1 Mayıs Mesajları-1 Mayıs Sözleri

1 Mayıs mesajları, 1 Mayıs sözleri, 1 Mayıs işçi bayramı sözleri, 1 Mayıs ile ilgili sözler, işçi bayramı sözleri gibi en güzel sözler için aliskanlik.com

1 Mayıs Mesajları

1 Mayıs mesajları sizlerle;

 

Bu kocaman dünyayı inşa eden, her bir tuğlasında emeği olan ve mücadelesi ile her şeyi sıfırdan yaratan işçilerimizin 1 Mayıs İşçi Bayramını en içten dileklerimle ile kutlar ve bu haklı davanın bir gün mutlaka zafer ile taçlanacağını gönülden bildiririm.

Çalışan ama hakkını alamayan, ezilen ve ezilmeye karşı isyanı olan her kesimden var olan işçinin direnişi elbet bir gün kazanacaktır. Ev bu halkı zaferi gizlemeye ne paraları, ne güçleri ne de şerefleri yetecek.

1 Mayıs aslında başarıyı, sevgiyi, mücadeleyi ve haklı bir zaferin bu yolda neler çektiğini anlamak demektir. Eğer biraz düşünürsen sen de bu haklı direnişe katılmak için kendinle ilgili bir neden bulacaksın.

1 Mayıs günü doğacak olan her güneş bu sermayenin asıl sahibi olması gereken işçilerin üzerine doğmalıdır. Çünkü bunu en fazla hak eden ve karşılığı olmayan emeklerini sarf eden işçilerdir.

1 Mayıs İşçi ve Emekçinin gerçek bayramıdır. Bugün bazı üst kesimlerin kutlayacağı ya da üstün körü tebrik edeceği bir gün ise hiç değildir. Bugün aslında bu işte asıl hak sahibi olan işçilerin günüdür.

Gelecek güzel günlerin gerçekten güzel olması için, adaletli olması için, eşitliğin gerçekten sağlanması için işçiye hakkını vermeli ve de emek sahibi olanların emeğinin karşılığının ödenmesi gerekli ve şarttır.

1 Mayıs Sözleri

1 Mayıs sözleri sizlerle;

Birlik ve beraberlik için hakkını arayan her bir işçinin dilediğini ve hak ettiğini bir an önce bulabilmesi dileği ile bu sene de 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramınızı direniş ile, mücadele ile, alın teri ile ve de isyan ile kutlarım.

Her sabah doğan yeni gün ile beraber daha fazla emeğinin çalınmasını istemeyen ve karşılığını bir türlü alamadığı şeyleri ısrarla vermeye devam eden işçilerin isyan ile uyanması ve yeni bir güne daha başlaması anlamına gelir. 1 Mayıs işçi bayramı sözleri devam ediyor.

Siz her gün ve her gün ısrarla hakkını yediğiniz, emeğini çaldığınız ve fahiş fiyatlara çalıştırdığınız hiçbir işçinin aklını ne izinle ne de ufak tefek süsler ile kandıramazsınız. Biz her yıl yeniden, yine de, yılmadan 1 Mayısta meydanlarda olmaya devam edeceğiz.

Dileriz bundan sonra ki her 1 Mayıs İşçi ve Emekçi bayramı hakkını kazanmış ve zaferi elde etmiş işçiler tarafından ezilmeden, sömürülmeden ve de kullanılmadan kutlanabilse de bizler de gerçekleri tüm dünyaya karşı göğsümüzü kabarta kabarta anlatabilsek.

Haklı davanın uğruna değil emeğini canını dahi feda etmiş işçiler var iken ne bayramdan ne de kutlamadan söz edilebilir. 1 mayıs olsa olsa hakkını arayan işçilerin hayat boyu sürdürmesi gereken bir dava olacaktır.

1 Mayıs İle İlgili Sözler

1 Mayıs ile ilgili sözler sizlerle;

Emektar işçilerimizin bu toprak parçası üzerinde her bir karışında dahi tonlarca alın teri varken böyle sömürülmesi ve de ezilmesi hak değildir. 1 Mayıs da bu olayda hakkın haklıya verilmesi ve haksız olan kişilerin ise cezasını çekmesi için uğruna ömürler adanan bir mücadeledir. 1 Mayıs mesajları devam ediyor.

Bu yol uğruna canını feda eden her işçiye binlerce kez şükran ve minnet duyuyorum. Ve bunun karşılığında da söz veriyorum ki, herkes hakkını almadığı ve de tüm taşlar yerine oturmadığı sürece her sene her seferinde ve yeniden 1 Mayısta meydanlarda olmaya devam edeceğim.

1 Mayıs aslında dayanışma demektir. Aynı şekilde haksızlığa uğrayan ve bu sömürü sisteminde kısılıp kalmış olan her insan yanındaki diğer kişi ile omuz omuza yürür. Bu insanların birlik içerisinde olması için ne arkadaşlığa ne de akrabalık bağına ihtiyaçları yoktur çünkü 1 Mayıs gerçek bir dayanışma ve direniştir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu