Aşık Olduğumu Nasıl Anlarım

Aşık olduğumu nasıl anlarım, aşk acısı nedir, aşk acısı nasıl geçer, aşık olup olmadığımı nasıl anlarım vb.. aşk makalemizi sizler için hazırladık.

Bazı duyguların tam olarak anlaşılması mümkün değildir. Özellikle aşk gibi karmaşık duyguların anlaşılması uzun bir süreç alabilir. Sizlere bu yazımızda Aşık olduğumu nasıl anlarım sorusuna yanıt vermeye çalışacağız. Aşk, genel anlamda incelendiği zaman büyük tutku olarak isimlendirilebilir. Aşık olan kişi, karşısındaki insana kayıtsız şartsız büyük bir tutku besler. Fakat yanlış anlaşılan nokta, aşkın sevgiden daha farklı bir şekilde yorumlanmasıdır.

Aşk denilen olgu, uzun zamandır tartışılan ve farklı yorumlara açık bir kavramdır. Örnek vermek gerekirse günümüzde ‘’Aşk cinayeti’’ olarak tanımlanan bir kavram vardır. Bu çelişkili bir durumdur. Aşık olan kişinin, aşık olduğu kişiye veya herhangi bir yakınına kasti olarak zarar vermesi mümkün değildir. Bu durumdan yapılacak olan çıkarım; Aşkın sağlıksız bir ruh haline sahip olan kişilerin yaşadığı duygular olmasıdır. Bu da aşkın uzun zamandır yapılan tanımına aykırı bir durumdur.

Aşk, masum ve saf bir duygudur. Yüzyıllardır bahsedilen aşk hikayeleri, yazılan aşk şarkıları ve şiirleri genel olarak bununla çelişip yanlış bir algı oluşmasına neden olsa da, aşk her bünyenin kaldırabileceği ve her karakterde insanın yaşayabileceği bir durum değildir.

Aşk, karşılıksız olabilme olasılığı olan bir kavramdır. Aşık olan kişi, aşık olduğu kişinin mutlu olmasını, onun daha iyi bir hayat sürmesini ister. Buradaki önemli olan nokta, kişinin aşık olduğu kişi ile olan ilgili hayalleridir. Eğer onunla birlikte mutlu olmak, onu mutlu etmek gibi niyetler varsa bu durumda aşık olduğunuzu ifade edebilirsiniz.

Günümüzde daha çok ticari bir rant aracına dönüştürülen aşk kavramı, saf  ve masum bir şekilde yaşanması halinde anlam kazanır. Mutlu olmak her insanın hayali olsa da, bunu karşınızdaki insanın özel hayatına karışarak, özeline girerek ve zorla yapamazsanız. Tabii ki aşık olduğunuz insanı ikna etmeniz gereken durumlar olabilir. Ama daha önce de ifade ettiğimiz gibi bunu yaparken kimseye zarar vermemeniz gerekiyor.

Aşık olduğumu nasıl anlarım sorusu, günümüzde çoğu insanın çok fazla düşündüğü, kendisine sorduğu bir soru değildir. İnsanların dilinden eksik olmaması ve her basit duyguya aşk ismi verilmesi bunun önemli bir nedenidir. Hatta bir çok insana aynı anda aşık olduğunu iddia eden kişiler bile vardır. Ama gerçek aşkı, gerçek aşk acısını bu şekilde yaşayamazsanız.

Aşk Acısı Nedir?

aşk acısı nasıl geçer

Aşk acısı, aşık olduğun kişi ile birlikte geçirdiğin süre oranında yaşanmaktadır. Kişiler bu acıları kimi zaman gülerek anar, kimi zaman sinirlenerek. Aşk acısı, aşık olan kişinin sevdiği kişiden ayrıldıktan sonraki süreçte yaşadığı üzüntüye verilen isimdir.

Aşk acısını geçirmek ve hafifletmek için çeşitli yöntemler mevcuttur. Eğer bu durumda zorluk çekiyorsanız uzman bir kişiden destek alabilirsiniz. Sonuç olarak her insan duyguları farklı bir yoğunlukta yaşar. Bu yoğunluk kişiye ruhsal olarak zarar verebilir.

Kişi aşık olduğu süreçte, o kişiyi hayatının merkezine oturur. Bu durum ayrılık sürecinde kişinin müthiş bir boşluk yaşamasına neden olmaktadır. Bu boşluğu kapatmak için hayatınızdaki farklı detaylara yoğunlaşmalısınız. Aşk acısını hafifletmeniz bu şekilde mümkün olacaktır.

aşk ve maddiyat

Şunu unutmamak gerekir ki, ne kadar doğru bir aşk yaşarsanız, yaşadığınız aşkın sonrasındaki acısı da o kadar tatlı olur. Evet, acı ve tatlı kelimelerini aynı cümle içinde kullanmak mantıklı gibi görülmese de, hüzün veren durumlar bazı durumlarda yüzlerde gülümsemeye neden olabiliyor. Bunu gerçekten aşık olan kişilerin anlaması mümkündür.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (4)

  1. aliskanlik_avatar

    17 yaşındayım erkek arkadaşım mesajlarıma cevap vermiyor. Ama ben onun İçin her şeyi yapmaya hazırım. Ona çok aşığım ne yapabilirim

  2. aliskanlik_avatar

    Acaba eşime aşıkmıyım bunu anlamak İçin ne yapmam gerekli. Onu seviyorum ancak aşık değil gibiyim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir