Ay Düğümü Nedir?

Ay Düğümü Nedir? Ay Düğümleri Burçlarda ve Evlerde  Hint astrolojisinde ejderhanın başı ve ejderhanın kuyruğu şeklinde tabir edilen Kuzey ve Güney Ay Düğümlerini anlamak için öncelikle karma felsefesini anlamamız gerekiyor. Reenkarnasyona inanılan dinlerde, geçmiş yaşantımızda geçemediğimiz sınavların şimdiki hayatımızda karşımıza çıkacağı söylenir. Tam bu noktada Ay Düğümleri devreye girerek, hangi alanlarda sınıfta kaldığımızı ve artık zorlamamamızı, hangi alanlarda ise önümüzün açık olduğunu bize gösteriyor.

Kuzey ve Güney Ay Düğümü Nedir?

Güney Ay Düğümü, Hindu mitolojisinde ejderhanın kuyruğu biçiminde sembolize edilen, geçmişten getirdiğimiz zorlayıcı karmamızdır. Burası bizim eskiden beri bildiğimiz sokaklar, yetiştiğimiz mahallemiz gibidir fakat artık bize yeni fırsatlar sunmamakta, tam tersi ayak bağı olmaktadır. Ay Düğümü Nedir? Ay Düğümleri Burçlarda ve Evlerde İlerlemek ve ruhumuzu daha yüksek seviyelere çıkarabilmek için artık başka mahalleye, yeni bir sokağa taşınmamız gerekir. Burası da Güney Ay Düğümünün tam karşısında yer alan Kuzey Ay Düğümüdür. Kuzey Ay Düğümü, şimdiki yaşamımızda öğrenmemiz gereken yolları, hayat amacımızı gösterir. Eğer eski alışkanlıklarımıza saplanıp kalır, kendimizi aşamazsak, ruhumuz bu sınavdan kalmış sayılacaktır. Sınavımızın hangi sorulardan oluştuğunu görmek için, ay düğümlerinin doğum haritamızda bulunduğu burçları ve evleri incelemeliyiz.

Ay Düğümleri Burçlarda & Evlerde:

Kuzey Ay Düğümü ​​​​​Koç’ta- Güney Ay Düğümü Terazi’de & Kuzey Ay Düğümü 1.- Güney Ay Düğümü 7. Evde: Nezaket ve karşınızdakini düşünmek size çoğunlukla pahalıya mal oluyor. İlişkilerle ilgili ne kadar çaba harcarsınız harcayın, bir şeyler doğru gitmiyormuş hissine kapılabilirsiniz. Belki de çözüm kendinize odaklanmak, daha bencil ve yırtıcı olmaktan geçiyordur.

Kuzey Ay Düğümü Boğa’da- Güney Ay Düğümü Akrep’te & Kuzey Ay Düğümü 2.- Güney Ay Düğümü 8. Evde: Başkalarından gelebilecek paralarla ilgili sürekli sorun mu yaşıyorsunuz? Ne eşinizin gelirinden, ne ailenizden gelecek mirastan faydalanamamanız sizi yoruyor olabilir. Kredi ve borçlardan da yarar yerine zarar görüyorum diyorsanız, öncelikle kendi emeğinizle kazandığınız paraya sahip çıkmayı öğrenmelisiniz.

Kuzey Ay Düğümü İkizler’de- Güney Ay Düğümü Yay’da & Kuzey Ay Düğümü 3.- Güney Ay Düğümü 9. Evde: Dürüstlük kötü bir özellik olmamasına rağmen başınıza iş açmasından yoruluyorsunuz. Her şeyi kapsamlı şekilde düşünüp durmak, büyük fikirler bulmak yerine elle tutulur küçük bir adım atsanız sorunları çözmeye daha çok yaklaşırsınız. Aklınızdan geçenleri pat diye söylemeyip süzgeçten geçirmeniz de daha iyi olacaktır.

Ay Düğümü Nedir? Ay Düğümleri Burçlarda ve Evlerde

Kuzey Ay Düğümü Yengeç’te- Güney Ay Düğümü Oğlak’ta & Kuzey Ay Düğümü 4.- Güney Ay Düğümü 10. Evde: Ne kadar uğraşırsanız uğraşın kariyer basamaklarında hak ettiğiniz yere gelemiyormuşsunuz gibi bir hisse kapılmışsınızdır. Mükemmele ulaşmak için kendinizi paralamak yerine evinizde ailenizle birlikte daha fazla zaman geçirseniz, emin olun bu kadar hırs ve inatçılığın size de zarar verdiğini anlayacaksınız.

Kuzey Ay Düğümü Aslan’da- Güney Ay Düğümü Kova’da & Kuzey Ay Düğümü 5.- Güney Ay Düğümü 11. Evde: Geniş bir çevreniz, çokça arkadaşınız olsa bile bunların size yararı yok belki de. Sosyal kelebeklikten kurtulup kendi başınıza bir şeyler yapmayı denemeniz gerekli. Grubun içinde onların istediği insan olmak yerine, ben merkezcilikten daha çok fayda göreceksiniz.

Kuzey Ay Düğümü Başak’ta- Güney Ay Düğümü Balık’ta & Kuzey Ay Düğümü 6.- Güney Ay Düğümü 12. Evde: Başkaları için fedakarlık yapmak size ne kazandırıyor olabilir, öncelikle bunu düşünün. Cevabın “hiçbir şey” olduğunu bulacaksınız. Kendinize zarar veren bağımlıklardan, hayal aleminden kurtulup sağlığınıza önem verin, düzenli bir yaşama geçerek işinize odaklanın.

Kuzey Ay Düğümü Terazi’de- Güney Ay Düğümü Koç’ta & Kuzey Ay Düğümü 7.- Güney Ay Düğümü 1. Evde: Yalnız silahşör gibi tek başınıza savaşmayı, mücadele etmeyi nereye kadar sürdürebilirsiniz ki? Yanınızda durabilecek bir eş, ortak bulmanızın hayatı ne kadar kolaylaştıracağına inanamayacaksınız. Sert mizacınızdan kurtulup biraz uyumlu ve sakin olsanız, belki de onlar sizi bulacaktır.

Kuzey Ay Düğümü Akrep’te- Güney Ay Düğümü Boğa’da & Kuzey Ay Düğümü 8.- Güney Ay Düğümü 2. Evde: Kendi kazancınızla kendinize yetebilmenin bu kadar zor olmaması gerektiğini düşünüyorsunuz muhtemelen. Başkalarıyla, örneğin eşinizle maddi kaynaklarınızı birleştirmek, zorlandığınız noktada kredi veya borç almak size çok yabancı gelen davranışlar olsa bile bunları yapabilmeyi öğrenmelisiniz.

Kuzey Ay Düğümü Yay’da- Güney Ay Düğümü İkizler’de & Kuzey Ay Düğümü 9.- Güney Ay Düğümü 3. Evde: Yapacağınız işleri kapsamlı şekilde araştırmadan, üzerine düşünmeden yapmak, verdiğiniz emeklerin de boşa gitmesi demektir. Ay Düğümü Nedir? Ay Düğümleri Burçlarda ve Evlerde Örneğin yolda yürürken sürekli önünüze bakıp ileriye bakmazsanız, yanlış tarafa gittiğinizi fark edemezsiniz. Her zaman kendinize benzeyen insanlarla, yakınlarınızla vakit geçirmek yerine, size yeni ufuklar açabilecek yabancılarla da iletişim kurmalısınız.

Kuzey Ay Düğümü Oğlak’ta- Güney Ay Düğümü Yengeç’te & Kuzey Ay Düğümü 10.- Güney Ay Düğümü 4. Evde: Korunma ve güvenlik ihtiyacıyla ailenize sığınmak belli bir yaşa kadar normal kabul edilir. Olgunlaşmanın en önemli kuralı ise, kabuğunuzdan sıyrılarak kariyer dünyasına adım atmak ve karşınıza çıkan engelleri aşarak toplumda yer edinmektir. Sizin yapmanız gereken de tam olarak bu.

Kuzey Ay Düğümü Kova’da- Güney Ay Düğümü Aslan’da & Kuzey Ay Düğümü 11.- Güney Ay Düğümü 5. Evde: Dünyanın sizin etrafınızda dönmediğini anlamak acı veriyor olsa bile, bunu öğrenmelisiniz. Egonuzu törpüleyip, başka insanlarla konuşmak, arkadaşlık kurmak önünüzde yeni yollar açacaktır. Tek başınıza değil, gruplarla çalışmanız daha verimli sonuçlar almanızı sağlar.

Kuzey Ay Düğümü Balık’ta- Güney Ay Düğümü Başak’ta & Kuzey Ay Düğümü 12.- Güney Ay Düğümü 6. Evde: Her şeyi en ince ayrıntılarıyla düşünüp durmayı ve karşılığını alamadığınız işlerde saçınızı süpürge etmeyi azaltmalısınız. Ay Düğümü Nedir? Ay Düğümleri Burçlarda ve Evlerde Ne kadar titiz çalışsanız da kusur bulmak isteyen gözler yine bahane üretecektir. Bazen kendinizi geri çekip içe dönmek, uzaklaşmak, psikolojik sağlığınızı kaybetmemeniz için gerekli. Ayrıca Burcum Ne diyorsan ilgili sayfaya bakınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu