek için bakılsa da, bir çok kişi için ciddi bir konudur. Baklalar iki elle, yada bir kaba koyularak, bakla falına bakmaya başlanır. O sırada kişi niyetini içinden geçirir ve baklalar dökülür. Baklaların dağılımına göre bakla falı yorumu yapılır. Fakat bu fala her gün üst üste bakılmaz. Aradan en az 3 gün geçtikten sonra yeniden baktıra bilirsiniz. Bakla falına bakılırken bakla sayısı kesin olarak bilinmez ama genelde bakanlar 21 tane bakla kullanır.

Ancak dinimizde  fal bakmanın ve baktırmanın günah olduğunu belirtmek isteriz.

Alışkanlık

Yorum Yap

Yorum Yap