Rüyada Düşme Hissi Neden Olur?

Rüyada Düşme Hissi Ne Anlama Gelir?

 Rüyada Düşme Hissi Neden Olur? Uyku halindeyken yaşadığımız durumlar, bazı zamanlar hepimizin merak konusu olmuştur. Bunların başında da rüyada birden bire bir boşluğa düştüğünü görmek hissi gelmektedir. Öyle olunca da herkes bunun anlamını merak etmekte ve araştırmaya koyulmaktadır. Bu duruma sebep olan bazı durum ve yorumlar var, bu durumları sizler için derledim. Gelin hep birlikte inceleyelim.

Rüyada Düşme Hissi Neden Olur?

Öncelikle vücudumuzun işlevleri doğrultusunda bazı değişimler yaşamamıza neden olan uyku, içerisinde farklı evreleri barındırmakta ve bu evreler dahilinde vücut işlevlerinde meydana gelen değişimler de birbirinden farklı durumları göz önüne sermekte.  Rüyada Düşme Hissi Neden Olur?  Örneğin; uykuya daldığımız esnada rüyayı gören kişinin kendisini koca bir boşluğa düşerken hissetmesi ya da görmesi genel olarak insanlığın p inin başına gelmiş bir durum olarak karşımıza çıkmakta. Peki gel gelelim bu durumun sebebine.

Uykuya dalarken yaşamış olduğumuz düşme hissine aslında istemsiz olarak kas hareketleri neden olarak bilinmekte.

Rüyada Düşme Hissi Ne Anlama Geliyor?

Misal; uyanıklık ile uyku arasında rahat bir biçimde geçiş yapan birinci kasların etkinliğinde genel anlamda bir azalma görülür. Düşme hissi de aslında tam da olarak bu kasların etkinliğinin azaldığı evrede ortaya çıkmakla beraber artık göstermektedir.

Rüyada birden bire düşmenin yorumlandığı farklı ama genel bir görüş ise bu durumun basit bir koruyucu refleks olduğu yönündedir. Bu görüşün temel sebebi ise, uykuya geçiş anında vücut, Rüyada Düşme Hissi Ne Anlama Gelir?  kas ve beyin etkinliğindeki azalma ve kasların gevşemesi durumunda vücudun gerçektende yüksekten bir boşluğa düştüğünü hissetmesi şeklinde algılanıyor. Vücudun o esna kendini koruyabilmesi için aslında kaslara kasılma mesajı göndermesi olarak yorumlanmaktadır. Rüyada Düşme Hissi Neden Olur? Aynı zamanda uyku esnasında yaşadığımız bu düşme hissi aşırı kafein tüketimi, yorgunluk, uykusuzluk, stres ve üzüntü gibi etkenler neticesinde de kişinin karşılaşabileceği bir etken olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu