Türkiye’nin En İyi Deniz Tatil Yerleri

Türkiye’nin En İyi Deniz Tatil Yerleri Üç yanı denizlerle çevrili Türkiye, Kumu, denizi ve güneş tatili yönünden dünya da çok şanslı ülkelerden biridir. Dört mevsimin yaşandığı ve yıl boyu güneş eksilmeyen Türkiye’nin sahilleri Mart ayının girmesiyle hareketlenmeye başlar. Bu hareketlilik Eylül ayının son günlerine kadar devam eder.

Türkiye’nin En İyi Deniz Tatil Yerleri

Bazı yerlerde ise Ekim ayının son günlerine kadar deniz tatili yapamayanlar için denize girmek devam eder. Türkiye’nin En İyi Deniz Tatil Yerleri ağırlıklı olarak Akdeniz ve Ege kıyılarında yoğun olmaktadır. Son günlerde seyahat severler nedeniyle Karadeniz ve Marmara kıyıları da tercih edilmeye başlandı. Türkiye’de deniz tatili yapılacak yerlerin tanıtımı bu yazımızda.

Olimpos, Antalya

Antalya iline bağlı olan Kumluca ilçesinin antik kenti Olimpos ve Olimpos Beydağları Milli Park’ının doğal güzellikleri doğa, deniz ve tarihi birleştirerek yapılacak olan en güzel tatil yerlerinden biridir. Olimpos Plajı çakıl taşlarıyla kaplı Akdeniz’in serin sularıyla buluşmak ve serinlemek isteyenlere tam tatil yapılacak yerdir.

Olimpos, Antalya
Olimpos, Antalya

Fethiye, Muğla

Dünyaca ünlü Muğla’nın tatil yeri Fethiye, deniz tatili açısından akla gelecek ilk yer olmalıdır. Türkiye’nin göz bebeği ölü deniz, Kelebekler vadisi, Kabak koyu, Çalış plajı ve diğer güzellikleri olan yerlerde deniz, kum ve güneş hepsi bir arada, Güneşi sevenler için en ideal tatil yerlerinden biridir.

Fethiye, Muğla
Fethiye, Muğla

Selimiye, Muğla

Muğla iline bağlı Marmaris ilçesi içerisinde yer alan Selimiye, Bozburun Yarımadası güvenli limanlardan birisi olarak göze çarpar. Büyük şehirlerden gelerek tatil yapmak isteyenler buralara akın etmektedirler. Selimiye’nin güzel koyları ile yapılan tekne turları ayrı bir güzellik katmaktadır. Ege sahillerinin maviliği insanı büyülemektedir.

Selimiye, Muğla
Selimiye, Muğla

Çeşme, İzmir

Yaz aylarında bir marka haline gelen İzmir’in meşhur tatil yeri Çeşme, Türkiye’nın en güzel kumsallarından biridir. Sahip olduğu ince kum, sıcak deniz suyu ve denizin içerisinde yer alan termal kaynaklar, Ilıca plajı, Çark, Altınkum, Tekke, Pırlanta, Çiftlikköy, Şifne, Kocakarı, Ildır ve Dalyan plajları deniz tatilinin yapılacağı ve tercih edileceği yerlerden biridir.

Çeşme, İzmir
Çeşme, İzmir

Kaş, Antalya

Deniz’e dalış turizminin en önemli yerlerinden biri olan Antalya’nın batısında yer alan Kaş ilçesi turizmin en güzel yerlerinden biridir. Antik kentler, renkli çarşıları, tarihi yapılar ve konaklama yerleriyle Kaş, yaz aylarında yoğun olmaktadır. Türkiye’nin en güzel ve ünlü olan plajlarından biri olan Kaputaş burada bulunmaktadır. Çok sakin olan plajlar ve koylar bulunmaktadır. Türkiye’nin En İyi Deniz Tatil Yerleri ihtyacınızda bulabilmeniz için url yi kaydedin.

Kaş, Antalya
Kaş, Antalya

Datça, Muğla

Ulaşım imkanları kısıtlı olduğu halde, büyük şehirlerden tatilci akınına uğrayan ve kendini korumayı başaran tatil yerlerinden biri Datça Muğla ili içerisinde yer alır. Badem ağaçlarıyla çevrili bir yarım adadır. Datça yarım adasının kuzeyi Ege Denizi ve Güney kısmı Akdeniz kıyılarına bulunmaktadır.

Datça, Muğla
Datça, Muğla

Silifke, Mersin

Akdeniz kıyısında bulunan Silifke Mersin İline bağlı bir ilçe olmaktadır. Silifke de bulunan plajlar, koylar ve Boğsak gibi en önemli tatil yeri olan Silifke’nin yıldızı gün geçtikçe parlamaktadır.

Silifke, Mersin
Silifke, Mersin

Ayvalık, Balıkesir

Konum olarak İstanbul’ yakın olması nedeniyle birçok İstanbullu buralardan yazlık evler alarak tatillerini yapmaktadırlar. Ayvalık ve Kuzey Ege’de Assos en çok tercih edilen tatil yerlerindendir. Cunda Adası ile Sarımsaklı plajları dışında irili ufaklı birçok plajlara sahip olmasından dolayı en çok tercih edilen tatil yerlerindendir. Türkiye’nin En İyi Deniz Tatil Yerleri listesinde 10 seçkin yerlleri listeledik.

Ayvalık, Balıkesir
Ayvalık, Balıkesir
Türkiye'nin En İyi Deniz Tatil Yerleri
Türkiye’nin En İyi Deniz Tatil Yerleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu